خانه آموزش ارزهای دیجیتال چه تفاوت هایی بین دوجی (Doji) و‌ Spining Top وجود دارد؟

چه تفاوت هایی بین دوجی (Doji) و‌ Spining Top وجود دارد؟

چه تفاوت هایی بین دوجی (Doji) و‌ Spining Top وجود دارد؟
زمان مطالعه : 3 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

نمودارهای کندل استیک می توانند اطلاعات زیادی در مورد روند بازار ، احساسات ، حرکت و نوسانات بازار را نشان دهند. 

الگوهایی که در نمودارهای کندل استیک شکل می گیرد نشانه هایی از این اقدامات و واکنش ها در بازار است. دوجی و کندل های Spining معمولاً به عنوان بخشی از الگوهای بزرگتر ، مانند Star Formations دیده می شوند. دوجی و spinning top نشان دهنده بی طرفی در قیمت است و یا اینکه فشارهای خرید و فروش اساساً برابر هستند ، اما تفاوت هایی بین این دو و نحوه مطالعه آنها توسط تحلیلگران تکنیکال وجود دارد.

کندل های دوجی بسته به طول سایه ها شبیه علامت ضربدر یا بعلاوه هستند. ویژگی برجسته دوجی بدن بسیار باریکی است ، به این معنی که قیمت باز و بسته یکسان یا تقریباً یکسان است. کم و زیاد بودن برای روز طول سایه های بالا و پایین این کندل را تعیین می کند. دوجی نشانگر بی طرفی است. وقتی دیده می شود که بالای یک کندل توخالی قبلی قرار دارد ، نشانگر یک چرخش در حرکت است. به همین ترتیب ، اگر یک دوجی پایین تر از یک کندل پر شده به نظر برسد ، این نشان دهنده یک روند معکوس است.

spinning top کاملاً مشابه هستند ، اما بدن آنها بزرگتر است ، جایی که باز و بسته به هم نزدیک هستند. تفاوت اصلی این است که یک spinning همیشه دارای پاهای بلند در هر دو طرف است ، که نشان دهنده واریانس زیادی در بالا و پایین است. یک spinning top همچنین نشاندهنده ضعف در روند فعلی است ، اما نه لزوماً وارونه. اگر یک دوجی یا بالای آن در حال چرخش است.

چه تفاوت هایی بین دوجی (Doji) و‌ Spining Top وجود دارد؟

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
جهش ۱۹۰ درصدی قیمت استلار طی یک هفته؛ وقتی ریپل ضعیف شد جهش ۱۹۰ درصدی قیمت استلار طی یک هفته؛ وقتی ریپل ضعیف شد