خانه اخبار ارزها اخبار آلت کوین ها مدیر فنی ارشد ریپل: ممکن است مجبور شویم 48 میلیون ریپل را بسوزانیم!

مدیر فنی ارشد ریپل: ممکن است مجبور شویم 48 میلیون ریپل را بسوزانیم!

مدیر فنی ارشد ریپل: ممکن است مجبور شویم 48 میلیون ریپل را بسوزانیم!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

مدیر ارشد فنی کمپانی ریپل (Ripple)، دیوید شوارتز اعلام کرد که اگر جامعه دارندگان ریپل موافقت کنند، ممکن است شرکت مجبور به سوزاندن کل XRP‌ های ذخیره شده خود می‌شود. رئیس بخش فنی شرکت ریپل یعنی دیوید شوارتز به تازگی اعتراف کرد که ممکن است این کمپانی توسط تایید کنندگانش مجبور شود که 48 میلیون توکن XRP خود را بسوزاند و این تصمیمی‌ نیست که خود کمپانی آن را بگیرد.

این کمپانی در حال حاضر نیمی‌از تعداد کل XRP‌ های بازار را در اختیار دارد و همواره توسط جامعه دارندگان و فعالان این ارز دیجیتال متهم به فروش توکن‌ها و دستکاری بازار شده است. اگرچه ادعای دستکاری قیمت همواره توسط کمپانی رد شده و مدعی شده که در ماه‌های گذشته از انجام این کار دست کشیده است.

شوارتز در یک رشته توییت تایید کرد که جامعه فعالان ریپل می‌توانند رای به سوزاندن کل توکن‌های ذخیره شده شرکت بدهند و همچنین مدعی شد که این بلاکچین "کاملا دموکراتیک است".

 

blockquote

اگر این اتفاق بیوفته، هیچ چیز نمیتونه شرکت Ripple رو قادر به جلوگیری از انجام این کار بکنه.

blockquote

اصلاح دفتر کل XRP برای اینکار نیاز به 80 درصد توافق تایید کنندگان این دفتر کل دارد و پروسه سوزاندن هم زمانی شروع می‌شود که این نرخ رای تا دو هفته باقی بماند. در ماه ژوئن تایید کنندگان XRPL رای به راه اندازی اصلاحیه جدیدی برای شبکه به نام  Checks Amendment دادند که کمپانی Ripple موافق آن نبود.

این اصلاحیه به دارندگان این ارز دیجیتال این امکان را می‌داد تا چک‌هایی با مقدار از پیش تعیین شده XRP برای یکدیگر بنویسند، تا بتوانند بعدا آن را نقد کنند.

صحبت‌های اخیر شوارتز مانند ضمیمه ای برای وقایع نوامبر سال گذشته است. زمانی که مشخص شد شرکت ریپل هم می‌تواند به طور یک طرفه تصمیم به سوزاندن میلیارد‌ها توکن خود بگیرد. در آن زمان استلار هم تعداد کل توکن‌های XLM خود را از 105 میلیارد به 50 میلیارد کاهش داده بود.

شوارتز در آن زمان به خاطر سوزاندن بیش از نیمی‌از توکن‌های XLM از موسسه Stellar Development Fund انتقاد کرد و در توییتر نوشت:

 

blockquote

حیف که XRP غیر متمرکزه، وگرنه یکی میتونست به راحتی نصف کل توکن‌ها رو بسوزونه و قیمت ریپل را تا 29 سنت بالا ببره.

blockquote

جِد مک‌کالب، یکی از موسسین استلار هم جواب شوارتز را داد و گفت Ripple هم می‌تواند به همین راحتی هر چقدر که می‌خواهد توکن‌های خود را بسوزاند:

 

blockquote

چی واسه خودت بلغور میکنی؟ شرکت ریپل هم می‌تونه نصف توکن‌های XRP رو بسوزنه.

blockquote

شوارتز پذیرفت که این کار شدنی است و توضیح داد که ریپل می‌تواند این کار را با روش‌های غیر سنتی مثل استفاده از آن‌ها برای کارمزد یا فرستادن توکن‌ها به اکانتی که هیچگاه نمی‌توان به آن دسترسی داشت، انجام دهد.

بیشتر بخوانید: ریپل چیست؟ related_content

ریپل این اواخر برای فروش توکن‌های خود، مورد انتقام زیادی واقع شده است. بنابر گزارشی که شرکت XRPArcade در اوایل سال 2020 منتشر کرد، این شرکت از دسامبر 2017 تاکنون به طور میانگین هر ماه 196 میلیون XRP را فروخته است. تا آپریل امسال که این مقاله منتشر شده بود، 5.5 میلیارد XRP به فروش رسیده بود که با قیمت روز آن دود 3.45 میلیارد دلار ارزش داشت.

در سه ماهه سوم و چهارم امسال، ریپل فروش توکن‌های خود را متوقف کرده و برای پشتیبانی از قیمت ریپل شروع به خرید آن‌ها کرده است. در سه ماهه سوم، این شرکت به ارزش 45.5 میلیون دلار XRP خریداری کرد.

مدیر فنی ارشد ریپل: ممکن است مجبور شویم 48 میلیون ریپل را بسوزانیم!

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
آشنایی با کیف پول سخت افزاری ترزور وان (Trezor One) آشنایی با کیف پول سخت افزاری ترزور وان (Trezor One)