خانه تحلیل قیمت تحلیل قیمت اتریوم، 6 ژانویه (17 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت اتریوم، 6 ژانویه (17 دی) - اختصاصی ارز سنتر

تحلیل قیمت اتریوم، 6 ژانویه (17 دی) - اختصاصی ارز سنتر
زمان مطالعه : 1 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

نمودار قیمت اتریوم هم که همواره دنباله رو بیت‌کوین بوده، جهش قیمت تندی را تجربه کرده و حتی در اصلاح 4 ژانویه هم اجازه کشیده شدن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 کندله (1035 دلار) را نداد. این یعنی تقاضا برای اتریوم بیش از بیت‌کوین است!

جهش قیمت بزرگترین آلتکوین بازار، از 2 ژانویه شروع شد و تنها در دو روز از زیر 750 دلار به 1170 دلار رسید. بعد از ثبت این قله، نمودار کاهش نسبتا شدیدی را تجربه کرد ولی گاوها در EMA20 تایم فریم 4 ساعته جلوی کاهش قیمت را گرفتند و این یعنی خریداران منتظر کاهش‌های بیشتر نمی مانند.

 

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال اتریوم 6 ژانویه  (17 دی) اختصاصی ارز سنتر

نمودار قیمت به همراه تحلیل تکنیکال اتریوم 6 ژانویه  (17 دی) اختصاصی ارز سنتر

جو کنونی بازار بسیار مثبت است و گاوها جلوی هر گونه کاهش قیمتی را می گیرند. در حال حاضر نمودار نرخ برابری ETH/USD قله 1170 دلاری خود را شکسته و قصد دارد به سمت سطوح مقاومت حیاتی 1270 دلار برود.

افزایش حجم معاملات، شیب صعودی میانگین متحرک‌های 20 و 50 روزه و همچنین قرارگیری RSI در محدوده بیش خرید، همگی خبر از برتری کامل گاوها نسبت به خرس‌ها را می دهد. البته با توجه به سابقه RSI، هر گاه این شاخص به بیش از 82 درصد رسیده، اصلاح رخ داده است.

اگر نمودار قیمت از سطوح کنونی به پایین بازگردد، شاهد یک واگرایی منفی خواهیم بود و این علامتی منفی برای نمودار است. در صورت شکسته شدن حمایت EMA20 در نمودار قیمت و خط روند صعودی RSI، کاهش قیمت می تواند به زیر 1000 دلار هم کشیده شود.

اگر چنین اتفاقی بیافتد، یعنی موج صعودی بعد از 4 ژانویه، موج پنج الیوت بوده و شکسته شدن میانگین متحرک ساده 50 روزه (864 دلار) گواه این ادعا خواهد بود. حجم معاملات در دو روز گذشته کاهش داشته و این فرضیه ذکر شده را تقویت می کند.

از طرفی اگر نمودار بتواند نیروی محرکه را حفظ کند و سطح مقاومت حیاتی 1270 را هم رد کند، افزایش‌های بیشتر و رسیدن قیمت به 1500 دلار در دستور کار قرار می گیرد. جهت حرکت اتریوم بیش از هر چیزی به تحرکات قیمتی بیت‌کوین بستگی دارد.

 

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت اتریوم 6 ژانویه (17 دی) اختصاصی ارز سنتر

تحلیل تصویری تکنیکال قیمت اتریوم 6 ژانویه (17 دی) اختصاصی ارز سنتر

معامله گران بهتر است به شدت تحرکات قیمتی نمودار را زیر نظر بگیرند و با تعیین حد ضرر درست از دارایی خود محافظت کنند. هر گونه برگشت نمودار از سطوح کنونی و یا سطح مقاومت 1270 دلار، علامتی منفی است.

تحلیل قیمت اتریوم، 6 ژانویه (17 دی) - اختصاصی ارز سنتر

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ترون قربانی بعدی کمیسیون بورس آمریکا؟ جاستین سان تکذیب کرد ترون قربانی بعدی کمیسیون بورس آمریکا؟ جاستین سان تکذیب کرد