خانه اخبار ارزها چانگ پنگ ژائو: ارز دیجیتال ملی تهدیدی برای بیت‌کوین است

چانگ پنگ ژائو: ارز دیجیتال ملی تهدیدی برای بیت‌کوین است

چانگ پنگ ژائو: ارز دیجیتال ملی تهدیدی برای بیت‌کوین است
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

چانگ‌پنگ ژائو (Chang Peng Zhao)، مدیرعامل صرافی  Binance ، معتقد است که یک ارز دیجیتال ملی که به اندازه کافی خوب طراحی شده باشد، می تواند تهدیدی برای بیت کوین باشد.

در یک مصاحبه ویدیویی با نویسنده ارشد Fortune، جف رابرتز (Jeff Roberts) از او پرسید که چگونه ابتکار یوان دیجیتال چین بر صنعت ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد.

ژائو در پاسخ گفت که هر بلاکچین یا ارز دیجیتال برای صنعت خوب است زیرا دارایی های دیجیتال را قانونی می کند و باعث افزایش آگاهی می شود.

بیشتر بخوانید: رئیس بانک مرکزی انگلستان: بیت‌کوین ارزش ذاتی ندارد related_content

وی افزود که اگرچه در حال حاضر برای راه اندازی ارز دیجیتال ملی یک مسابقه بین کشورهای بزرگ وجود دارد ، اما بیشتر CBDC ها در ابتدا محدودتر خواهند بود اما با گذشت زمان تکامل می یابند. CZ گفت که تعداد کمی از CBDC ها همان آزادی بیت کوین را دارند و اغلب بسیار متمرکز و کنترل شده هستند. با این حال ، وی هشدار داد:

 

blockquote

اگر دولتی وجود داشته باشد که ارز دیجیتال دیگری را ارائه دهد که حتی محدودیت های کمتری نسبت به بیت کوین داشته باشد و استفاده از آن سریعتر و ارزان تر باشد ، این امر بیت کوین را تهدید می کند. اما این برای صنعت خوب است ، چیزی بهتر از بیت کوین است و جایگزین آن می شود. که این بسیار خوب است زیرا شبیه زبان وب HTML5 است که جایگزین HTML4 می شود.

blockquote

در پاسخ به این سوال که آیا Binance  قصد راه اندازی یوان دیجیتال برای تکمیل استیبل کوین های موجود در صرافی را دارد یا خیر ، CZ اظهار داشت که به این زودی ها عرضه نخواهد شد. وی افزود محدودیت های زیادی در مورد فرار سرمایه از چین وجود دارد.

علاقه به CBDC ها با دیدگاه های مختلف در سال 2020 افزایش یافته است. بورکارد بالز ، سیاستمدار آلمانی و عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی این کشور ، اخیراً اظهار داشت که اگر یورو دیجیتال به عنوان ذخیره ارزش استفاده شود تهدیدی برای سیستم مالی است.

به نظر نمی رسد ایالات متحده برای راه اندازی دلار دیجیتال عجله داشته باشد اما بنیانگذار (Morgan Creek Digital) ، آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano) اظهار داشت که اگر به زودی اقدام نکند ، ایالات متحده از چین عقب خواهد افتاد.

چانگ پنگ ژائو: ارز دیجیتال ملی تهدیدی برای بیت‌کوین است

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
Paypal، در صدد خرید شرکت‌های ارز دیجیتال از جمله بیتگو Paypal، در صدد خرید شرکت‌های ارز دیجیتال از جمله بیتگو