خانه مفاهیم پایه آلت کوین ها بیت کوین دایموند

بیت کوین دایموند

بیت کوین دایموند
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

سال ۲۰۱۷ تنها مختص به معرفی ارزهای دیجیتال نوین نبوده است بلکه انشعاب‌های سخت نیز در همین سال ایجاد شدند. بلاک چین‌های بسیاری از رمزنگارهای شناخته شده انشعاب پذیر بودند و کوین‌های جدیدی بر پایهٔ آن‌ها عرضه شدند.

کوین‌های نوین دارای ویژگی‌های جدید و منحصر به فردی بودند که با هدف برطرف کردن باگ‌های قبلی طراحی شدند. بیت کوین به تنهایی چندین بار مورد انشعاب قرار گرفته است. بیت کوین کش، بیت کوین گلد و بیت کوین ایکس نمونه‌هایی از این انشعاب‌ها هستند. انشعاب دیگری که قصد معرفی آن را دارم بیت کوین دایموند است.

گروهی از مشتاقان رمزنگاری از جمله EVEY و 007 در سال ۲۰۱۷ انشعاب سخت را بر روی بلاک #۴۹۵۸۶۶ اعمال کردند و آن را بیت کوین دایموند (Bitcoin Diamond) نامیدند. ایدهٔ ساخت آن هم به دلیل باگ‌های بیت کوین کلاسیک مطرح شد. برخلاف اینکه بیت کوین دایموند نتوانسته است به صدر ارزهای دیجیتال برتر برسد، اما در بسیاری از برنامه‌های خود موفق بوده‌ است.

نحوهٔ نگهداری

مانند سایر ارزهای دیجیتال،‌ بیت کوین دایموند نیز برای نگهداری نیاز به کیف پول دیجیتال دارد. کیف پول‌هایی نظیر موبی، بیت گو، بیت پی و غیره از این رمزنگار پشتیبانی می‌کنند. همچنین شما می‌توانید از کیف پول‌های دسکتاپ و موبایلی استفاده کنید.

نحوهٔ خریداری

بیت کوین دایموند مانند همتای خود بیت کوین نمی‌تواند محبوب باشد اما با این حال در بیشتر صرافی‌های شناخته شده از قبیل بایننس قابل خرید است. 

بیشتر بخوانید: معاملات بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

مزایا

مانند سایر ارزهای دیجیتال،‌ بیت کوین دایموند نیز برای نگهداری نیاز به کیف پول دیجیتال دارد. کیف پول‌هایی نظیر موبی، بیت گو، بیت پی و غیره از این رمزنگار پشتیبانی می‌کنند. همچنین شما می‌توانید از کیف پول‌های دسکتاپ و موبایلی استفاده کنید.

افزایش حجم بلاک در دفتر کل بیت کوین دایموند. بیت کوین دایموند موفق شد حجم بلاک خود را به ۸ مگابایت برساند. به لطف افزایش اندازه بلاک، سرعت تراکنش‌های بیت کوین دایموند ۵ برابر شده است و همچنین هزینهٔ کارمزدها کاهش یافته‌اند.

کاهش اندازهٔ بلاک چین. در دایموند، موجودی کیف پول رمزگذاری شده است و به همین دلیل است که هکرها قادر به فهمیدن مقدار موجودی حساب نیستند. بر این اساس، اگر کسی به آن‌ها دسترسی هم پیدا کند قادر به سرقت کردن آن نیست.

حداکثر THash. این ویژگی مهمترین مقوله برای شاخص استخراج است. اگر بیت کوین کلاسیک ماینرهای خود را به حدود ۱.۲ میلیون نفر رسانده است، دایموند قصد دارد این رقم را به ۴.۸ میلیون نفر برساند. موضوعی که باعث آسان شدن و سودآور شدن استخراج می‌شود.

افزایش انتشار. در حالی که بیت کوین ۲۱ میلیون کوین را عرضه خواهد کرد، دایموند قصد دارد این رقم را به ۲۱۰ میلیون برساند. البته این موضوع می‌تواند باعث تورم و نقدینگی در بازار شود، اما عرضهٔ بیشتر می‌تواند تبدیل پذیری آن را در زندگی روزمره به عنوان پول رایج تثبیت کند.

بیت کوین دایموند

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
مقاومت بعدی بیت‌کوین چیست و چه چیزی در انتظار بیت‌کوین خواهد بود؟ مقاومت بعدی بیت‌کوین چیست و چه چیزی در انتظار بیت‌کوین خواهد بود؟