خانه اخبار ارزها واکنش جیم کریمر به سقوط قیمت طلا: حالا همه پول‌ها وارد بازار کریپتو می‌شود

واکنش جیم کریمر به سقوط قیمت طلا: حالا همه پول‌ها وارد بازار کریپتو می‌شود

واکنش جیم کریمر به سقوط قیمت طلا: حالا همه پول‌ها وارد بازار کریپتو می‌شود
زمان مطالعه : 5 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

جیم کریمر (Jim Cramer)، مجری برنامه Mad Money شبکه CNBC، درباره عملکرد فوق‌العاده ضعیف و ریزش قیمت طلا در هفته گذشته صحبت کرده است.

با ریزش قیمت طلا در روز جمعه، مجری شبکه CNBC جیم کریمر (Jim Cramer) گفته است که رشد بازار کریپتو می‌تواند تا حدودی کاهش علاقه ناگهانی به این فلز گرانبها را نشان دهد؛ نشانه بالقوه‌ای که می‌گوید توجهات به سوی بیت کوین و دارایی‌های دیجیتال جلب شده است.

سقوط قیمت طلا در بحبوحه حمله به کنگره آمریکا

زمانی که از آقای کریمر درباره چرایی عدم صعود قیمت طلا در میانه هیاهوی حمله به کنگره آمریکا سوال شد، وی گفت که یا بازار به اندازه‌ای که نشان می‌دهد دچار هرج و مرج نشده، یا اینکه تمام این پول‌ها وارد بازار رمز ارزها شده است:

 

قیمت طلا در روز جمعه بیش از 60 دلار ریزش کرد و در بازار کومکس (Comex) بورس کالای نیویورک، به کف 1,852.50 دلار در هر اونس رسید. اما در طرف مقابل، بیت کوین توانست به سقف تاریخی جدید 41،000 دلاری برسد. آقای کریمر جدیدا به بیت کوین و ارزهای دیجیتال روی آورده و در اواسط ماه دسامبر زمانی که رمز ارز BTC زیر 18،000 دلار معامله می‌شد، آن را خریداری کرد. وی در آن زمان درباره این خرید گفته بود:

blockquote

من – طبق معمول – زمانی که قیمت چیزی کاهش می‌یابد آن را می‌خرم. می‌خواهم با بیت کوین [سبدم را] متنوع کنم. البته پوزیشن بزرگی نمی‌گیرم، اما مهم است که تنوع وجود داشته باشد. BTC یک دارایی است و من می‌خواهم تعادلی از دارایی‌های مختلف داشته باشم.

blockquote

اگر آقای کریمر بیت کوین‌های خود را نگه داشته باشد، پوزیشن وی تاکنون دوبرابر شده است.

عملکرد طلا در برابر بیت کوین

اما بر خلاف ریزش قیمت طلا، به لطف هجوم سرمایه‌گذارا نهادی، ارز دیجیتال پیشرو بازار همچنان بهتر از این فلز زرد و تمام دیگر دارایی‌ها عمل می‌کند. هر واحد BTC در مقایسه با هر شمش، اکنون بیش از 20 اونس ارزش دارد. هفته گذشته، نرخ تبدیل بیت کوین به طلا حدود 15 اونس بود. این ایده که Bitcoin در حال کسب سهم بازار طلاست، چیز جدیدی نیست. یکی از تحلیل‌های جدید بانک جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) نشان می‌دهد که این روند می‌تواند سرمایه‌گذاران نهادی بیشتری را روانه بازار کریپتو کند.

واکنش جیم کریمر به سقوط قیمت طلا: حالا همه پول‌ها وارد بازار کریپتو می‌شود

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
دستگیری 4 نفر از کلاهبرداران یک طرح رمزنگاری پانزی در اسپانیا دستگیری 4 نفر از کلاهبرداران یک طرح رمزنگاری پانزی در اسپانیا