خانه اخبار اخبار جهان نظر سیاستمداران آمریکا در مورد بیت‌کوین

نظر سیاستمداران آمریکا در مورد بیت‌کوین

نظر سیاستمداران آمریکا در مورد بیت‌کوین
زمان مطالعه : 7 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

ارزهای دیجیتال و سیاست دو موضوع مرتبط و وابسته به یکدیگر هستند. حال می‌خواهیم نظر سیاستمداران و افرادی که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فعالیت دارند را بررسی کنیم.

با شروع انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا، نظرات و پیشنهادات زیادی در مورد این کشور بیان شده است. افراد متخصص و سیاست مردان این کشور، همه روزه ایده‌ها و عقاید خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. 

رقابت در سیاست، بسیار سخت و هزینه بر است و این موضوع سبب شده که رفته رفته تعداد افرادی که از ارزهای دیجیتال، برای تامین بودجه فعالیت‌های سیاسی خود کمک می‌گیرند، افزایش یابد. از نماینده های مجلس گرفته تا کاندید‌های ریاست جمهوری. از این رو، سخت است که بخواهیم ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین را از سیاست جدا بدانیم.

علیرغم کاربردها و مزیت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین، عده ای هنوز به این ارزها اعتماد نداشته و مایل به کمک گرفتن نیستند. درک غیر متمرکز بودن سیستم بیت‌کوین و بلاک‌چین، برای بسیاری از دولت مردان سخت است.

مخالفان سرسخت ارزهای دیجیتال

دونالد ترامپ

ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا، علیرغم اطلاعات بالایی که در مورد بیت‌کوین و به طور کلی ارزهای دیجیتال دارد، با ماهیت آن مخالف است.

ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا، علیرغم اطلاعات بالایی که در مورد بیت‌کوین و به طور کلی ارزهای دیجیتال دارد، با ماهیت آن مخالف است. او در ماه جولای 2019، صفحه ارزهای دیجیتال در توییتر را که چند روز پس از آغاز پروژه libra، شروع به کار کرده بود، هک کرد. 

او مخالف سر سخت بیت‌کوین است و بر این باور است که ارزش ارزهای دیجیتال به زودی کاهش می‌یابد. 

دولت ترامپ چارچوب مشخصی برای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین، ندارد. دفتر کنترل ارز آمریکا، در ماه مارس، اعلام کرد که برین بروکس را به عنوان مدیر ارشد اجرایی خود برگزیده اند که این انتخاب، نشان دهنده تایید فناوری بلاک‌چین از طرف دولت آمریکا است.

جو بایدن

جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و تنها نامزد انتخابات دموکرات ریاست جمهوری پس از برکناری برنی سندرز، حامی بیت‌کوین است. 

جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و تنها نامزد انتخابات دموکرات ریاست جمهوری پس از برکناری برنی سندرز، حامی بیت‌کوین است. طبق گزارشی که انجام شد، به نظر می‌رسد که او برای خرید بیت‌کوین و سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال، داوطلب شده است. جو بایدن حمایت خود از بیت‌کوین را اعلام نکرده اما او همواره از فناوری‌های جدید استقبال می‌کند.

در سال 2011، وی اظهار کرد که اینترنت به خودی خود یک بستر بی طرف و خنثی است و هرکس می‌تواند آزادانه از آن بهره مند شود. علاوه بر این، کمیته اقدامات سیاسی، که برای انتخابات ریاست جمهوری بایدن، انتخاب شده بود، در سال 2016  کمک‌های مالی بیت‌کوین را پذیرفت. به گفته مدیر این کمیته، این اقدام به معنی حمایت بایدن از فناوری و نوآوری‌های دیجیتال است.

برنی ساندرس

برنی سندرز، سوسیالیست و دموکراتیک ریاست جمهوری سابق، هیچ گونه مخالفتی از خود نشان نداده است.

برنی سندرز، سوسیالیست و دموکراتیک ریاست جمهوری سابق، هیچ گونه مخالفتی از خود نشان نداده است. برخی از گزارش‌های اخیر، حاکی از آنند که افراد بزرگی در زمینه فناوری‌های جدید Silicon Valley، از ساندرز می ترسند. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده، مشخص شد که او از شرکت هایی مانند مایکروسافت و فیس بوك، کمک مالی گرفته است.

ژوان یورگنسن

ژوان یورگنسن، اولین بانویی که برای انتخابات ریاست جمهوری در حزب آزادی خواه کاندید شد، معتقد است که بازارها و موسسات مالی، باید بتوانند آزادانه رقابت کنند.

