خانه مفاهیم پایه آلت کوین ها ارز دیجیتال دکرد (Decred)

ارز دیجیتال دکرد (Decred)

ارز دیجیتال دکرد (Decred)
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

دکرد (DCR) پروژه‌ای است که هدف آن ایجاد فرصتی برای کاربران است تا بتوانند پلتفرم را مدیریت کنند. در اکثر موارد، ارزهای دیجیتال توسط ماینرها مدیریت می‌شوند و کاربران حق گرفتن هیچگونه تصمیمی در سطح شبکه را ندارند. تیم سازندهٔ دکرد یک سال و نیم است که در حال توسعه و آزمایش ارز دیجیتال خود است تا آن را مجهز به یک الگوریتم هیبرید کند که منجر به ایجاد اجماع نظر بین ماینرها و کاربران شود.

مزیت‌ها

  • اجماع نظر دو مرحله‌ای. این موضوع مهمترین هدف ارزهای دیجیتال است. این شیوه از اجماع به گونه‌ای عمل می‌کند که ابتدا از طریق الگوریتم‌های اثبات کار و اثبات سهام به طور همزمان تراکنش پردازش می‌شود، سپس نتیجهٔ نهایی توسط ماینرها و کاربران معمولی اعلام می‌شود.
  • مقیاس پذیری پویا. به لطف مقیاس پذیری بالا، سرعت انجام تراکنش‌ها بیش از سایر ارزهای دیجیتال معروف است.
  • تمرکز زدایی. مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال تمامی تصمیم‌های سیستم از طریق رای گیری و اجماع نظر صورت می‌گیرد.
  • قابل اعتماد و حفاظت شده. توسعه دهندگان در این زمینه بسیار بی نقص عمل کرده‌اند. تراکنش‌های دکرد همگی ناشناس بوده و غیر قابل رهگیری هستند.

بیشتر بخوانید: از کجا بیت کوین خریداری کنیم؟

نحوهٔ نگهداری

سازندگان دکرد دو نوع کیف پول ارائه می‌دهند. یکی با قابلیت آنلاین که بر اساس بیت پی (Bitpay's Copay) ساخته شده است. این کیف دسترسی به معاملات ارزهای دیجیتال و ذخیره سازی امن را فراهم می‌کند.

دیگری به صورت سخت افزار است که از طریق خط فرمان اداره می‌شود. این روش برای استخراج سخت افزاری مبتنی بر الگوریتم اثبات کار استفاده می‌شود. همچنین، آن دسته از دارندگان ارز دیجیتال که فرایند اثبات کار را انجام می‌دهند، پاداش دریافت می‌کنند. این امر باعث شده است تا ارزش دکرد به مراتب بالاتر برود.

نحوهٔ خریداری

مانند سایر ارزهای دیجیتال، دکرد هم در بسیاری از صرافی‌های دیجیتال از جمله بیت رکس، کریپ توپیا، یو بیت و غیره  مبادله می‌شود. دکرد طبق قانون شرکت تنها با بیت کوین قابل خریداری است، اما برخی از صرافی‌ها آن را با پول‌ های فیات نیز به فروش می‌رسانند.

ارز دیجیتال دکرد (Decred)

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
10 راه آسان برای کسب درآمد با ارز دیجیتال 10 راه آسان برای کسب درآمد با ارز دیجیتال