خانه اخبار اخبار بلاک چین استفاده از بلاک‌چین در بانک های مرکزی ارز دیجیتال

استفاده از بلاک‌چین در بانک های مرکزی ارز دیجیتال

استفاده از بلاک‌چین در بانک های مرکزی ارز دیجیتال
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

این روز ها، موضوع بحث اعضای هیئت مدیره بانک های مرکزی، استفاده از بلاک‌‌چین برای ارزهای دیجیتال این بانک ها است.

طی گزارشی در تاریخ 18 آگوست، موسسه مالی دیجیتال OMFIF، در مورد چگونگی بهره برداری از فناوری بلاک‌چین، به منظور گردش ارزهای دیجیتال در بانک های مرکزی، گفتگو کرده است. این موسسه اعضای هیئت مدیره و متخصصان بانک های مرکزی دیگر را، گرد هم آورده است.

گفتگویی آنلاین در مورد چگونگی به کارگیری بلاک‌چین (فناوری دفتر کل توزیع شده) برای بانک های مرکزی ارز دیجیتال

طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده، Simon Scorer، متخصص ارشد فناوری های مالی از بانک انگلستان، Cees Van Wijk، مدیر تیم IT از انگلستان و Aniko Szombati، مدیر ارشد دیجیتال از بانک Magyar Nemzeti، قرار است که در این گفتگوی آنلاین حضور فعال داشته باشند.

به طور کلی در این گفتگوی آنلاین مباحثی همچون راه های به کارگیری فناوری بلاک‌چین به منظور ارتقای سیستم های موجود، انتخاب های متفاوت طراحی دفتر کل توزیع شده و استفاده از قرارداد های هوشمند برای تسهیل گردش پول در مرزها با استفاده از بلاک‌چین، مورد بررسی قرار می‌‌گیرند. 

تحلیلگران در حال ساختن آینده ای هستند که در آن بانک های مرکزی، برای اجرایی کردن سیاست های مالی خود، از فناوری های نو ظهوری همچون (DLT) فناوری دفتر کل توزیع شده، استفاده کنند.

استفاده از فناوری های نوین و ارزهای دیجیتال در بانک های مرکزی، بسیار کارآمد و مفید واقع می‌شوند. آنها همچنین سبب کاهش هزینه های مالی و مدیریت به جا روی پول در حال گردش می‌شوند.

این پروژه می‌تواند اثری مثبت برای جهان داشته باشد چراکه انجام فعالیت های آنلاین و دیجیتال، مانند فعالیت های فیزیکی سخت و زمان بر  نبوده و انرژی افراد را هدر نمی‌دهد. و در آخر به نفع محیط زیست خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بانک مرکزی انگلیس قصد ایجاد یک ارز دیجیتال اختصاصی دارد related_content

قابلیت هایی که اخیرا توسط بانک های مرکزی به فناوری بلاک‌چین افزوده شدند که شامل شفافیت و ثبات کامل روند این فناوری است، زمینه استفاده از فناوری های نوظهور دیگر را نیز فراهم کرده است.

اهمیت بالای بانک های مرکزی ارزهای دیجیتال

در دسامبر سال 2019، کریستین لاگارد، رئیس جمهور بانک مرکزی اروپا، اعلام کرد که سعی دارند فعالیت های تیمی خود را تسریع کنند. او همچنین ابراز کرد که بانک مرکزی اروپا باید بروز تر از دیگر بانک ها باشند.

این بانک در حال بررسی ورودی همه اعضای اتحادیه اروپا، تعیین هدف های بانک های مرکزی ارز دیجیتال و ترسیم مشخصات فنی است. علاوه بر این، لاگارد گفت كه این بانک قصد دارد در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت داشته و نقش بزرگی ایفا كند اما در اقدامات تحت نظارت خصوصی در خارج از حیطه مسئولیت های خود دخالت نخواهد كرد.

استفاده از بلاک‌چین در بانک های مرکزی ارز دیجیتال

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
خروج پورتنوی از بازار ارزهای دیجیتال! خروج پورتنوی از بازار ارزهای دیجیتال!