خانه تحلیل قیمت تحلیل قیمت بیت‌کوین، 7 دسامبر (17 آذر)

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 7 دسامبر (17 آذر)

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 7 دسامبر (17 آذر)
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

خرس‌ها در چند روز گذشته به شدت از محدوده مقاومتی 19500 تا 20000 دلار دفاع کرده‌اند، ولی از طرفی هم نتوانسته‌اند قیمت بیت‌کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (18188 دلار) بکشانند. این یعنی گاوها جلوی هرگونه کاهش قیمتی را می‌گیرند.

نمودار نرخ برابری BTC/USD در نزدیکی این سطح مقاومت یک الگوی مثلث ایجاد کرده است. هر دو میانگین متحرک‌ها به سمت بالا متمایل شده‌اند و این یعنی گاوها برتری را در دست دارند و مسیر اولین سطح مقاومت رو به بالا ست.

اگر گاوها بتوانند نمودار قیمت را از این الگوی مثلث رد کرده و بالای آن تثبیت کنند، موج صعودی بعدی شروع خواهد شد. اولین هدف قیمت پیش روی نمودار در چنین حالتی 21140 و بعد 23043 دلار است.

حال اگر خرسها قیمت را به زیر این الگوی مثلث بکشانند، این دیدگاه صعودی نقض خواهد شد. در چنین حالتی، یک حمایت جزئی در EMA20 وجود دارد ولی اگر بشکند، نمودار قیمت می‌تواند تا 17200 دلار سقوط کند.

 

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت بیت کوین 7 دسامبر (17 آذر) اختصاصی ارز سنتر

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت بیت کوین 7 دسامبر (17 آذر) اختصاصی ارز سنتر

واگرایی منفی ایجاد شده در شاخص قدرت نسبی نیز تنها الگوی نزولی نمودار است که نشان‌دهنده تضعیف احتمالی نیروی محرکه صعودی است. البته، تنها زمانی شرایط نمودار به نفع خرس‌ها تغییر می‌کند که قیمت به زیر EMA20 کشیده شود.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در تایم فریم 4 ساعته بدون شیب شده و RSI هم به زیر سطح میانی کشیده شده است. این نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا ست.

گاوها در خط حمایت الگوی مثلث ذکر شده شروع به خرید می‌کنند، در حالیکه خرس‌ها نیز در خط مقاومت این الگو فروش را شروع می‌کنند.

از آنجاییکه نه گاوها و نه خرس‌ها برتری واضحی ندارند، بهتر است قبل از ورود و باز کردن پوزیشنی جدید، منتظر باشید تا نمودار قیمت سطوح مقاومت یا حمایت این الگو را بشکند.

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 7 دسامبر (17 آذر)

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
جستجوی بیت‌کوین در گوگل به حد انفجار رسید! جستجوی بیت‌کوین در گوگل به حد انفجار رسید!