خانه اخبار ارزها اخراج ۱۸۰۰۰ نفر از کارمندان بانک داچ

اخراج ۱۸۰۰۰ نفر از کارمندان بانک داچ

اخراج ۱۸۰۰۰ نفر از کارمندان بانک داچ
زمان مطالعه : 4 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

اخراج ۱۸۰۰۰ تن از کارمندان و انحلال شعبه‌های سرمایه گذاری بانک داچ (Deutsche) به منظور توسعهٔ ارزهای دیجیتال، تصویری غم انگیز برای بانکداری سنتی است.

بانک داچ ۱۸۰۰۰ نفر از پرسنل خود را به خانه می‌فرستد، بیت کوین طرح دوم خود را پیشنهاد می‌کند!

طبق خبرگزاری رویترز در 7 جولای 2019، تصمیم مهم بانک داچ موجب خواهد شد این بانک سهام خود را خارج کند و دست از تجارت بکشد، این سهام ۲.۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ گزارش شده است. رویتر اشاره کرد، بانک داچ در کنار کسب و کار و سرمایه گذاری کم قصد دارد درآمد ثابت خود به ویژه نرخ معاملات را حفظ کند. 

این طرح تلفاتی را دربر خواهد داشت که می‌توان به اخراج ۱۸۰۰۰ کارمند و انقباض ۴۰ درصدی دارایی‌های ریسک پذیر که در حال حاضر به سازوکار تجارت بانک داچ اختصاص یافته است اشاره کرد. طبق گزارش رویترز ۸۳.۰۶ میلیارد دلار و ۳۲۳.۵ میلیارد دلار اهرم مالی ارائه می‌شود. 

مورگان کریک یکی از بنیانگذاران دارایی‌های دیجیتال "pomp" این خبر را به عنوان مهر تاییدی برای استفاده از بیت کوین منتشر کرد:

"بانک داچ قصد دارد تقریبا ۲۰۰۰۰ کارمند خود را اخراج کند. بیت کوین کارمندی برای اخراج کردن ندارد. بانک داچ برای دنیای قدیم تاسیس شده و بیت کوین برای دنیای مدرن."مورگان کریک 

ماتی گرینپن تحلیلگر شبکه‌ی اجتماعی ایوترو (eToro) در تحلیل خود از بانکداری بی رونق (بیمار) می‌گوید، حرکت بانک داچ نشان دهندهٔ یک شکست در سیاست‌های کارگزاران سیاست پولی جهانی است.

"این امر ناشی از سیاست نرخ بهره صفر طولانی مدت است. بانک‌های مرکزی این سیاست را به منظور گردش سود برای بانک‌های سرمایه گذار غیر ممکن می‌کنند. حتی ریسک دارترین اوراق‌های های قرضهٔ آن نیز کمتر از ۲ درصد سودآوری دارند. چگونه می‌توان انتظار داشت که از طریق آن پول بدست آورند؟"ماتی گرینپن

خبرگزاری گاردین به نقل از گرینپن با اشاره به تعهد بانک داچ طبق قراردادهای میلیارد دلاری خبر داد، احتمالا بسیاری از این پول‌ها به بانک تازه تاسیس این موسسه به نام "بانک بد" تحویل داده می‌شوند که وظیفهٔ مدیریت انحلال شعبه‌های سرمایه گذاری بانک داچ را بر عهده خواهد داشت.  

جیم رید اظهار کرد، سیاست‌های "dovish" بانک‌های مرکزی (پیغامی که بانک مرکزی آمریکا مبنی بر رسیدگی به موردهای اقتصادی منتشر می‌کند) به ارزهای "جایگزین" مانند بیت کوین هنگامی که بانک‌های سرمایه گذار با آسیب روبرو می‌شدند تاثیر مثبت می‌گذاشت.

"اگر بانک‌های مرکزی به سیاست‌های تهاجمی خود ادامه دهند، آنگاه ارزهای جایگزین مورد توجه قرار خواهند گرفت."جیم رید

علاوه بر این، تصمیم بانک داچ در حقیقت نشان از ضعف این بانک در بانکداری سنتی دارد. به گفتهٔ وانک استراتژیست دارایی دیجیتال و گابور گورباک مدیر MVIS:

"بازارهای رمزارز حداقل ۷ ساعت از روز را صرف انتشار اخبار می‌کنند.  در بازارهای سنتی باید تا باز شدن بازار صبر کرد تا از اخبار مطلع شد. به نظر من این یک مشکل جدی در ساختار بازار است. وقتش است تا طرح دوم را پیاده کرد !"


اخراج ۱۸۰۰۰ نفر از کارمندان بانک داچ

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
کارمزد 20,000 دلاری یک کاربر لایت کوین کارمزد 20,000 دلاری یک کاربر لایت کوین