خانه اخبار صرافی Coinbase حالا 28 میلیارد دلار ارزش دارد!

صرافی Coinbase حالا 28 میلیارد دلار ارزش دارد!

صرافی Coinbase حالا 28 میلیارد دلار ارزش دارد!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

بعد از اینکه روز گذشته صرافی ارز دیجیتالی Coinbase اعلام کرد که برای عرضه اولیه سهام (IPO) در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا  ثبت نام کرده است، شرکت تحقیقات مالی Messari ارزش این صرافی را 28 میلیارد دلار تخمین زد.

مدل تخمین ارزش Messari بخش‌های مختلف کسب و کار این کمپانی از جمله معامله، امانت‌داری دارایی و کارت بدهی را مورد بررسی قرار داده تا به این عدد رسیده است.

Coinbase یکی از بزرگترین صرافی‌های جهان است که حجم معاملات روزانه آن به بیش از 1 میلیارد دلار در روز می‌رسد. دارایی‌های به امانت گذاشته شده این صرافی هم از 7 میلیارد دلار سال 2019، حالا به بیش از 20 میلیارد دلار رسیده است.

دوره جذب سرمایه‌ای که در آگوست 2017 راه اندازی شده بود، ارزش صرافی کوین بیس را بیش از 1 میلیارد دلار تخمین زد. جدیدترین دور جذب سرمایه هم در اکتبر 2018 انجام شد که ارزش این کمپانی را 8 میلیارد دلار تخمین زده بود.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع صرافی های دیجیتال related_content

در آگوست 2020 هم یک گزارش تحقیقاتی توسط کمپانی Hurun انجام شد که عدد 8 میلیارد دلار گذشته را ارتقا نداد، در حالیکه حجم معاملات روزانه و دارایی‌های به امانت گذاشته شده این صرافی افزایش یافته است.

تحلیلگر شرکت Messari در رابطه با این ارزش گذاری 28 میلیارد دلاری، به اهمیت این عرضه اولیه سهام در دنیای ارزهای دیجیتال اشاره کرد:

blockquote

این اتفاق نه تنها برای ارزیابی توکن مهم است، چون کوین بیس یک ارزش گذاری ذاتی خواهد شد، بلکه برای توکن‌های این صرافی هم اهمیت بسیار بالایی دارد.

blockquote

از طرف دیگر، در یک گزارش تایید نشده آمده که گروه تحقیقاتی Palm Beach متعلق به تیکا تیواری، ارزش پلتفرم Synthetix دیفای را در آینده 242 میلیارد دلار تخمین زده است.

بیشتر بخوانید: تفاوت صرافی متمرکز و صرافی غیرمتمرکز در دنیای ارزهای دیجیتال چیست؟ related_content

در این گزارش ادعا شده که توکن‌های Synthetix با نماد SNX به طور محافظه کارانه می‌توانند باعث شوند که صرافی‌های غیر متمرکز "پنج برابر سریعتر از صرافی‌های سنتی عمل کند" یا حدود 10 برابر بیشتر از ارزش گزاری Missari از کوین بیس باشد.

هدف قیمت 2192 دلاری برای هر توکن می‌تواند بازده بیش از 41000 درصدی نسبت به قیمت امروز را فراهم کند. البته کاربران توییتر به این نکته اشاره کردند که این کمپانی در گذشته هم چنین پیشبینی‌هایی کرده ولی هیچکدام به نتیجه نرسیده است.

صرافی Coinbase حالا 28 میلیارد دلار ارزش دارد!

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
با روبل دیجیتال آشنا شوید؛ همه چیز درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه! با روبل دیجیتال آشنا شوید؛ همه چیز درباره ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه!