خانه تحلیل قیمت تحلیل قیمت بیت‌کوین، 14 دسامبر (24 آذر)

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 14 دسامبر (24 آذر)

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 14 دسامبر (24 آذر)
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

نمودار قیمت بیت‌کوین در روزهای 10 و 11 دسامبر زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (18435 دلار) بسته شد. البته دم بلند کندل روزانه 11 دسامبر نشان داد که گاوها به جای ترس و بستن پوزیشن‌های خود، شروع به خرید و جلوگیری از کاهش قیمت کردند.

نمودار قیمت در روز 12 دسامبر به بالای EMA20 رسید و منجر به گیر افتادن خرس‌هایی شد که در چند روز گذشته شروع به فروش کرده بودند و انتظار سقوطی بزرگ داشتند. این کاور فروش و خرید گاوها باعث شد که امروز نمودار قیمت کانال نزولی خود را بشکند.

 

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال بیت کوین 14 دسامبر (24 آذر) اختصاصی ارز سنتر

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال بیت کوین 14 دسامبر (24 آذر) اختصاصی ارز سنتر

حالا قیمت دوباره به محدوده مقاومت 19500 تا 20000 دلار رسیده است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به سطوح بالای این محدوده برسانند، موج صعود بعدی شروع خواهد شد.

از طرف دیگر اگر قیمت از سطوح کنونی به شدت به پایین برگردد و به زیر سطح 17500 دلار کشیده شود، نشان‌دهنده ایجاد یک قله کوتاه مدت است. چنین اتفاقی می‌تواند نمودار قیمت را تا سطح حمایت 16191.02 دلار پایین بیاورد.

EMA20 چرخش به سمت بالا را شروع کرده و شاخص قدرت نسبی RSI هم از روی سطح 50 درصدی جهش کرده و این یعنی گاوها برتری را به دست گرفته اند.

نمودار قیمت در الگوی چهار ساعته هم ایجاد یک الگو مثلث را نشان می‌دهد که با شکست و تثبیت در سطوح بالای محدوده مقاومت ذکر شده تکمیل می‌شود. این الگوی صعود هدف قیمت 21576 دلاری دارد.

البته خرس‌ها در حال حاضر تلاش دارند که در سطح مقاومت 19500 دلار جلوی افزایش قیمت را بگیرند. اگر نمودار قیمت از سطوح کنونی به پایین برگردد، احتمالا گاوها در سطح EMA20 جلوی هرگونه کاهش قیمتی را می‌گیرند. جهش قدرتمند نمودار از روی این سطح حمایت می‌توانند دیدگاه ما در رابطه با شکست سطح مقاومت 19500 دلار را بهبود ببخشد.

 

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت بیت کوین 14 دسامبر (24 آذر) اختصاصی ارز سنتر

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت بیت کوین 14 دسامبر (24 آذر) اختصاصی ارز سنتر

حال اگر نمودار نرخ برابری BTC/USD از سطوح کنونی به پایین برگردد و به زیر خط روند الگوی مثلث نام برده کشیده شود، این دیدگاه صعودی نقض خواهد شد.

شکست نزولی این الگوی صعودی می‌تواند گاوها قدرتمند را گیر بیندازد و منجر به فروش پانیک شود. اگر چنین اتفاقی بیافتد، سقوط تا 16191.02 دلار در دستور کار قرار خواهد گرفت.

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 14 دسامبر (24 آذر)

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
پیتر شیف: بیت‌کوین نمی‌تواند طلای جدید باشد! پیتر شیف: بیت‌کوین نمی‌تواند طلای جدید باشد!