خانه آموزش کسب درآمد درآمدزایی از طریق آربیتراژ بیت کوین

درآمدزایی از طریق آربیتراژ بیت کوین

درآمدزایی از طریق آربیتراژ بیت کوین
زمان مطالعه : 5 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

اگر تا به حال در مورد آربیتراژ بیت کوین مطلبی نخوانده اید اما به دنبال کسب درآمد از سرمایه گذاری در بیت کوین هستید، بنابراین باید اول درباره آن مطالعه کنید و مدت زمانی را به یادگیری آن اختصاص دهید.

ساده ترین تعریف از آربیتراژ خرید یک جنس ارزان در یک بازار و سپس فروش گران تر آن در بازار دیگر است. این کار در اصل باعث برداشت پول از بازارهای ناکارآمد می شود.

بعنوان مثال بیت کوین با قیمت 100 دلار در صرافی BTC-E فروخته می شود اما در صرافی Mt.Gox به قیمت 110 دلار به فروش می رسد. در این حالت می توانید بیت کوین را در BTC-E بخرید و بلافاصله در Mt.Gox آن را بفروشید تا از اختلاف قیمت در این دو صرافی سود کسب کنید. به این کار آربیتراژ گفته می شود و راهی سودآور برای کسب درآمد است.

دلیل وجود فرصت های آربیتراژ در بیت کوین چیست؟

آیا نباید قیمت در تمام بازارها یکسان باشد؟ به عنوان مثال، سهام کالا اغلب در بازارهای مختلف معامله می شود، اما قیمت ها تقریبا همیشه یکسان هستند. پس چرا قیمت بیت کوین می تواند در بازارهای مختلف با یکدیگر متفاوت باشد؟ در حال حاضر، اختلاف زیاد قیمت ها بیشتر به دلیل مشکلاتی است که در صرافی هایی مانند Mt.Gox وجود دارد.

به عبارت ساده، صرافی های بیت کوین به اندازه بورس کالا و سهام توسعه پیدا نکرده اند و سطح معاملات به اندازه ای که پتانسیل دارد پیشرفت نکرده و جای رشد بسیاری دارد. در آینده، فرصت برای آربیتراژ به طور فزاینده ای کاهش پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: بلاکچین و ایفای نقش آن در پلتفرم های VR

علاوه بر این، برخی از معامله گران می گویند که پول در صرافی های مشخصی مانند Mt.Gox ارزش کمتری نسبت به صرافی های دیگر مانند Bitstamp دارد. دلیل این امر این است که در حقیقت برداشت پول از صرافی Mt.Gox دشوارتر است و در واقع می تواند چندین ماه طول بکشد. صرافی هایی که به مردم اجازه می دهد پول خود را سریع تر برداشت کنند، به دلیل نقدینگی و توانایی دسترسی سریع به دارایی ها، محبوبیت بیشتری در بین معامله گران دارند.

به دلیل جستجوی بیشتر در سایت هایی مانند Stack exchange، از ماه ژوئیه سال 2013 زمانی که Mt.Gox برداشت دلار را از حساب های خود به حالت تعلیق درآورد، ما متوجه شدیم که انجام آربیتراژ غیر ممکن است. از آنجا که صرافی Mt.Gox قیمت های بالاتری دارد، این امر باعث به وجود آمدن مشکل در انجام آربیتراژ می شود.

نکته ای که قابل توجه است برای داشتن معامله ای موفق و پرسود از طریق سیستم آربیتراژ احتیاج به سرمایه ای نسبتا بالا و موجه دارید که از طریق عملیات مارجین و وام گیری بازده لازم را به شما نمی دهد. بهترین راه ممکن استفاده از سرمایه ای با رقم های بالا است تا به همان مقدار و با دید مناسب به شما سود معقولی را نیز برگرداند.

با این وجود، این اختلاف در قیمت ها فرصت های منحصر به فردی را برای آربیتراژ به وجود آورده است. در عین حال، ما باید به شما هشدار دهیم، در حالی که برخی ادعا می کنند که آربیتراژ یک راه بی خطر برای کسب درآمد است، اما در واقع خطراتی نیز وجود دارد. معامله و برداشت بیت کوین هنوز در مرحله اولیه توسعه قرار دارد.

