خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین اوج دوباره کرونا موجب افت 5 درصدی داو جونز و بیت کوین شد!

اوج دوباره کرونا موجب افت 5 درصدی داو جونز و بیت کوین شد!

اوج دوباره کرونا موجب افت 5 درصدی داو جونز و بیت کوین شد!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

بازار این روزها  به دلیل ترس از اوج گیری مجدد ویروس کرونا، بسیار هیجانی و پر از نوسان بود. گزارش‌ها حاکی از روند صعودی مبتلایان کرونا در امریکا و دیگر کشورهای جهان است که تأثیر آن بر اقتصاد دنیا نیز نمایان شده است.

هیجانی شدن بازار سهام به دلیل ترس از اوج گیری دوباره‌ی ویروس کرونا

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که همه گیری ویروس کرونا در جهان در حال تشدید شدن است. تعداد مبتلایان جدید در حال افزایش است و به بالاترین حد از زمان شروع روند ابتدایی واگیری رسیده است.

به نظر می‌رسد که واقعیت در حال نمایان شدن است و اکثر شاخص های اقتصادی در سراسر جهان منفی است. بعنوان مثال شاخص S&P500 با 4.5 درصد کاهش هم اکنون در حدود 3050 قرار دارد. همچنین شاخص Nasdaq 100  نیز با 3.3 درصد کاهش در حدود 9750 امتیاز قرار دارد. دیگر شاخص اصلی در بازار یعنی شاخص داو جونز نیز کاهشی 5.5 درصدی را داشته است.

بیشتر بخوانید: مقایسه سرمایه گذاری در طلا و بیت کوین related_content

تابلوی بازار سهام امروز کاملا به رنگ قرمز درآمده است که نشان از سیر نزولی آن دارد. . تک‌تک سهام‌ها منفی است و بین منفی 1 درصد تا منفی 10 درصد متغیرند. روز گذشته نیز  گزارشی از مدیر عاملان یکی از پیشروترین پلتفرم‌های معاملاتی، eToro، منتشر شد که او در مورد این اتفاق هشدار داده بود.

 

blockquote

ریزش به زودی اتفاق خواهد افتاد. این در حالی است که اتفاق های پیش رو قابل پیش بینی نیست و تغییرات  امروز نشان دهنده‌ی یک تغییر جهت بازار بورسی بوده است. 

blockquote

بیت کوین و ارزهای دیجیتال نیز روند دیگر بازارها را دنبال می‌کنند

متأسفانه بازار ارزهای دیجیتال نیز دنباله روی بازارهای دیگر جهان است. و اخبار آنها روی آن تاثیر می گذارد. بیت کوین با افت 6 درصدی هم اکنون زیر 9500 معامله می‌شود.

اگرچه این یک روند قابل پیش‌بینی بود، دیروز بیت کوین یک رشد صعودی  به ده هزار دلار داشت و این مسئله به دلیل خبر فدرال رزرو مبنی بر نرخ صفر بهره‌ی بانکی برای میان مدت و کوتاه مدت بود. برخی معتقدند که این به این معنی خواهد بود که سرمایه گذاری شرکت‌ها در بیت کوین افزایش خواهد یافت. 

بنابراین، تعجبی ندارد که این دارایی بار دیگر همبستگی خود را با بازار سنتی نشان دهد و قیمت بار دیگر کاهش یابد. آلت کوین‌ها نیز از این موضوع بی نصیب نماندند. تمامی آلت کوین‌ها با حجم بازار بالا، مانند بازار سهام، نزولی بوده‌اند و تا بیش از 6 درصد نیز افت داشته‌اند.

اوج دوباره کرونا موجب افت 5 درصدی داو جونز و بیت کوین شد!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار خواهد رسید! قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار تا 1 میلیون دلار خواهد رسید!