ژوان یورگنسن، اولین بانویی که برای انتخابات ریاست جمهوری در حزب آزادی خواه کاندید شد، معتقد است که بازارها و موسسات مالی، باید بتوانند آزادانه رقابت کنند.

نظر او در مورد جنبه های مالی کشور، رعایت عادلانه قوانین و رقابت سالم آزادانه می‌باشد. 

 

blockquote

قوانین محرمانه بانک ها نیاز به تغییر و تحول دارد. با شناخت مشتریان خود می‌توانید به آنها اجازه دسترسی داد. بسیاری از افراد به دلیل حریم شخصی که در زمینه ارزهای دیجیتال دارند، به بیت‌کوین رو آورده اند. بنابراین من سعی خواهم کرد که آن قوانین ناعادلانه را لغو کنم.ژوان یورگنسن

blockquote

کانی وست

در تاریخ 4 جولای، خواننده معروف رپ ایالات متحده آمریکا، کانی وست، اعلام کرد که قصد دارد برای مقام ریاست جمهوری، کاندید شود.

در تاریخ 4 جولای، خواننده معروف رپ ایالات متحده آمریکا، کانی وست، اعلام کرد که قصد دارد برای مقام ریاست جمهوری، کاندید شود. پیشبینی می‌شود که پیروزی او در این رقابت ها برای جامعه ارزهای دیجیتال مفید واقع شود.

بیشتر بخوانید: خواننده آمریکایی به توسعه‌دهندگان اتریوم کمک می‌کند related_content

الیزابت وارن

نماینده مجلس ماساچوست، که به تازگی از انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرده است همواره انتقادات مفیدی را در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین داشته است.

نماینده مجلس ماساچوست، که به تازگی از انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرده است همواره انتقادات مفیدی را در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین داشته است. او در مصاحبه ای با yahoo گفت که نگران سرمایه گذاران است چراکه بازار ارزهای دیجیتال ثبات قیمتی نداشته و با نوسانات متعددی همراه است.

او معتقد است که دارایی های ارز دیجیتال و سرمایه کاربران، باید به صورت برابر حفظ شود. وارن تصمیم دارد که با بالا بردن سطح اطلاعات خود در مورد فناوری بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال، سیستمی با امنیت بالا، برای شهروندان آمریکایی ایجاد کند.   

مایک بلومبرگ

بلومبرگ، یکی از میلیاردر ها و همچنین شهردار پیشین نیویورک، در مورد ارزهای دیجیتال صحبت های فراوانی کرده است.

بلومبرگ، یکی از میلیاردر ها و همچنین شهردار پیشین نیویورک، در مورد ارزهای دیجیتال صحبت های فراوانی کرده است. وی در ابتدای سال 2020، قبل از کناره گیری از انتخابات ریاست جمهوری، یک برنامه اصلاحات مالی را منتشر کرد. این برنامه بر لزوم ایجاد یک چارچوب نظارتی روشن برای ارزهای دیجیتال تاکید دارد. 

بلومبرگ اذعان داشت كه ارزهای دیجیتال به خصوص بیت‌کوین، به یك دارایی خالص  و ارزشمند تبدیل شده اند اما چارچوب نظارتی آن به شدت ضعیف است. او معتقد است که بخش مالی برای رشد و توسعه این فناوری، باید پاسخگو باشد.

پیت باتیگیگ

پیت باتیگیگ، جوان ترین کاندیدای ریاست جمهوری امسال آمریکا است که احتمال پیروزی او در این رقابت، کم نیست.

پیت باتیگیگ، جوان ترین کاندیدای ریاست جمهوری امسال آمریکا است که احتمال پیروزی او در این رقابت، کم نیست. وی که از رقابت خارج شده بود، سال گذشته مشاوره هایی در مورد استخدام مارک زاکربرگ دریافت کرد و سپس به عنوان تایید شرکت های پیشرو در زمینه فناوری شناخته شد. 

او نه تنها با ماهیت بلاک‌چین مشکلی ندارد بلکه از استونی، برای تلاش های زیادی که در جهت بالا بردن امنیت کاربران، روی پلتفرم این فناوری جدید، سپاسگذاری کرد.

 

blockquote

از نظر من باتیگیک، بیشتر تمرکز خود را روی سیلیکون ولی گذاشته است.ملتم دمیروس

blockquote

تولسی گابارد

تولسی گابارد، نماینده آمریکا با اصالت هاوایی است

تولسی گابارد، نماینده آمریکا با اصالت هاوایی است. طبق گزارش های اخیر، مشخص شد که او در سال 2017 ذوی ارزهایی مانند لایت‌کوین و اتریوم سرمایه گذاری کرده است. در این دوره روند بازار ارزهای دیجیتال صعودی بوده و قیمت بیت‌کوین به 20000 دلار رسید. حجم دقیق دارایی های گابارد و اینکه آیا ارز های خود را تا کنون نگه داشته یا خیر، مشخص نیست. 

