خانه اخبار ارزها اخبار اتریوم تراکنش میلیونی اتر برای بار دوم در این هفته!

تراکنش میلیونی اتر برای بار دوم در این هفته!

تراکنش میلیونی اتر برای بار دوم در این هفته!
زمان مطالعه : 4 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

روز دهم ماه ژوئن (21 خرداد ماه)، یک کاربر ناشناس ارزهای دیجیتال 130 هزار دلار اتریوم (ETH) ارسال کرد. چنین تراکنشی به طور معمول بدون ضرر است، اما این کاربر مبلغ 10،668 اتریوم را برای انتقال وجه پرداخت نمود. به عبارت ساده تر، این کاربر 2.6 میلیون دلار برای ارسال 130 دلار هزینه کرده است.

این قضیه به سرعت به تیتر اصلی خبرها تبدیل شد و همه درباره آنچه رخ داده است سردرگم شده اند.

برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که این رخداد نوعی پولشویی است، در حالی که ممکن است معامله گر این رقم را به اشتباه نوشته باشد، از طرف دیگر، برخی حدس میزنند که شاید اشکال کوچکی در نرم افزار کیف پول کاربر رخ داده باشد.

ولی زمانی که همان کاربر، 16 ساعت پس از اولین اتفاق، برای بار دوم 10،668 ETH را صرف ارسال یک تراکنش دیگر کرد، ظاهراً صحت فرضیه دوم قوت می گیرد. این بار 2.6 میلیون دلار اتریوم برای انتقال 87000 دلار رمز ارز هزینه شد.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین بیت کوین و اتریوم چیست؟ related_content

به هر حال این واقعیت که این اتفاق برای بار دوم رخ داده است می تواند حاکی از وجود نوعی باگ در نرم افزار کیف پول این کاربر باشد. لری چرماک(Larry Cermak) تحلیلگر پلت‌فرم خبری بلاک می نویسد:

 

blockquote

این اتفاق از همان آدرس و دقیقاً با کارمزد یکسان اتریوم (10668.73185) رخ داده است. این حقیقت، تئوری وجود باگ را تقویت می کند و نشان می دهد که این اشکال هنوز رفع نشده است.

blockquote

به عقیده امین گان سیرر ( Emin Gün Sirer) استادیار علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل، این باگ باعث سواپ شدن دو فیلد در یک فراخوان API شده است. این در اصل به این مطلب اشاره دارد که احتمالاً کاربر قصد داشته است 10،668 ETH را به آدرس مقصد منتقل کند اما در عوض با صرف آن مبلغ به عنوان کارمزد تراکنش پایان یافته است.

گروهی از ماینرها که این تراکنش را پردازش کرده است، اتر ماین (Ethermine) بوده است که یک استخر ماینینگ پیشرو است که بخش عظیمی از هش پاور پردازش تراکنش های اتریوم را دراختیار دارد.

این شرکت متوجه این تراکنش مشکوک شده و آن را بعنوان یک “حادثه” محتمل اعلام نموده است. از آن زمان اتر ماین (Ethermine) 10668 اتریوم هزینه تراکنش را کنار گذاشته و از “فرستنده tx” خواسته است از طریق ” DM یا پورتال پشتیبانی ما” برای بازپرداخت وجوه خود با این شرکت تماس برقرار کند.

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین related_content

این پاسخ مشابه پاسخ Sparkpool بود، که یک گروه از ماینر هایی است که اولین کارمز 2.6 میلیون دلاری را پردازش کردند. شلتون کیو (Shelton Qiu)، مسئول حسابرسی اسپارک پول به The Block گفته است که منتظر هستیم فرستنده درخواست کمک نماید تا برای این مشکل راه حلی بیابیم.

تنها کاری که در حال حاضر این معامله گر ناشناس باید انجام دهد این است که از طریق ایمیل های مربوطه، با این شرکت تماس برقرار کند، و ثابت نماید که مالک آدرسی است که این تراکنش های اتریوم از آن ارسال شده است ، سپس مراحل بازپرداخت مبلغ آغاز میشود.

این آدرس بطور مشخص توسط مرورگر بلاکچین اتریوم، یعنی اتراسکن (Etherscan) علامت گذاری نشده است، این مرورگر آدرس هایی را شناسایی میکند که به اکسچنج ها، هک ها، شرکت ها یا سایر اشخاص و رویدادهای مهم در فضای ارزهای رمزنگاری شده مربوط می شوند. این واقعیت که این آدرس درست در روز 6 ژوئن (17 خرداد) ایجاد شده است بر مرموز بودن این وضعیت افزوده است.

تراکنش میلیونی اتر برای بار دوم در این هفته!

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
سومین تراکنش اتریوم با کارمزد میلیونی! سومین تراکنش اتریوم با کارمزد میلیونی!