خانه تحلیل قیمت تحلیل قیمت کریپتو کوین، 7 ژانویه (18 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت کریپتو کوین، 7 ژانویه (18 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت کریپتو کوین، 7 ژانویه (18 دی) - اختصاصی ارز سنتر
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

بعد از سقوط قیمت کریپتو کوین که از اواسط اکتبر 2020 شروع شد، نمودار در حوالی 0.055 دلار با حمایت روبرو شد و حالا هم گاوها سعی دارند که روند حرکت نمودار را به نفع خودشان تغییر دهند. بعد از چندین بار تلاش سطح مقاومت 0.072 دلار پشت سر گذاشته شد و حالا این سطح به یک حمایت تبدیل شده است.

میانگین متحرک‌های 20 و 50 کندله به سمت بالا متمایل شده اند و RSI هم به محدوده بیش خرید وارد شده و این یعنی قدرت نمودار در دست گاوها ست. البته در گذشته رسیدن شاخص RSI به حوالی 75 درصد، منجر به اصلاح نمودار شده است و این زنگ خطری برای نمودار است.

 

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال کریپتو کوین 7 ژانویه  (18 دی) اختصاصی ارز سنتر

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال کریپتو کوین 7 ژانویه  (18 دی) اختصاصی ارز سنتر

اگر گاوها اجازه ندهند که نمودار به زیر سطح 0.072 دلار کشیده شود، یعنی روند نمودار به نفع گاوها تغییر کرده و در این صورت حرکت به سمت مقاومت 0.084 دلار در دستور کار قرار خواهد گرفت. این سطح اهمیت بسیار بالایی دارد، چرا که برخورد قبلی نمودار با این سطح منجر به ریزشی شدید تا محدوده 0.055 دلار شده بود.

اگر گاوها اجازه کاهش قیمت شدید را به نمودار ندهند، احتمال شکست و ادامه یافتن موج صعودی افزایش خواهد یافت. اگر سطح مقاومت 0.084 دلار پشت سر گذاشته شود، حرکت نمودار به سمت 0.1 دلار شروع خواهد شد.

از طرف دیگر، اگر سطح حمایت 0.072 دلار شکسته شود، میانگین متحرک نمایی 20 کندله (0.068 دلار) می‌تواند به عنوان یک حمایت معتبر عمل کند. شکسته شدن این سطح حمایت علامتی برای نمودار خواهد بود و می‌تواند باعث سقوط قیمت تا 0.055 دلار شود.

 

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت کریپتو کوین 7 ژانویه (18 دی) اختصاصی ارز سنتر

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت کریپتو کوین 7 ژانویه (18 دی) اختصاصی ارز سنتر

افزایش چشمگیر حجم معاملات در این آلتکوین علامت مثبتی است که باعث می‌شود احتمال صعود قیمت بیشتر از کاهش‌های آن باشد. البته این بستگی به عدم خروج معامله گران کوتاه مدت از این آلتکوین هم دارد. احتمالا در نزدیکی مقاومت 0.084 دلار شاهد ثبت سود معامله گران خواهیم بود و رفتار نمودار در مواجه با این مقاومت است که آینده را تعیین می‌کند.

تحلیل قیمت کریپتو کوین، 7 ژانویه (18 دی) - اختصاصی ارز سنتر

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل تکنیکال بیت کوین، پنجشنبه 18 دی تحلیل تکنیکال بیت کوین، پنجشنبه 18 دی