خانه تحلیل قیمت تحلیل قیمت اتریوم، 23 دسامبر (3 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت اتریوم، 23 دسامبر (3 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت اتریوم، 23 دسامبر (3 دی) - اختصاصی ارز سنتر
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

وضعیت نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه بسیار خوب است و مدت زیادی است که به زیر EMA20 این تایم فریم هم نرسیده است، اما در تایم فریم 4 ساعته اوضاع کمی ‌متفاوت است.

بعد از اینکه نمودار با جهش‌های همسو با بیت‌کوین توانست سطح مقاومت 622 دلار خود را بشکند، تا سطح 680 دلار صعود کرد. در این سطح معامله گران کوتاه مدت شروع به ثبت سود کردند و باعث شدند که نمودار تا سطح 50 درصدی سطوح اصلاح فیبوناتچی از آخرین موج صعودی، اصلاح کند.

 

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال اتریوم 23 دسامبر (3 دی) اختصاصی ارز سنتر

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال اتریوم 23 دسامبر (3 دی) اختصاصی ارز سنتر

گاوها بار دیگر در این سطوح شروع به خرید کردند ولی باز هم در سد مقاومتی 675 تا 680 دلار، گیر کردند. بعد از تشکیل الگوی دو قله، نمودار نرخ برابری ETH/USD کاهشی شدید را تجربه کرد و تا خط روند ماژور خود پایین آمد.

این خط روند که در تصویر به رنگ مشکی است، از نوامبر شروع شده و حالا هم به عنوان سطح حمایتی مستحکم در روز 21 و 22 دسامبر، دو بار جلوی کاهش قیمت را گرفته است.

قیمت بعد از برخورد با این سطح حمایت، به بالا برگشت ولی نتوانست در سطوح بالای خط روند نزولی نارنجی رنگ تثبیت شود. اگر نمودار بتواند این خط روند را پشت سر بگذارد، تست دوباره محدوده مقاومتی 675 تا 680 دلار محتمل خواهد شد. اگر این محدوده هم شکسته شود، می‌توان انتظار جهش قیمت اتریوم تا 700 دلار را داشت.

از طرف دیگر، اگر نمودار از روی این محدوده مقاومتی به پایین برگردد، انتظار مدتی حرکت بی روند آن را خواهیم داشت. شرایط نمودار قیمت زمانی به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد که قیمت به زیر خط روند ماژور مشکی رنگ کشیده شود.

 

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت اتریوم 23 دسامبر (3 دی) اختصاصی ارز سنتر

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت اتریوم 23 دسامبر (3 دی) اختصاصی ارز سنتر

در این صورت قیمت می‌تواند به زیر 600 دلار هم کشیده شود. اگر چنین اتفاقی بیافتد، بازار نزولی خواهد شد و احتمال کاهش قیمت تا 530 و بعد 500 دلار هم وجود دارد.

 

نظریاتی که در این مقاله بیان شده، تحلیل شخصی نویسنده بوده و ارز سنتر مسئولیتی در قبال آن ندارد. در هر معامله‌ای ریسک وجود دارد. بنابراین بهتر است قبل از اتخاذ تصمیم نهایی، از نظرات و نتایج تحقیقات خودتان هم استفاده کنید.

تحلیل قیمت اتریوم، 23 دسامبر (3 دی) - اختصاصی ارز سنتر

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
شکایت نامه SEC علیه ریپل فاش شد؛ اتهام تخلف 1.3 میلیارد دلاری به ریپل و رهبرانش شکایت نامه SEC علیه ریپل فاش شد؛ اتهام تخلف 1.3 میلیارد دلاری به ریپل و رهبرانش