خانه اخبار ارزها اخبار آلت کوین ها شوالیه تاریکی برمی‌خیزد؛ بتمن نیز به دنیای NFT ها راه یافت

شوالیه تاریکی برمی‌خیزد؛ بتمن نیز به دنیای NFT ها راه یافت

شوالیه تاریکی برمی‌خیزد؛ بتمن نیز به دنیای NFT ها راه یافت
زمان مطالعه : 2 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

شرکت دی‌سی کامیکس (DC Comics) یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های مرتبط با انتشارات کتاب‌های کامیک است. این شرکت قصد دارد صنعت توکن‌های غیر قابل تعویض NFT را دنبال ‌کند و اولین مجموعه از آنها را منتشر کند.

همکاری شرکت دی‌سی کامیکس با استارت‌آپ Veve که در زمینه ساخت توکن‌های غیر قابل تعویض فعالیت می‌کند، آغاز گر مرحله جدیدی در استراتژی‌های صنعت کامیک‌ها است. این شرکت اعلام کرده است کلکسیونی از شخصیت بتمن را به رنگ سیاه و سفید منتشر می‌کند.

فروش تمام این توکن‌ها برای شرکت دی‌سی کامیک حدود ۱ میلیون دلار درآمد خواهد داشت. با در نظر گرفتن جو بازار توکن‌های NFT ارزش هر کدام از این آیتم‌ها در بازارهای دوم به شدت افزایش پیدا می‌کند.

دنیای آیتم‌های دیجیتال نظر بسیاری از شرکت‌ها را به خود جلب کرده است. در حال حاضر هم مدل این کسب و کار در شرکت‌ها و باشگاه‌های مختلفی پذیرفته شده است. توکن بسیاری از بازیکنان فوتبالی در پلتفرم Sorare قرار دارد و باشگاه‌های بسکتبال در برنامه Top Shot عضو هستند. همچنین به تازگی در یک مزایده گران‌ترین توکن NFT دنیا به ارزش ۶۹.۳ میلیون دلار فروخته شد.

پس جای تعجب نیست که شرکت دی‌سی کامیکس به این صنعت علاقه‌مند باشد. به خصوص که این شرکت محصولی منحصر به فرد مانند بتمن را در اختیار دارد. حتی در حال حاضر توکن‌های مربوط به این شخصیت داستانی، فروخته شده است و از فروش آنها سودی به شرکت دی‌سی کامیکس نرسیده است.

شخصیت بتمن را توکنیزه نکنید!

شرکت دی‌سی کامیکس در بیانیه‌ای اعلام کرده است که تمام شخصیت‌های داستانی معرفی شده توسط این شرکت متعلق به آنهاست و حق امتیاز تمام محصولات منتشر شده را در اختیار دارد. همچنین بدون اعلام رضایت آنها هیچ شخص یا شرکتی حق منتشر کردن توکن NFT (و یا سایر فرم‌های دیگر) از محصولات آنها را نخواهند داشت.  در این بیانیه آمده است:

 

blockquote

شرکت DC در صدد است برای توزیع و فروش محصولات این شرکت به صورت توکن NFT به بازار وارد شود.  این محصولات شامل آثار جدیدی که مخصوص بازار NFT طراحی شده اند و همچنین محصولات دیجیتالی برای انتشارات کتاب‌های کامیک DC می‌باشد.

blockquote

در ادامه‌ی این نامه آمده است :

 

blockquote

ما در حال بررسی بازار NFTها هستیم و روی راهکارهای منطقی برای تمامی گروه‌ها شامل طرفداران و کلکسیون‌دارها کار خواهیم کرد. توجه داشته باشید فروش هرگونه از محصولات شرکت دی‌سی چه به صورت توکنیزه و یا غیر آن خارج از قراردادهای این شرکت، قانونی نمی‌باشد. 

blockquote

به نظر می‌رسد این بیانیه به چند نفر از اعضای سابق این شرکت اشاره دارد که کلکسیونی از توکن‌های NFT بتمن را ساخته و به ارزش ۵۴۰.۸۶ اتر معادل ۲۰۰،۰۰۰ دلار فروخته بودند.

بر اساس گزارش Gizmodo شخصی به نام دلبو بیش از ۱.۹۵ میلیون دلار از توکن‌های NFT مرتبط با شخصیت‌های داستان‌های دی‌سی کامیکس را ساخته و فروخته است.

در دنیای بلاکچین هر کسی می‌تواند توکنی را ایجاد کند. اما اگر این توکن به محصولات شرکت DC Comics مرتبط باشد، این شرکت از لحاظ قانونی می‌تواند نگاه متفاوتی به این قضیه داشته باشد. 

شوالیه تاریکی برمی‌خیزد؛ بتمن نیز به دنیای NFT ها راه یافت

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت اتریوم، 15 مارس (25 اسفند) - اختصاصی ارز سنتر تحلیل قیمت اتریوم، 15 مارس (25 اسفند) - اختصاصی ارز سنتر