خانه اخبار اخبار جهان یوان دیجیتال نمی‌خواهد جایگزین ارزهای فیات جهانی شود!

یوان دیجیتال نمی‌خواهد جایگزین ارزهای فیات جهانی شود!

یوان دیجیتال نمی‌خواهد جایگزین ارزهای فیات جهانی شود!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

بنابه گفته یکی از روسای سابق بانک مرکزی چین، مقامات چینی به دنبال جایگزین کردن ارزهای فیات کنونی با یوان دیجیتالی خود نیستند. بلکه این پروژه بانک مرکزی چین طراحی شده تا به کلی معاملات و سرمایه گذاری‌های بین المللی را بازسازی کند.

چیزی که فکر می‌کنید، نیست!

رئیس اتحادیه اقتصادی چین و رئیس اسبق بانک People’s، ژو ژیاچوان به تازگی در مصاحبه ای گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور قصد ندارد جایگزین ارزهای فیات جهانی مثل دلار آمریکا یا یورو شود.

بلکه این سیستم که به آن DCEP (سیستم پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال) می‌گویند، این توکن برای سرمایه گذاری و معاملات بین المللی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. رئیس سابق بانک پیپلز در گفته‌های خود به پروژه فیسبوک یعنی لیبرا هم اشاره کرد و گفت:

blockquote

اگر قصد استفاده از آن را دارید، یوان دیجیتال می‌تواند برای معامله و سرمایه گذاری استفاده شود... ما مثل Libra نیستیم و قصد این را هم نداریم که جایگزین ارزهای فیات کنونی شویم.

blockquote

او همچنین به این نکته اشاره کرد که کشورش از لیبرا و اشتباهتش در مواجه به سازمان‌های نظارتی بین المللی درس‌های زیادی گرفته است. چرا که بسیاری از سازمان‌های نظارتی کشورها نگران بودند که لیبرا تاثیر زیادی روی سیستم مالی جهانی و حاکمان کنونی پول دنیا خواهد گذاشت. ژیاچوان می‌گوید کشورش رویه بسیار محافظه کارانه ای در رابطه با این پروژه اتخاذ کرده است.

blockquote

بعضی از کشورها نگران جهانی سازی یوان هستند... ما نمی‌توانیم روی مسائل حساس پافشاری کنیم و نمی‌توانیم خواسته خود را هم تحمیل کنیم. ما باید از حس پرقدرت وطن پرستی پرهیز کنیم.

blockquote

بیشتر بخوانید: نقش ارز دیجیتال بانک مرکزی در سیستم‌های مالی related_content

نکته جالب اینجاست که او در ادامه گفته‌هایش به برخی از بزرگترین نقاط قوت و ویژگی‌های این پروژه اشاره کرد و گفت که یوان دیجیتال می‌تواند امکان پرداخت و تبدیل ارز را به صورت لحظه ای فراهم می‌کند.

یوان دیجیتال نمی‌خواهد جایگزین ارزهای فیات جهانی شود!

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 17 دسامبر (27 آذر) تحلیل قیمت بیت‌کوین کش، 17 دسامبر (27 آذر)