خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین رکوردشکنی تعداد آدرس‌های دارای حداقل 1000 واحد بیت کوین در جریان سقوط بازار

رکوردشکنی تعداد آدرس‌های دارای حداقل 1000 واحد بیت کوین در جریان سقوط بازار

رکوردشکنی تعداد آدرس‌های دارای حداقل 1000 واحد بیت کوین در جریان سقوط بازار
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

همزمان با کاهش بیش از 20 درصدی قیمت بیت کوین، تعداد آدرس‌های دارای حداقل 1000 واحد رمز ارز BTC که تحت عنوان نهنگ شناخته می‌شوند، افزایش یافت.

سرمایه‌داران بزرگ بیت کوین که آن‌ها را تحت عنوان نهنگ می‌شناسیم، در جریان سقوط بازار در روزهای یکشنبه و دوشنبه، به دارایی رمز ارز BTC خود اضافه کردند تا به نوعی، اطمینان خود را نسبت به روند صعودی بلندمدت این ارز دیجیتال نشان دهند.

در جریان ریزش بازار در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته، تعداد آدرس‌های بیت کوین دارای موجودی حداقل 1,000 واحد رمز ارز BTC، رکورد تاریخ خود را شکاند و به 2,140 عدد رسید. این رکوردشکنی در حالی رخ داد که قیمت بیت کوین همزمان با بیش از 20 درصد کاهش به 30,305 دلار رسید.

کاهش قیمت اخیر را می‌توان با افزایش کم‌سابقه فشار فروش بیت کوین در بازار اسپات مرتبط دانست، جایی که رکورد تاریخی حجم معاملات شکسته شد. با این حال، این افت قیمت سنگین هم باعث نشد تا بازیگران بزرگ بازار، از خرید و جمع‌آوری رمز ارز BTC منصرف شوند.

چرا در جریان افت قیمت بیت کوین، تعداد نهنگ های این ارز دیجیتال افزایش یافت؟

افزایش تقاضا در زمان افت‌های شدید نشان‌دهنده آن است که سرمایه‌گذاران بزرگ، انتظار دارند که پولبک قیمت عمر کوتاهی داشته باشد. پادشاه ارزهای دیجیتال طی روندهای صعودی بزرگ خود در سال‌های 2013 و 2017 نیز چندین بار اصلاح‌های بیش از 20 درصدی را انجام داد. با این حال، روند صعودی فعلی ناشی از ورود موسسات و بازیگران نهادی به بازار بوده و با روندهای قبلی که سفته‌بازی نیز در آن دخیل بود، متفاوت است. در چنین شرایطی، افت‌های موقتی بیت کوین باعث نمی‌شود که نهنگ های این ارز دیجیتال ترسیده شوند.

تعداد آدرس‌های نهنگ های ارز بیت کوین معمولا سال به سال، 25 درصد افزایش می‌یابد. با این حال فقط طی دو هفته گذشته، این مقدار حدود 10 درصد افزایش یافته است. با توجه به شرایط سالم شبکه و سایر فاکتورهای درون‌شبکه‌ای، انتظار می‌رود که روند صعودی به زودی ادامه پیدا کند.

حذف دست‌های ضعیف

داده‌های گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که در جریان افت اخیر، برخی از سرمایه‌گذاران خرد یا دست‌های ضعیف (به سرمایه‌گذارانی اطلاق می‌شود که اعتماد کافی به نگهداری دارایی خود برای بلندمدت ندارند)، بیت کوین‌های خود را به فروش رسانده‌اند.

تعداد آدرس‌های بیت کوین دارایی موجودی کمتر از 0.01 واحد رمز ارز BTC در جریان ریزش اخیر با کاهش خفیفی از 8.54 میلیون آدرس به 8.53 میلیون رسید. البته قابل ذکر است که استفاده از معیار تعداد آدرس‌ها، ممکن است دقت کافی نداشته باشد، زیرا چندین آدرس می‌تواند در اختیار یک شخص باشد.

رکوردشکنی تعداد آدرس‌های دارای حداقل 1000 واحد بیت کوین در جریان سقوط بازار

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
گلدمن ساکس: بیت کوین در مسیر بلوغ قرار دارد گلدمن ساکس: بیت کوین در مسیر بلوغ قرار دارد