امی کلوبوچار

امی کلوبوچار، وکیل و نماینده مجلس پیشین که در رقابت های ریاست جمهوری موفق به رفتن به کاخ سفید و ریاست نشد، در بین افراد دموکرات و جمهوری خواه طرفداران بسیاری دارد. 

امی کلوبوچار، وکیل و نماینده مجلس پیشین که در رقابت های ریاست جمهوری موفق به رفتن به کاخ سفید و ریاست نشد، در بین افراد دموکرات و جمهوری خواه طرفداران بسیاری دارد. وی به تازگی قصد صحبت در مورد ارزهای دیجیتال را دارد. پیش‌بینی می شود او در جلسه های کنگره در مورد پولشویی نیز سخن بگوید.

 

blockquote

آیا تغییر پول نقد و دارایی های امروزه به ارز و دارایی دیجیتال، پولشویی را برای افراد سودجو دشوار تر میکند؟ آیا اتحادیه صنایع دارو، می تواند بدون نقدینگی به فعالیت خود ادامه دهد؟ آیا برای موضوعاتی مانند این چاره ای اندیشیده اید؟امی کلوبوچار

blockquote

او بسیار نگران سواستفاده های مجرمان از ارزهای دیجیتال برای فعالیت های جهانی است. بسیاری از سیاستمداران در سراسر جهان با او هم عقیده هستند.   

استیون منوچین

استیون منوچین، کاندیدای ریاست جمهوری و وزیر دارایی آمریکا، نسبت به ارزهای دیجیتال مردد است.

استیون منوچین، کاندیدای ریاست جمهوری و وزیر دارایی آمریکا، نسبت به ارزهای دیجیتال مردد است. او در مارس 2020 ، هنگام گفتگو در برابر كميته مالي مجلس سنا، اظهار داشت که تصمیم دارد برای جلوگیری از افزایش جرایم سایبری در ارزهای دیجیتال، قوانین جدیدی وضع کند.

سال گذشته، منوچین نگرانی خود در مورد پروژه Libra را ابراز کرد و گفت که این مسئله یک مسئله جدی امنیت ملی است. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت:

فعالیت های غیر قانونی احتمالی در زمینه ارز‌های دیجیتال، مانند جرایم سایبری، فرار مالیاتی، اخاذی، باج گیری، قاچاق مواد مخدر و... سرمایه زیادی را از بین می‌برند.

مایکل پومپئو

مایکل پومپئو، هفتادمین وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا ومدیر ارشد ترامپ، بر این باور است که ارزهای دیجیتال نیاز به تغییر سیستمی دارند

مایکل پومپئو، هفتادمین وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا ومدیر ارشد ترامپ، بر این باور است که ارزهای دیجیتال نیاز به تغییر سیستمی دارند و باید مانند سایر ابزارهای مالی موجود، تنظیم شوند. او همچنین گفت که ارزهای دیجیتال باید مانند Swift، برنامه ای برای بالا بردن امنیت مالی جهانی، باشند. اگرچه اینکار ممکن است کمی دشوار باشد اما نتیجه بسیار مطلوب خواهد بود.

پومپئو در مصاحبه ای اعلام کرد که ارزهای دیجیتال برای فعالیت های تروریستی و جرایم سایبری و دیگر قانون شکنی ها مورد استفاده قرار گرفته است. وی بر این باور است که سیستم جهانی مالی پیشین، نیازمند حمایت کاربران است. 

جی کلیتون

رئیس فعلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار چندین نوبت، تصویب صندوق های مبادله ارزی را به تاخیر انداخت اما با این وجود هنگامی که برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کاندید شد، بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال، از این اقدام او استقبال کردند.

رئیس فعلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار چندین نوبت، تصویب صندوق های مبادله ارزی را به تاخیر انداخت اما با این وجود هنگامی که برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کاندید شد، بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال، از این اقدام او استقبال کردند. آنها بر این باورند که این موضوع حرکتی بسیار مثبت و رو به جلو برای  کمیسیون بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

نظر سیاستمداران آمریکا در مورد بیت‌کوین

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت بیت‌کوین، 24 نوامبر (4 آذر) تحلیل قیمت بیت‌کوین، 24 نوامبر (4 آذر)