خانه تحلیل قیمت تحلیل قیمت بیت‌کوین، 6 ژانویه (17 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 6 ژانویه (17 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 6 ژانویه (17 دی) - اختصاصی ارز سنتر
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

قیمت بیت‌کوین بعد از چند روز اصلاح و حتی رسیدن به حوالی  28 هزار دلار، دوباره حرکت صعودی خود را شروع کرد و باز هم توانست قله جدیدی را در سطح 35766 دلار ثبت کند. نیروی محرکه نمودار باز هم به قدری بالا ست که بعد از ثبت رکورد هم گاوها اجازه اصلاح نداده اند.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، بیت‌کوین بعد از ثبت قله تاریخی 3 ژانویه خود، فقط یک روز کندل قرمز ایجاد کرد و باز هم نمودار حرکت صعود خود را ادامه داد. حمایت گاوها به حدی زیادی است که حتی اجازه ندادند اصلاح 4 ژانویه به سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27858 دلار) برسد و در سطح 50 درصدی از سطوح اصلاح فیبوناتچی از موج صعودی اخیر (28000 دلار) جلوی کاهش قیمت را گرفتند.

 

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال بیت‌کوین 6 ژانویه (17 دی) اختصاصی ارز سنتر

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال بیت‌کوین 6 ژانویه (17 دی) اختصاصی ارز سنتر

البته ما در ارز سنتر تایم فریم چهار ساعته را مورد بررسی قرار دهیم و EMA20 این تایم فریم در روز 4 ژانویه بدون شیب شد. حالا اما هم میانگین متحرک نمایی 20 کندله (32911 دلار) و هم میانگین متحرک ساده 50 کندله (30765 دلار) به سمت بالا متمایل شده اند و RSI هم در محدوده مثبت 65 درصدی است.

در موارد قبلی مشخص شده که هر گاه RSI به محدوده 85 درصد می‌رسد، نمودار وارد فاز اصلاحی می‌شود. بعد از کاهش‌های 4 ژانویه، شاخص قدرت نسبی در تایم فریم 4 ساعته به حوالی 50 درصد و حالا حتی با وجود ثبت رکورد جدید، RSI به محدوده بیش خرید وارد نشده و این نکته بسیار مثبتی است.

با توجه به سطوح اصلاح و گسترش فیبوناتچی، بازگشت نمودار از سطح 50 درصدی می‌تواند احتمال افزایش قیمت بیت‌کوین تا 40000 دلار وجود دارد.

از طرف دیگر اگر نمودار به زیر SMA50 یا سطح حمایت 30000 دلار کشیده شود و در آنجا تثبیت شود، اولین نشانه ضعف نمودار نمایان خواهد شد. ماندن نمودار در زیر سطح 30000 دلار برای چند روز متوالی، می‌تواند نشان دهنده کاهش‌های شدید تر تا حوالی 26000 دلار و بعد 20000 دلار باشد.

 

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت بیت کوین 6 ژانویه (17 دی) اختصاصی ارز سنتر

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت بیت کوین 6 ژانویه (17 دی) اختصاصی ارز سنتر

اگر فرض کنیم که موج صعودی اخیر موج سوم الیوت باشد و کاهش‌های 4 ژانویه موج چهارم الیوت، بنابراین در حال حاضر در موج پنجم قرار داریم و این یعنی کاهش‌های شدید قیمت محتمل خواهد بود. معامله گران باید بسیار مراقب دارایی خود باشند و با تعیین حد ضرر از سود خود محافظت کنند.

تحلیل قیمت بیت‌کوین، 6 ژانویه (17 دی) - اختصاصی ارز سنتر

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
معرفی بهترین توکن های دیفای در سال ۲۰۲۰ معرفی بهترین توکن های دیفای در سال ۲۰۲۰