خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین قانونی شدن ارزهای دیجیتال تا سال 2024

قانونی شدن ارزهای دیجیتال تا سال 2024

قانونی شدن ارزهای دیجیتال تا سال 2024
زمان مطالعه : 1 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

قانونی شدن و وضع قوانین مشخص و مدون در این حیطه، اعتماد مردم را در پی خواهد داشت. به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا به صورت جدی به دنبال تنظیم مقررات مشخص در زمینه ارزهای دیجیتال است.

اتحادیه اروپا قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ میلادی فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین را در برنامه‌های اصلی خود قرار دهد. اتحادیه اقتصادی اروپا در ۴ سال آینده قوانین قدیمی خود در زمینه ارزهای دیجیتال را بروزرسانی خواهد کرد و قوانین جدید را بر اساس شرایط جدید این حوزه ارائه می کند تا بتوان از ارزهای دیجیتال به عنوان یک پول واحد بین‌المللی به منظور انجام مبادلات جهانی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: کلاهبرداری شرکت‌های هرمی پشت نقاب ارزهای دیجیتال related_content

حدودا ۸۰ درصد از جمعیت اتحادیه اروپا از پول کاغذی برای انجام مبادلات مالی خود استفاده می‌کنند. کمیسیون اروپا به عنوان نهاد حاکم بر اتحادیه اروپا به دنبال استفاده هرچه بیشتر از دارایی‌های دیجیتال در مبادلات مالی است.

شیوع ویروس کرونا و شرایط ویژه‌ای که از نظر بهداشتی در جهان حاکم است، اهمیت استفاده از پول دیجیتال در مبادلات مالی را بیش از پیش نمایان کرده است. شاید بتوان ارز دیجیتال وابسته به بانک مرکزی یا CBDC را یک گام بلند دولت‌ها برای استفاده از پتانسیل‌های این حوزه از فناوری دانست.

وقتی موضوعی توسط اتحادیه اروپا و کشورهایی همچون چین و آمریکا تایید شود، مردم اعتماد بیشتری به آن خواهند داشت. اما همه با این مسئله موافق نیستند. ورود دولت‌ها به این حوزه و ادغام شدن دولت و ارزهای دیجیتال را یک پارادوکس و تناقض آشکار و عجیب می‌دانند. آنها معتقدند علت ظهور این حوزه، فرار از سیاست‌های اشتباه دولت‌ها در زمینه پول است. بازگرداندن این حوزه به دامان دولت‌ها و قانون‌گذاران با ماهیت و هدف این حوزه همخوانی ندارد.

قانونی شدن ارزهای دیجیتال تا سال 2024

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
رمز ارز چیست؟ رمز ارز چیست؟