خانه اخبار ارزها اخبار اتریوم پروژه اتریوم 2.0 با قدرت، شرط سپرده 524.288 اتری را تامین کرد!

پروژه اتریوم 2.0 با قدرت، شرط سپرده 524.288 اتری را تامین کرد!

پروژه اتریوم 2.0 با قدرت، شرط سپرده 524.288 اتری را تامین کرد!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

تیم سازنده اتریوم اعلام کرد که دیروز ساعت 12 ظهر به وقت گرینویچ، پروژه Beacon Chain با عنوان اتریوم 2.0 راه‌اندازی شد. این راه‌اندازی از طرف جامعه اتریوم با بیش از 900.000 اتر استیک شده پشتیبانی شد و از شرط سپرده 524288 اتری این شبکه پیشی گرفت.

اتریوم 2.0 بالاخره از راه رسید

بعد از چندین هفته که سرمایه‌گذاران اترهای خود را در سپرده قراردادهای هوشمند استیک کردند، راه‌اندازی آپگرید سیستم تکمیلی اتریوم بسیار موفقیت‌آمیز بود. و حالا که اولین فاز ETH 2.0 راه‌اندازی شده، این شبکه حالا به لانچ مکانیزم اثبات سهام (PoS) نزدیک‌تر شده است. این مکانیزم سرانجام مشکل مقیاس‌پذیری سیستم را حل خواهد کرد.

از زمان انتشار مدل توافق اثبات کار (PoW) برای اتریوم، گروه سازنده این آلتکوین به سختی مشغول توسعه پروژه Ethereum 2.0 بوده‌اند. حالا که این سیستم به طور عمومی ‌راه‌اندازی شده، این شبکه به سرعت به سمت استفاده کامل از مدل PoS حرکت می‌کند.

یکی از محققین Ethereum Foundation، آقای دنی رایان در این باره گفته:

 

blockquote

همه معیارهای آماری بالا هستند و من خیلی هیجان‌زده ‌ام.

blockquote

او همچنین اضافه کرد که نسبت به عملکرد صحیح این شبکه کاملا اطمینان دارد و اگر مشکلی هم پیش بیاید، می‌توانند به سرعت آن را رفع کنند.

Beacon Chain چیست؟

انتظار می‌رود که Beacon Chain جدیدترین زنجیره شبکه اتریوم، یک بخش حیاتی برای کل این اکوسیستم باشد. این سیستم طوری طراحی شده که با سایر شرکت‌های خدمات مالی مثل Visa رقابت کند.

از طریق این زنجیره جدید، اتریوم می‌تواند یک سیستم شاردینگ داشته باشد که داده‌ها را بین چندین مجموعه مستقل پخش کند. این ویژگی باعث افزایش سرعت تراکنش‌ها و مقیاس‌پذیری بیشتر شبکه می‌شود، چون وظایف پردازشی و ذخیره سازی مورد نیاز برای ثبت اطلاعات روی زنجیره را ساده‌تر می‌کند.

بیشتر بخوانید: 500 دلار می‌تواند کف قیمت اتریوم تا پایان سال جاری باشد related_content

در ابتدا Beacon Chain زنجیره مجزایی از شبکه اتریوم خواهد بود. ولی بنابر اعلام تیم سازنده، برنامه این است که سرانجام شبکه اصلی را با Beacon Chain ادغام کند تا سیستم اثبات سهام آن را برای کل شبکه به کار بگیرد.

نگهداری کوین (Staking)

حالا که Beacon Chain کار خود را آغاز کرده، استیکینگ در شبکه اتریوم ممکن شده است. با استیک کردن اتر در قراردهای هوشمند، کاربران می‌توانند یک نرم افزار اعتبار سنج را فعال کنند که به آن‌ها امکان مشارکت در پردازش تراکنش‌ها و خلق بلاک را می‌دهد.

هر چه افراد بیشتری برای مشارکت در تامین امنیت شبکه داوطلب شوند، کل شبکه در برابر حملات ایمن‌تر می‌شود. در واقع بنابر وبسایت Minimum Committee Size شانس موفقیت‌آمیز بودن حملات یک در یک تریلیون است! علاوه بر این، صرافی Coinbase هم به تازگی اعلام کرد که از استیکینگ Beacon Chain پشتیبانی خواهد کرد.

زنجیره‌های شارد

انتظار می‌رود که انتشار زنجیره‌های شارد Beacon Chain به بهبود گنجایش کل شبکه کمک کند. Beacon Chain زنجیره کلی را به 64 بلاکچین مستقل تبدیل خواهد کرد که برای تایید آن‌ها به کاربران نیاز است. تایید‌کننده‌ها به طور تصادفی به کار گرفته خواهند شد تا تبانی و به خطر اندازی هر شارد را برای کاربران غیر ممکن کنند.

پروژه اتریوم 2.0 با قدرت، شرط سپرده 524.288 اتری را تامین کرد!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت استلار، 12 دسامبر (22 آذر) تحلیل قیمت استلار، 12 دسامبر (22 آذر)