خانه اخبار ارزها اخبار اتریوم آیا اتریوم می‌تواند هدف اول نهادهای سرمایه‌گذاری شود؟

آیا اتریوم می‌تواند هدف اول نهادهای سرمایه‌گذاری شود؟

آیا اتریوم می‌تواند هدف اول نهادهای سرمایه‌گذاری شود؟
زمان مطالعه : 2 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

میزان مشارکت نهادهای سرمایه‌گذاری و ورود آن‌ها به دنیای ارزهای دیجیتال در سال جاری با رشدی قابل توجه روبرو شده است. کمپانی‌های بزرگ با سرمایه‌های عظیم خود به ارزهای دیجیتال و مخصوصا بیت‌کوین، علاقمند شده اند.

این اتفاق باعث شد که با وجود گذشت تنها 10 سال از خلق بیت‌کوین، این ارز دیجیتال در بین معامله گران و سرمایه‌گذاران به عنوان "طلای دیجیتال" شناخته شود. ولی با اینحال، این نهادهای سرمایه‌گذاری می‌توانند به فرصت‌های دیگری هم توجه داشته باشند. سکه‌های دیگری به غیر از بیت‌کوین که هنوز برای رشدهای عظیم جا دارند.

با شروع ماه میلادی جاری، یعنی اول دسامبر، پروژه اتریوم 2.0 سرانجام راه اندازی شد و فعالان و جامعه اتریوم را نسبت به آینده و تاثیر مثبت این ارتقای جدید، بسیار هیجان زده کرد. فاز 0 این پروژه در همین روز آنلاین شد، ولی برخی از تحلیلگران معتقدند که توکن روی شبکه باید به جای یک جایگزین برای سکه اصلی، باید با خصوصیات خودش مورد بررسی قرار بگیرد.

مدیر عامل و موسس شرکت Real Vision، رائول پال در مورد صنعت ارزهای دیجیتال گفت:

blockquote

من همیشه فکر میکردم که این دنیای دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگ است و فقط به بیت‌کوین ختم نمی‌شود، چون برای سکه‌های مختلف، کاربردهای مختلفی هم وجود دارد... اتریوم، یک سکه جذاب است. من فکر می‌کنم که این دو در کنار هم می‌توانند دارایی‌های بسیار خوبی باشند.

blockquote

از آنجاییکه این مدیر عامل جزو اولین سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال بود، نظراتش اندکی واقع گرایانه تر از دنیای امروزی است. این سکه حالا بسیار گران تر شده و معامله گران خرد و نهادهای سرمایه‌گذاری هم علاقه بسیار بیشتری به آن پیدا کرده اند، ولی با اینحال ریسک آن هنوز هم وجود دارد.

نسخه دوم شبکه اتریوم می‌تواند مقیاس پذیری اکوسیستم را افزایش دهد و در کنار آن سطح امنیت و مصرف کم انرژی را هم بهبود ببخشد. به همین خاطر قبل از راه اندازی این پروژه، هیجان زیادی در میان کاربران شبکه ایجاد شده بود.

بیشتر بخوانید: اتریوم 2.0 با موفقیت راه اندازی شد! related_content

آینده اتریوم از طرفی نامشخص و از طرف دیگر بسیار هیجان انگیز است. چه کسی می‌داند که سال‌های آینده چه اتفاقی برای دنیای ارزهای دیجیتال میافتد. برخی از کارشناسان معتقدند، همانطور که نهادهای بزرگی مثل Greyscale پول بیشتری را وارد بازار بیت‌کوین و اتریوم می‌کنند، داراهایی دیجیتال جایگزین خود را از سکه اصلی جدا می‌کنند و هر یک مسیر خود را خواهند رفت.

از طرف دیگر، برخی هم معتقدند که نهادهای سرمایه‌گذاری برای این صنعت مضر هستند و می‌توانند چیزی که بازار در این ده سال ساخته را خراب کنند. سوال اینجاست که آیا سال آینده نهادهای سرمایه‌گذاری توجه کمتری به قیمت بیت‌کوین خواهند کرد و بیشتر روی اتریوم تمرکز خواهند داشت؟

آیا اتریوم می‌تواند هدف اول نهادهای سرمایه‌گذاری شود؟

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در برابر بیت‌کوین؛ آلت‌سیزن چه موقع از راه می‌رسد؟ عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در برابر بیت‌کوین؛ آلت‌سیزن چه موقع از راه می‌رسد؟