خانه آموزش ارزهای دیجیتال کشف هویت ساتوشی ناکاموتو همچنان سوژه داغ خبرنگاران!

کشف هویت ساتوشی ناکاموتو همچنان سوژه داغ خبرنگاران!

کشف هویت ساتوشی ناکاموتو همچنان سوژه داغ خبرنگاران!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

لی مک گراث گودمن، بر این باور است که دوریان ناکاموتو، تنها بنیانگذار ساتوشی بوده است. 

لی مک گراث گودمن، خبرنگار روزنامه نیوزویک، در سال 2014 مردی ژاپنی-آمریکایی، به نام دوریان ساتوشی ناکاموتو را به عنوان بنیانگذار اصلی بیت‌کوین معرفی کرد و اخبار متععدی در این باره منتشر کرد.

وی در مصاحبه خود با آنتونی پامپلیانو در تاریخ 25 آگوست، جزئیات خبری که در روزنامه نیوزویک منتشر شد و مکاتباتی که با دوریان ناکاموتو داشت را توضیح داد. این روزنامه‌نگار فعال، از تحقیقاتی که روی این موضوع داشته و همچنین ارتباط خود با 10 نفر از پیشگامان اصلی بیت‌کوین، سخن گفت. 

طی این مصاحبه افرادی مانند گیون آندرسن و هال فینی، نکاتی کلیدی در رابطه با بنیان‌گذاران بیت‌کوین بیان کردند. نکات آنها راهنمای خوبی برای مک گراث گودمن بود و مشخص شد که او باید دنبال یک شخص باشد نه یک تیم و آن شخص قطعا نیک زابو نیست.  آنها بر این باور بودند که نباید به دنبال شخص خاصی باشیم چرا که این پروژه ها به صورت گروهی انجام می‌شوند. 

نیک زابو با توجه به شواهد موجود، تا پیش از این مصاحبه، بیشترین شباهت را به بنیان گذار اصلی بیت‌کوین داشته و شک بسیاری را برانگیخته بود. 

blockquote

او با شواهد و اطلاعات موجود، هم خوانی ندارد و فردی بسیار پر مشغله است که دو سال متوالی را فقط و فقط درگیر کار خود بوده است. مک گراث گودمن

blockquote

یکی از دلایل مک گراث گودمن، برای ادعای خود که می‌گوید دوریان ناکاموتو 64 ساله ساکن کالیفرنیا ممکن است بنیان‌گذار اصلی بیت‌کوین باشد این است که او از کار خود فاصله گرفته و تمام تمرکز خود را روی بیت‌کوین گذاشته است. 

 آنچه که برای مک گراث گودمن بیشتر از همه عجیب و نا امید کننده بود، این بود که دوریان گفت نمی‌داند موضوع بحث و تحقیقات آنها در چه مورد است.

blockquote

او قطعا می‌دانست که ما در مورد بیت‌کوین صحبت می‌کنیم چرا که پیش از ملاقات حضوری با او حدود یک هفته در این مورد بحث و گفتگو می‌کردیم.مک گراث گودمن

blockquote

شباهت‌های موقعیتی نیز بین مدارک موجود و دوریان یافت. طبق مدارکی که فینی در اختیار او قرار داد، موقعیت مکانی فردی که احتمال دارد بنیان‌گذار اصلی بیت‌کوین باشد، مانند دوریان، در لس آنجلس است. طبق تحقیقات این روزنامه نگار، آدرس هایی که در مدارک و شواهد وجود داشت، همگی آدرس منزل دوریان را نشان می‌دادند.

همواره هویت اصلی ساتوشی ناکاموتو، برای دنیای ارزهای دیجیتال همواره مبهم خواهد ماند. بسیاری از پیشگامان ارز‌های دیجیتال نیز در لیست کسانی که گاهی به نظر می‌رسد ممکن است بنیان‌گذار اصلی این ارز محبوب جهانی باشند قرار می‌گیرند. مانند کریگ رایت، مرد استرالیایی که اغلب او را Faketoshi می‌نامند، نیک زابو و حتی فینی به دلیل نقش بسزایی که در پیشرفت بازار ارز‌های دیجیتال دارد. در این میان جان مکافی، پیشرو در زمینه تکنولوژی، ادعا کرده است که می‌داند بنیان‌گذار ساتوشی دقیقا چه کسی است.

کشف هویت ساتوشی ناکاموتو همچنان سوژه داغ خبرنگاران!

2
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
20 فناوری که دنیا را دگرگون خواهد کرد! 20 فناوری که دنیا را دگرگون خواهد کرد!