خانه اخبار اخبار ایران تاکید نماینده مجلس بر لزوم استفاده از فرصت رمز ارزها

تاکید نماینده مجلس بر لزوم استفاده از فرصت رمز ارزها

تاکید نماینده مجلس بر لزوم استفاده از فرصت رمز ارزها
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ایران، روز سه‌شنبه طی جلسه علنی گزارش شاخص‌های اقتصادی کشور از سوی رییس کل «بانک مرکزی» و رییس «سازمان برنامه و بودجه»، از رئیس کل بانک مرکزی درخواست کرد که این نهاد، موضوع بیت‌کوین را جدی گرفته و از فرصت‌های آن، برای کشور استفاده کند.

آقای فرهنگی همچنین با اشاره به تعیین وزارت صمت به عنوان نهاد ناظر بر بیت‌کوین و رمز ارزها اظهار داشت که دولت باید بجای این وزارتخانه، بانک مرکزی را مسئول نظارت بر رمز ارزها بکند.

به گزارش ایرنا، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، از رییس بانک مرکزی درخواست کرد تا موضوع بیت‌کوین و رمز ارزها را جدی بگیرد، زیرا مدیریت این حوزه، فرصت ارزنده‌ای را برای کشور ایجاد می‌کند که در صورت عدم توجه به آن، سرنوشتی همانند موسسات مالی و اعتباری خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: معرفی 10 ارزدیجیتال معروف جهان به جز بیت کوین

محمدحسین فرهنگی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه که درباره شاخص‌های اقتصادی کشور از سوی رییس کل بانک مرکزی و رییس سازمان برنامه و بودجه بود، از دولت و مجلس درخواست کرد که این جلسات یادآور خاطرات تلخ نشستن و برخاستن نباشد و بتوانیم چند نتیجه عملیاتی روشن از برگزاری این گونه جلسات داشته باشیم.

آقای فرهنگی در رابطه با موضوع بیت‌کوین و رمز ارزها، خطاب به رییس کل بانک مرکزی گفت:

موضوع بیت‌کوین را جدی بگیرید زیرا مدیریت آن فرصت خوبی برای کشور خواهد بود در غیر این صورت به موضوع موسسات مالی و اعتباری تبدیل خواهد شد؛ اینکه دولت نظارت بر بیت‌کوین‌ها را به وزارت صنعت و معدن واگذار کرده را متوجه نشده‌ایم زیرا بانک مرکزی باید نظارت بر روی ارزهای دیجیتالی را برعهده داشته باشد.

نماینده تبریز خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: 

به مدیریت نقدینگی در کشور توجه ویژه‌ای داشته باشید زیرا نقدینگی در شرایط خاص به بازارهای مختلف وارد می‌شود که تبعاتی به دنبال دارد. شایان ذکر است که اخیرا مجلس ایران طی مصوبه ای، رمز ارزها را به عنوان یک «ارز واقعی» به رسمیت شناخته بود.

 

تاکید نماینده مجلس بر لزوم استفاده از فرصت رمز ارزها

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
واکنش ویتالیک به تراکنش های میلیونی اخیر اتریوم! واکنش ویتالیک به تراکنش های میلیونی اخیر اتریوم!