خانه اخبار ارزها فرار از تحریم های آمریکا با استفاده از ارزدیجیتال

فرار از تحریم های آمریکا با استفاده از ارزدیجیتال

فرار از تحریم های آمریکا با استفاده از ارزدیجیتال
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

رویترز به نقل از منابع دولتی گزارش می‌دهد که کوبا آخرین کشوری است که به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا رو به استفاده از ارزهای دیجیتال آورده است.

کوبا در حال بررسی ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های آمریکا

 در یک سخنرانی عمومی در تلویزیون محلی، رئیس جمهور این کشور، میگوئل دیاز گفت این طرح تقریبا برای یک چهارم جمعیت کشور سرمایه به بار خواهد آورد و هزینه‌ی اصلاحات را تامین می‌کند. کوبا از بحران ونزوئلا ضربه شدیدی متحمل شد چرا که ونزوئلا حامی اصلی این کشور بوده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر اقتصاد کوبا ژیل فرناندز گزارش می‌دهد: 

"ما با همکاری متخصصان در حال بررسی ارز دیجیتال و چگونگی استفاده از آن در داخل کشور و تراکنش‌های تجاری بین المللی خود هستیم"

بنا بر گزارش کوین تلگراف،‌ سال گذشته ونزوئلا به منظور دور زدن تحریم‌ها از ارز دیجیتالی که خود آن را طراحی کرده بود رونمایی کرد؛ اما استفاده از آن به دلیل استقبال کم در محافل بین المللی محدود مانده است. 

هنوز مشخص نیست که آیا کوبا به دنبال طراحی ارز دیجیتال مخصوص به خودش است یا اینکه در تلاش است تا از نمونه‌های پیشتر عمومی مانند بیت کوین استفاده کند.

به گفته‌ی ژیل فرناندز، اصلاحات نیاز به کمک‌های ارز دیجیتال دارد و این امر کمک می‌کند تا برخی ساختارهای اقتصاد‌ی که هنوز بر پایه تفکرات شوروی سابق عمل می‌کنند اصلاح و تمرکز زدایی شوند. 

 همچنین برنامه‌هایی وجود دارد که به شرکت‌های کوبایی اجازه می‌دهد تا بخشی از فروش خود را "ارز جامد" (واحد پول‌های قابل تبدیل هستند که در حجم بسیار بالا و با سهولت در بازارهای جهانی مبادله می‌شوند، در نتیجه این نوع از ارزها دارای پتانسیل هستند تا مورد تقاضا قرار گیرند) دریافت کنند.

فرار از تحریم های آمریکا با استفاده از ارزدیجیتال

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
12 فیلم برای معرفی بیت کوین و بلاک چین 12 فیلم برای معرفی بیت کوین و بلاک چین