خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین اتفاقات مهم دنیای کریپتو مصادف با جشن هالووین!

اتفاقات مهم دنیای کریپتو مصادف با جشن هالووین!

اتفاقات مهم دنیای کریپتو مصادف با جشن هالووین!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

چیزی حدود 750 میلیون دلار روی قرارداد‌های آپشن بیت‌کوین سرمایه‌گذاری شده که ممکن است در آخرین جمعه ماه، منقضی شوند. این موضوع با دیگر اتفاقات مهم مصادف شده است. 

در حال حاضر، تمام توجه‌ها به سوی بازار معاملات آپشن و قرارداد آتی بیت‌کوین جلب شده است و هر هفته رسانه‌های ارز دیجیتال، از رکورد زنی ارقام قراردادهای تسویه نشده خبر می‌دهند. نکته مهم این است که 50 درصد از کل قراردادهای آتی و اختیاری بیت‌کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) در جمعه این هفته منقضی خواهند شد.

بسیاری بر این باورند که نهنگ‌های بازار به سبب فرا رسیدن تاریخ سررسید اینگونه قرارداد‌ها، سعی در دستکاری قیمت و کشاندن آن به حدود دلخواه خود خواهند داشت. بنابراین احتمالا شاهد افزایش نوسان قیمت بیت‌کوین در اواخر این هفته باشیم. این نوسانات به دو دلیل مهم اعم از انقضای 750 میلیون دلار قرارداد اختیاری و همچنین استقبال کاربران از CME، پدیدار می‌شوند.

همانطور که می‌دانید با فرا رسیدن تاریخ قرارداد‌های اختیاری، طرفین قرارداد باید قبل یا بعد از تاریخ تعیین شده قرار داد خود را تسویه کنند. این موضوع اکثر مواقع موجب ایجاد نوسان در بازار ارزهای دیجیتال می‌شود. 

بیشتر بخوانید: قرارداد آتی بیت کوین related_content

پایان قرارداد‌های ماهانه، اختیاری و قرارداد‌های CME و جشن هالووین، همگی با یکدیگر مصادف شده‌اند. پیش‌بینی نوسانات ناشی از این قرارداد‌ها کمی دشوار است اما انقضا قرارداد‌های پیش رو که در آخرین جمعه ماه رخ می‌دهد نیز همزمان با دیگر اتفاقات رخ خواهد داد.

لازم به ذکر است که CME موفق شده تا با پیشی گرفتن از شرکت‌های بزرگی مانند بایننس و دیگر رقبا، به دومین بازار آتی بیت‌کوین تبدیل شود. از این رو بازار آتی CME از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی تقاضای سرمایه‌گذاران در دیگر پلتفرم‌ها و موسسات در گذشته، هرگز به این میزان بالا نبوده است. 

بیشتر بخوانید: افتتاح شعبه‌های بایننس در سراسر آمریکا related_content

در تاریخ 26 اکتبر، بیت‌کوین رسماً هفته خود را با قیمت بیش از 13000 دلار از ژانویه 2018، به پایان رساند. اگر بیت‌کوین تا ماه نوامبر بالای 13000 دلار باقی بماند، اولین شمع ماهانه خود را نزدیک به 13000 دلار در طی سه سال اخیر تأیید خواهد کرد.

به گفته محققین، روند کنونی بیت‌کوین، نشان دهنده صعود چشمگیر و طولانی مدت آن در آینده است. به گزارش کوین‌تلگراف، احتمال اینکه تا دوماه آینده قیمت بیت‌کوین به 20 هزار دلار برسد،7 درصد است.

آیا  بیت‌کوین روند کنونی خود را حفظ می‌کند؟

روند پیشروی بیت کوین بسیار حساس و مهم است. نحوه رشد این ارز محبوب می‌تواند تاثیر مثبت یا منفی روی بازار آن داشته باشد. اگر قیمت بیت‌کوین بالای 13000 دلار باقی بماند، احتمال ادامه روند صعودی نسبت به روند نزولی افزایش می‌یابد.

بیت‌کوین جک، تحلیلگر تکنیکال بازار بیت کوین، نسبت به نوسانات قیمت بیت‌کوین خوش‌بین است و می‌گوید:

ویژگی مهم بیت‌کوین این است که تا زمانی که تقاضا داشته باشد، از بین نخواهد رفت. داده‌ها نشان می‌دهد که هاوینگ بیت‌کوین در ماه می سال جاری میلادی افزایش قابل توجهی را در قیمت بیت‌کوین را موجب خواهد شد. بررسی‌های اخیر نشان می‌دهند که قیمت بیت‌کوین به آرامی در طول سال افزایش خواهد یافت و در نهایت به بالاترین سطح قیمتی می‌رسد.

بیشتر بخوانید: فعالیت ماینر‌ها، سیر صعودی بیت‌کوین را متوقف نخواهد کرد related_content

افزایش مداوم قیمت بیت‌کوین، با وجود فروش بی‌رویه ماینر‌ها نشان دهنده  افزایش تقاضا است. این فشار فروشی که از سمت ماینر‌ها و دیگر سرمایه‌گذاران ایجاد شده، با سرمایه‌گذاران جدیدی که وارد بازار می شوند، جبران می‌شود.

پس از انقضا آخرین قراردادها در 25 سپتامبر، قیمت بیت‌کوین از از 10،686 دلار به 11،720 دلار افزایش یافت. به همین دلیل کوین‌تلگراف گزارش داد که این افزایش قیمت در اثر انقضای قرارداد‌ها به وجود آمده است.

اتفاقات مهم دنیای کریپتو مصادف با جشن هالووین!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت ریپل، 27 اکتبر (6 آبان) تحلیل قیمت ریپل، 27 اکتبر (6 آبان)