خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین کوین بیس: شناسایی ساتوشی ناکاموتو می‌تواند باعث نابودی بیت کوین شود

کوین بیس: شناسایی ساتوشی ناکاموتو می‌تواند باعث نابودی بیت کوین شود

کوین بیس: شناسایی ساتوشی ناکاموتو می‌تواند باعث نابودی بیت کوین شود
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

صرافی آمریکایی کوین بیس در درخواستی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارسال کرده، نام خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو را به صورت نمادین قرار داده است.


 

به استناد اسناد ارسال شده به SEC، صرافی کوین بیس کپی‌هایی را از درخواست S-1 به اعضای تیم Coinbase Global و شرکت حقوقی نیویورکی Fenwick & West ارسال کرده است که در صورت تائید، این صرافی را یک قدم دیگر به معامله سهام آن در بورس آمریکا نزدیک می‌کند. علاوه بر این، صرافی کوین بیس ساتوشی ناکاموتو و آدرس بلاک جنسیس بیت کوین را به‌عنوان دریافت کنندگان یک کپی از درخواست ارسال شده به SEC قرار داده است.

4 بار ذکر نام ساتوشی ناکاموتو در درخواست کوین بیس

نام خالق افسانه‌ای بیت کوین به‌عنوان نویسنده وایت پیپر این رمز ارز، چهار بار در این درخواست ذکر شده است. در گزارش S-1 همچنین از شناسایی هویت ساتوشی و انتقال دارایی‌های BTC وی، به‌عنوان رویدادی که منجر به فروپاشی قیمت بیت کوین و اتریوم خواهد شد، یاد شده است.

بررسی‌های صورت گرفته روی بلاک‌های اولیه بیت کوین نشان می‌دهد که ساتوشی ناکاموتو حداقل 1.1 میلیون BTC استخراج کرده است که با قیمت امروزی چیزی حدود 55 میلیارد دلار ارزش دارند. فرضیه جابه‌جایی این تعداد کوین که منجر به نابودی بازار کریپتو خواهد شد، پیشتر هم بیان شده بود. مقدار کمی از بیت کوین‌های مربوط به سال 2010 و 2011 طی بازار صعودی سال 2017 در مقاطع مختلفی جابه‌جا شدند که در نهایت منجر به نوسان شدید قیمت این رمز ارز شد. اما شواهد محکمی دال بر اینکه چنین اتفاقی اثر طولانی مدتی بر قیمت BTC داشته است، وجود ندارد.

کوین بیس برای اولین بار در دسامبر 2020 (آذر 99) اعلام کرد که درخواستی را با هدف عرضه اولیه سهام خود به SEC ارسال کرده است. این پرونده نشان می‌دهد که این صرافی در سال 2020، 1.1 میلیارد دلار درآمد داشته است. با اینکه ارزش Coinbase در سال 2018 حدود 8 میلیارد دلار برآورد شده بود، اما در بررسی‌های اخیر، ارزش سهام این صرافی بیش از 100 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

کوین بیس: شناسایی ساتوشی ناکاموتو می‌تواند باعث نابودی بیت کوین شود

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
جی‌پی‌مورگان به مشتریانش پیشنهاد کرده است ۱٪ از سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص دهند جی‌پی‌مورگان به مشتریانش پیشنهاد کرده است ۱٪ از سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص دهند