خانه اخبار ارزها اخبار اتریوم تراکنش‌های روزانه اتریوم با رونق DeFi به رکورد جدیدی دست یافت

تراکنش‌های روزانه اتریوم با رونق DeFi به رکورد جدیدی دست یافت

تراکنش‌های روزانه اتریوم با رونق DeFi به رکورد جدیدی دست یافت
زمان مطالعه : 1 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

تراکنش‌های روزانه در بلاکچین اتریوم در میان افزایش ازدحام این شبکه، سقف تاریخی جدیدی را ثبت کرده است. رکورد قبلی بیشترین تراکنش‌های روزانه اتریوم به سال 2018 برمی‌گردد.

طبق داده‌های مرورگر اصلی اتریوم موسوم به Etherscan، در تاریخ 17 سپتامبر میزان تراکنش‌های روزانه در این شبکه به 1.406.000 عدد رسید و این بیشترین تعداد تراکنش روزانه بوده که تاکنون در شبکه اتریوم ثبت شده است. طبق گفته Etherscan، رکورد قبلی در تاریخ 4 ژانویه 2018 بوده که 1.350.000 تراکنش در روز ثبت شده است.

بیشتر بخوانید: سومین تراکنش اتریوم با کارمزد میلیونی! related_content

این سقف جدید تاریخی تراکنش‌های روزانه اتریوم، در میان رونق اپلیکیشن‌های مالی غیرمتمرکز یا DeFi رخ داده است. صنعت DeFi از سال 2020 به طرز چشمگیری در حال رشد بوده، بطوریکه که ارزش کل دارایی قفل‌شده در این بازار به 9 میلیارد دلار در آگوست 2020 رسیده است.

توام با هیاهوی آشکار DeFi، تعدادی از صرافی‌های مطرح جهانی مانند Binance و OKEx با عجله چندین توکن DeFi را لیست کرده‌اند. از آنجایی که بیشتر اپلیکیشن‌های DeFi تا به امروز در شبکه اتریوم اجرا شده‌اند، رشد صنعت DeFi سطح قابل توجهی از ازدحام را برای این شبکه به ارمغان آورده و همچنین مساله مقیاس‌پذیری مجددا مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

در نتیجه حق کمیسیون‌های شبکه اتریوم یا کارمزد گس، جهش شدیدی را تجربه کرده‌اند بطوریکه ماینرهای اتریوم در تاریخ 1 سپتامبر طی یک ساعت با کسب 500 هزار دلار، رکورد زدند. به دنبال راه‌اندازی توکن UNI (متعلق به صرافی Uniswap)، کارمزد تراکنش‌های اتر در 18 سپتامبر تقریباً به 1 میلیون دلار در ساعت افزایش یافت. همراه با افزایش کارمزدهای گس در شبکه اتریوم، Coinbase Pro، این بازوی معاملاتی وابسته به صرافی Coinbase، مشتریان خود را ملزم به پرداخت کارمزد گس و کارمزد برداشت موجودی نمود.

تراکنش‌های روزانه اتریوم با رونق DeFi به رکورد جدیدی دست یافت

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
بنیانگذار توکن YFI، سرپرستی Uniswap را می‌پذیرد بنیانگذار توکن YFI، سرپرستی Uniswap را می‌پذیرد