خانه تحلیل قیمت تحلیل قیمت بیت‌کوین، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

بعد از صعودهای پرقدرت و ثبت رکوردهای جدید در آغاز سال نو میلادی، نمودار قیمت بیت‌کوین حالا بعد از ثبت قله تاریخی 34778 دلار، اصلاح خود را شروع کرده است و حالا دفاع گاوها ست که تعیین‌کننده روند نمودار خواهد بود.

اولین نشانه ضعف در تایم فریم چهار ساعته، شکسته شدن حمایت میانگین متحرک نمایی 20 کندله (31444 دلار) بود که ساعاتی پیش اتفاق افتاد و حالا همین سطح به یک مقاومت تبدیل شده است!

 

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال بیت‌کوین 5 ژانویه (16 دی) اختصاصی ارز سنتر

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال بیت‌کوین 5 ژانویه (16 دی) اختصاصی ارز سنتر

EMA20 بدون شیب شده و RSI هم به زیر سطح میانی رسیده و این یعنی در کوتاه مدت، گاوها قدرت خود را از دست داده اند. البته شکسته شدن خط روند صعودی RSI علامت منفی دیگری است که خبر از اصلاح عمیق تر نمودار می‌دهد.

اگر گاوها نتوانند از سطح حمایت روانی و بسیار مهم 30000 دلار دفاع کنند، نمودار قیمت می‌تواند تا محدوده حمایتی آبی رنگ که از 27000 تا 26300 دلار است، سقوط کند. لازم به ذکر است که این سطح حمایت اهمیت حیاتی دارد، چون سطح 38.2 درصدی فیبوناتچی و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27022 دلار) در اینجا قرار دارد و این سطح از اوایل اکتبر سال گذشته تاکنون نشکسته است!

اگر این سطح شکسته شود، سطح 50 درصدی فیبوناتچی (25000 دلار) پیش روی نمودار قرار خواهد گرفت. شکسته شدن این سطح به معنای تغییر احتمالی روند خواهد بود و در چنین حالتی سطوح حمایت 24000 و بعد از آن 20000 پیش روی نمودار قرار خواهد گرفت. البته بعید است که نمودار (حداقل در روزهای آینده) به این سطوح برسد چون روند هنوز تغییر نکرده است.

 

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت بیت کوین 5 ژانویه (16 دی) اختصاصی ارز سنتر

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت بیت کوین 5 ژانویه (16 دی) اختصاصی ارز سنتر

از طرف دیگر، اگر گاوها کار کنند که نمودار به زیر سطح 30000 دلار کشیده نشود، نشانه مثبت بسیار خوبی خواهد بود و این می‌تواند ثبت رکورد‌های جدید را به دنبال داشته باشد.

اگر نمودار از روی میانگین متحرک ساده 50 کندله (29539 دلار) جهش کند، چند روز حرکت بی‌روند نمودار قابل تصور است.

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ریزش ناگهانی قیمت بیت کوین و اتریوم؛ ۷۰ میلیارد دلار از بازار خارج شد ریزش ناگهانی قیمت بیت کوین و اتریوم؛ ۷۰ میلیارد دلار از بازار خارج شد