خانه اخبار اخبار استخراج افزایش سختی استخراج بیت کوین و درآمد استخراج کنندگان

افزایش سختی استخراج بیت کوین و درآمد استخراج کنندگان

افزایش سختی استخراج بیت کوین و درآمد استخراج کنندگان
زمان مطالعه : 6 دقیقه
کوین سرا کوین سرا

 براساس داده های BTC.com، سختی استخراج بیت کوین در تاریخ 9 ژانویه تقریبا 11 درصد افزایش یافت و به بیش از 20.6 تریلیون رسید.

هم اکنون افراد زیادی به لطف افزایش درآمد استخراج و افزایش پارابولیکی قیمت بیت کوین در حال استخراج این ارز برتر بازار هستند. با توجه به سه برابر شدن درآمد استخراج در سه ماه گذشته، افزایش سختی به بالاترین سطح تعجب آور نیست.

رسیدن سختی شبکه بیت کوین به 20 تریلیون

سختی استخراج یک معیار برای اندازه گیری نسبی شرایط لازم برای تولید یک بلاک جدید در شبکه بلاکچین است. به عبارت دیگر، این معیاری برای اندازه گیری منابع مورد نیاز برای استخراج بیت کوین است که بسته به میزان توان محاسباتی مصرف شده توسط شبکه (معروف به نرخ هش)، افزایش یا کاهش می یابد.

با توجه به این که نرخ هش در حدود 148 اگزاهش در ثانیه است، تنظیم سختی (که هر دو هفته یا بعد از تولید هر 2016 بلاک انجام می شود) تضمین می کند که زمان بین بلاک های استخراج شده به طور متوسط 10 دقیقه خواهد بود.

استخراج کنندگان انتظار روند صعودی قیمت را دارند

در ضمن، افزایش همزمان نرخ هش و سختی استخراج نشان می دهد که استخراج کنندگان در حال تخصیص منابع زیادی برای امنیت و سرمایه گذاری در شبکه هستند.

از زمان هاوینگ ماه مه سال 2020 تاکنون، به طور متوسط میزان کل خروجی بیت کوین استخراج کنندگان به تدریج کاهش یافته است. از این رو، با وجود عبور قیمت بیت کوین از سطح 40000 دلار، هنوز هیچ نشانه ای از فروش در حجم زیاد توسط استخراج کنندگان مشاهده نمی شود.

آیا استخراج کنندگان ارزهای خود را خواهند فروخت؟

علاوه بر این، شاخص موقعیت استخراج کنندگان (MPI) که نسبت بیت کوین خارج شده از کیف پول های استخراج کنندگان به میانگین متحرک یک ساله آن را محاسبه می کند، در حال حاضر 4.5 است. مقادیر بالاتر از 2 نشان می دهند که بیشتر استخراج کنندگان احتمالا اقدام به فروش می کنند.

این شاخص نشان می دهد که استخراج کنندگان در حال حاضر تمایلی به عرضه بیت کوین های تازه استخراج شده خود ندارند، به خصوص در شرایط فعلی که موجودی بیت کوین صرافی ها کاهش یافته و قیمت یک روند صعودی قوی و سریع دارد.

بنابراین، منطقی است که برخی از استخراج کنندگان موجودی خود را نگه دارند تا از این روند صعودی قوی (که بر اساس پیش بینی برخی از تحلیلگران احتمالا تا دسامبر 2021 ادامه خواهد یافت) سود کسب کنند. 

در عین حال، نگرانی های مربوط به “مارپیچ مرگ استخراج” با هر رکورد جدید شبکه کاهش می یابد، چون فاندامنتال های شبکه بیت کوین قوی تر از همیشه هستند. به طور کلی، به نظر می رسد که استخراج کنندگان به خاطر افزایش قیمت بیت کوین در یک وضعیت اقتصادی پایدار و مطمئن قرار دارند، اگرچه استخراج این ارز سخت تر از همیشه شده است.

براساس آخرین داده های Clarkmoody، در حال حاضر، ارزش هر بلاک استخراج شده تقریبا 256437 دلار است که 9.44 درصد آن از کارمزدهای تراکنش های شبکه تامین می شود.

افزایش درآمد استخراج کنندگان

براساس داده های کوین متریکس، استخراج کنندگان بیت کوین در ماه دسامبر سال گذشته 692 میلیون دلار درآمد کسب کردند که نسبت به ماه نوامبر 33 درصد افزایش داشته است.

درآمد استخراج در ماه نوامبر 48 درصد رشد داشت.قیمت بیت کوین در سال گذشته 300 درصد افزایش یافت و در آغاز سال نو میلادی برای اولین بار به بالای سطح 29000 دلار رسید، در ضمن درآمد استخراج نیز همگام با افزایش قیمت به رشد خود ادامه داده است.

درآمد استخراج که با تراهش در ثانیه محاسبه می شود، در سه ماه گذشته تقریبا سه برابر شده و روز پنجشنبه هفته قبل به 0.284 دلار رسیده است.

کارمزدهای شبکه در ماه دسامبر 68.3 میلیون دلار بودند که 10 درصد از کل درآمد را تشکیل دادند. البته، درآمد حاصل از کارمزدهای شبکه در ماه نوامبر 10.5 درصد بود.

بر اساس گزارش کوین متریکس،کارمزدها در ماه دسامبر نوسانات زیادی داشتند و در طول این ماه بین 4 دلار تا 12 دلار بودند.

کارمزدها که درصدی از کل درآمد را تشکیل می دهند نیز از ماه آوریل سال 2020 ( قبل از برگزاری سومین هاوینگ در ماه مه) تاکنون به روند صعودی خود ادامه داده اند.افزایش درآمد کارمزد برای حفظ امنیت شبکه مهم است، زیرا هر چهار سال پاداش استخراج به نصف کاهش می یابد.

ورود دستگاه های بیشتر به چرخه استخراج

استخراج کنندگان با بهره گیری از افزایش درآمد، دستگاه های بیشتری را وارد این صنعت می کنند و سختی شبکه را  پس از تنظیم روز شنبه به سمت ثبت بالاترین سطح سوق می دهند.

علاوه براین، استخراج کنندگان تعداد زیادی دستگاه جدید سفارش داده اند تا از دوره افزایش سودآوری بهره بگیرند. برای مثال، شرکت بیت مین حتی پس از دو برابر شدن قیمت برخی مدل ها، تمام دستگاه های خود را تا آگوست سال جاری فروخته است.

با توجه به این که برخی سرمایه گذاران سرشناس 6 رقمی شدن قیمت بیت کوین را پیش بینی می کنند، استخراج کنندگان انتظار ادامه افزایش درآمد در سال 2021 را دارند.

افزایش سختی استخراج بیت کوین و درآمد استخراج کنندگان

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
کسب سود 150 میلیون دلار بیت‌کوین از طریق باج افزار کسب سود 150 میلیون دلار بیت‌کوین از طریق باج افزار