خانه آموزش ارزهای دیجیتال چین لینک چیست؟

چین لینک چیست؟

چین لینک چیست؟
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

چین لینک (ChainLink) یک پروژه بلاک چینی است که درصدد ایجاد پلی بین خدمات پرداختی نظیر پی‌پال و ویزا، بانک هایی نظیر HSBC و ولز فارگو و بلاک چین هایی نظیر اتریوم و بیت کوین است. چین لینک در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد و توکن ERC-20 آن با نام لینک (LINK) طی فروش ICO در سال ۲۰۱۷ در دسترس عموم مردم قرار گرفت.

چین لینک پلتفرم بلاک چین اوراکل است که به برنامه ها و اطلاعات و API موجود متصل می‌شود. چین لینک که در ابتدا قرارداد هوشمند نام داشت در صدد ایجاد پلی بین شکاف موجود در بلاک چین و سیستم های لگسی است. پردازش های داخل زنجیره شامل قراردادهای هوشمند با پارامترهای مشخص شده در توافق های سطوح خدماتی یا SLA می‌باشد.

داده‌های اوراکل جمع آوری و تایید می‌شود تا دستکاری ها و تقلب ها جلوگیری شود و به اوراکل ها با لینک، توکن چین لینک بر بستر اتریوم جایزه داده می‌شود.

پشتیبانی چین لینک از سایر بلاک چین ها

در حال حاضر چین لینک بر بستر بلاک چین اتریوم است و از اتصال به سایر برنامه های غیر متمرکز اتریوم پشتیبانی می‌کند. چین لینک به زودی از بلاک چین های بیشتری پشتیبانی خواهد کرد زیرا قابلیت همکاری و مشارکت، هدف و تمرکز کل پروژه می‌باشد. سرگی نازاروف موسس چین لینک در گذشته با شبکه پرداختی سوییفت در اوراکل هوشمند سوییفت کار میکرد.

بازارهای اوراکل نظیر چین لینک و آگور (Augur)، داده های واقعی را با فناوری بلاک چین ترکیب می‌کنند تا فرصت های بیشتری را به وجود بیاورند. بعضی از افراد معتقدند چین لینک، تحول طبیعی ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند می‌باشد.

بیشتر بخوانید: بلاک چین (Block Chain)

عملکرد توکن لینک در بازار کریپتو

در حال حاضر چین لینک بر بستر بلاک چین اتریوم است و از اتصال به سایر برنامه های غیر متمرکز اتریوم پشتیبانی می‌کند. چین لینک به زودی از بلاک چین های بیشتری پشتیبانی خواهد کرد زیرا قابلیت همکاری و مشارکت، هدف و تمرکز کل پروژه می‌باشد. سرگی نازاروف موسس چین لینک در گذشته با شبکه پرداختی سوییفت در اوراکل هوشمند سوییفت کار میکرد.

بیشترین قیمت توکن چین لینک تاکنون ۱.۲۸ دلار بوده است که در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۱۸ به دست آمد. موجودی کل این توکن، یک میلیارد توکن لینک است. در چند ماه اخیر قیمت توکن لینک به تدریج افزایش یافته است و علی رغم کاهش ارزش کل بازار، قیمت این توکن بیش از ۲ برابر شده است.

فروش ICO چین لینک در سپتامبر ۲۰۱۷ انجام شد که طی آن، ۳۵۰ میلیون توکن لینک یعنی ۳۵ درصد موجودی کل توکن توزیع شد. ۳۵۰ میلیون توکن دیگر نیز به اپراتورهای نودها توزیع خواهد شد و ۳۰۰ میلیون توکن باقی مانده برای توسعه های بیشتر در اختیار شرکت باقی می‌ماند.

توکن لینک با فروش داده ها و خدمات خارج از زنجیره از طریق API متصل به شبکه چین لینک به منظور تبدیل شدن به نود اوراکل، استخراج شده است. توکن لینک در چندین صرافی ارز دیجیتال نظیر بایننس، بیت هامب، هیوبی، کوین بن (CoinBene)، بیترو (Bitrue)، مرکاتوکس (Mercatox) و OKEx معامله می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۸ تا از بهترین منابع برای مطالعه تکنولوژی بلاک چین

بیش از ۱۰ میلیون دلار توکن لینک به صورت روزانه معامله می‌شود و دارای جفت های معاملاتی با بیت کوین، اتریوم، XRP و تتر (USDT) است. توکن لینک در حال حاضر در مرحله آزمایشی بتا به عنوان توکن ERC-20 بر بستر بلاک چین اتریوم است و توسط کیف پول های مطابق با ERC-20 نظیر مای اتر والت و کیف پول های سخت افزاری نظیر لجر نانو اس پشتیبانی می‌شود.

این شرایط ممکن است پس از عرضه شبکه اصلی چین لینک تغییر کند، زیرا توکن لینک از استاندارد جدیدی استفاده خواهد کرد که ترکیبی از المان های ERC-20 و ERC-223 می‌باشد.

چین لینک چیست؟

2
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
فناوری بلاک‌چین چیست؟ فناوری بلاک‌چین چیست؟