آیا آربیتراژ با خطر همراه است؟

با این وجود، این اختلاف در قیمت ها فرصت های منحصر به فردی را برای آربیتراژ به وجود آورده است. در عین حال، ما باید به شما هشدار دهیم، در حالی که برخی ادعا می کنند که آربیتراژ یک راه بی خطر برای کسب درآمد است، اما در واقع خطراتی نیز وجود دارد. معامله و برداشت بیت کوین هنوز در مرحله اولیه توسعه قرار دارد.

حتی اگر شما خیلی سریع شروع به مبادله آن کنید، مدت زمان زیادی طول می کشد تا این کار را به طور کامل انجام دهید. در ضمن، با شروع مبادله شما، قیمت ها می توانند به شدت تغییر کنند و قبل از انجام تراکنش هم می توانند تا حد زیادی تغییر کنند که این امر ممکن است باعث ضرر شما شود.

بیشتر بخوانید: صرافی بایننس (Binance)

اختلاف قیمت نیز می تواند به دلیل تفاوت در هزینه های تراکنش در صرافی های مختلف باشد. اگر یک صرافی برای برداشت یا انجام تراکنش کارمزد بالاتری را دریافت کند، به احتمال زیاد قیمت بیت کوین پایین تر خواهد بود تا هزینه های این کارمزدها را جبران کند. در عین حال، اگر صرافی دیگری کارمزد پایین تری داشته باشد، به احتمال زیاد قیمت ها بالاتر خواهد بود. با این وجود، بعضی وقت ها اختلاف قیمت بین دو صرافی به اندازه کافی زیاد است و هنوز هم فرصتی برای کسب سود وجود دارد. حتما زمانی را به مطالعه کارمزدها در صرافی های مختلف اختصاص دهید و در هنگام انجام معاملات آنها را در نظر بگیرید.

آیا از آربیتراژ برای سرمایه گذاری و معاملات بلند مدت می توان استفاده کرد؟

هر اندازه که بیت کوین تکامل پیدا کند و مورد استفاده و پذیرش بیشتری توسط افراد قرار گیرد، قیمت ها در بازارهای مختلف باید به یکدیگر نزدیک شوند. به این معنی که احتمالا فرصت های کسب درآمد از طریق آربیتراژ کمتر می شود. اگرچه هنوز هم فرصت های زیادی وجود دارد، شما باید با دقت بیشتری به این موضوع بپردازید و بازارها را بیشتر از قبل رصد کنید تا متوجه تفاوت ها شوید.

اگر به آربیتراژ مشغول هستید، باید اطلاعات خود را نسبت به تغییرات بزرگ در بازار به روز کنید. این امکان وجود دارد که تغییر شرایط در واقع دلیل ایجاد تغییرات قیمت در یک صرافی است و صرافی دیگر هنوز به این تغییر شرایط واکنشی نشان نداده است. به عنوان مثال، اگر به طور ناگهانی قیمت ها در یک صرافی توسط معامله گران اروپایی 10 دلار کاهش پیدا کند، می تواند به این دلیل باشد که خبر مهمی در اروپا منتشر شده و معامله گران آمریکای شمالی هنوز به آن واکنشی نشان نداده اند.

نتیجه گیری; آیا در نهایت معاملات آربیتراژ پیشنهاد می شود؟

من مدت زمان زیادی را برای یافتن جواب در سایت های مختلف صرف کردم و به این نتیجه رسیدم که درست مانند اکثر چیزهای زندگی، شما باید برای یافتن پاسخ این سوال خودتان به جستجو بپردازید. در ضمن من متوجه شدم که وبسایت Bitcoin Analytics اطلاعات مفیدی را در مورد فرصت های آربیتراژ ارائه می دهد. همچنین برخی از ربات های معامله گر وجود دارند که ادعا می کنند، می توانند این کار را به طور خودکار برای شما انجام دهند، اما از آنجا که هنوز هیچ کدام از آنها را آزمایش نکرده ام، نمی توانم با اطمینان آنها را به شما پیشنهاد کنم.

درآمدزایی از طریق آربیتراژ بیت کوین

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
بیت کوین های پیتزایی کجا هستند؟ بیت کوین های پیتزایی کجا هستند؟