خانه اخبار آلت کوین توکن جدید صنعت دیفای، Compound شگفتی ساز شد!

توکن جدید صنعت دیفای، Compound شگفتی ساز شد!

توکن جدید صنعت دیفای، Compound شگفتی ساز شد!

زمان مطالعه : 

3 دقیقه

توکن کامپوند در روزهای گذشته در دسترس معامله کنندگان قرار گرفت و از لحاظ ارزش بازار با اختلاف زیادی از میکر Maker، توکن شماره یک صنعت دیفای پیشی گرفته است. توکن COMP نه تنها از توکن میکر پیشی گرفته است، بلکه اکنون نزدیک به دو برابر ارزش بازار میکر را در اختیار دارد. طبق اطلاعات ارائه شده توسط دیفای مارکت کپ، ارزش بازار COMP تقریبا ۸۵۹ میلیون دلار و ارزش بازار میکر تقریبا ۵۵۱ میلیون دلار است. 

اضافه شدن توکن COMP به رتبه بندی توکن های دیفای باعث شده است ارزش بازار توکن های دیفای برای اولین بار به بیشتر از ۳ میلیارد دلار برسد. ارزش بازار توکن های دیفای اخیرا از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کرده بود.

کاربران کامپوند (Compound) از دوشنبه هفته گذشته، توکن های COMP خود را دریافت کردند. این موضوع باعث شد که قیمت COMP بیش از ۶۲ درصد افزایش یابد و به ۹۸.۳۶ دلار برسد.

 compound یک سرویس مالی غیر متمرکز (Defi) است. این سرویس مالی، یک سرویس غیر متمرکز وام دهی متن باز است که به صورت همتا به همتا (Peer to Peer) عمل می‌کند، یعنی هم وام دهنده و هم وام گیرنده خود مردم هستند و با استفاده از این سرویس افراد می‌توانند با تامین وجه برای وام گیرنده‌ها به صورت ارز دیجیتال سود دریافت کنند و وام گیرنده‌ها هم با قرار دادن وثیقه، که آن هم از نوع ارز دیجیتال است، وامی کریپتویی دریافت کنند و در زمان تسویه حساب با بازگرداندن مقدار وام بعلاوه سود آن، وثیقه خود را آزاد کنند.

بیشتر بخوانید: نحوه خرید اتریوم related_content

کاربرد دیگری که این سیستم می‌تواند داشته باشد، برای افرادی است که تمایل دارند مقداری سود به ارز دیجیتالشان تعلق بگیرد، این افراد با استفاده از این سرویس می‌توانند ارز دیجیتال خود را سپرده کنند تا سایر افراد بتوانند از آن وجوه وام بگیرند به این ترتیب سودی به وام دهنده برسد.

توزیع توکن COMP پس از آزمایش موفق شبکه آزمایشی و تایید پروپوزال ۰۰۷ انجام شد. این توکن هم اکنون در صرافی Uniswap برای انجام معاملات در دسترس است. رابرت لشنر (Robert Leshner) موسس کامپوند در این خصوص گفت:

 

blockquote

پس از آزمایش توکن COMP در شبکه آزمایشی عمومی با گروه اصلی سهامداران به مدت سه ماه، بسیار شگفت انگیز است که شروع اجرای فرایند نظارتی و عملکرد COMP را برای تمام کاربران مشاهده کنیم.

blockquote

او همچنین افزود:

 

blockquote

ما معتقدیم دیفای در مراحل اولیه خود قرار دارد و به دنبال بلوغ بیشتر این صنعت در سال های آتی هستیم.

blockquote

ارزش بازار توکن های دیفای طی یک هفته، رشد سریعی از ۲ میلیارد دلار به بیش از ۳.۲ میلیارد دلار رسیده است، زیرا کاربران به دنبال وام ها و دستیابی به روش هایی برای کسب سود خارج از سیستم بانک ها و موسسات قدیمی هستند. در ماه آوریل، ارزش بازار توکن های دیفای تقریبا یک میلیارد دلار بود. اما اکنون پس از گذشت کمتر از دو ماه، این عدد ۳ برابر شده است.

منبع: decrypt

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • شیبا شیبا
    forward-like 12 تیر 99

    صنعت دیفای رو میشه توضیح بدید

شاید بخواهید بدانید
خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، در یک فیلم سینمایی شکنجه می شود!
محبوبترین ها
هفته آینده در نشست سالانه صندوق بین‌المللی پول (IMF)، جروم پاول، رییس فدرال رزرو، درباره آینده سیستم‌های پرداخت برون مرزی سخنرانی خواهد کرد.