خانه اخبار اخبار جهان صرافی دیجیتال وابسته به ایران در چین متهم به کلاهبرداری شد!

صرافی دیجیتال وابسته به ایران در چین متهم به کلاهبرداری شد!

صرافی دیجیتال وابسته به ایران در چین متهم به کلاهبرداری شد!

زمان مطالعه : 

4 دقیقه

گزارش‌ها حاکی از آن است که صرافی ارزهای دیجیتال ایرانی Bitisis در واقع یک طرح پانزی بوده و اقدام به کلاهبرداری کرده است. این نوع کلاهبرداری به نوعی از کلاهبرداری گفته می‌شود که در آن با وجود دریافت هزینه‌ از کاربران، اشتراک‌ دریافت معاملات و خدمات مربوط به آن لغو می‌شود.

صرافی Bitisis با هدف قرار دادن سرمایه‌گذاران چینی، به آنها فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری را نشان داده و بعد اقدام به کلاهبرداری کرده‌است.

پلیس چین در حال بررسی و تحقیقات در مورد منحل شدن این صرافی می‌باشد، همچنین مشخص شده که دارایی‌های کاربران این صرافی به ۳  کیف‌پول متفاوت پس از قطع شدن سرویس دهی این صرافی، منتقل شده‌است.

با این وجود، این کیف‌پول‌ها توسط صرافی‌های بزرگ مسدود و ضبط شده‌است. طبق گزارش، مدیران صرافی Bitisis با سایر صرافی‌های این چنینی مرتبط بوده‌اند.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع صرافی های دیجیتال related_content

طبق گزارش 8btc، این صرافی با پیشنهاد دادن فرصت‌های فراوان آربیتراژ، کمیسیون‌های برگشت‌پذیر و کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ در شبکه‌های اجتماعی چین مثل، Baidu،Zhihu و Tieba، سرمایه‌گذاران چینی را فریب داده‌ بود.

همچنین در این کلاهبرداری از روش‌های بهینه‌سازی موتور جستجو استفاده شده بود تا ترافیک بیشتری را جذب اخبار و تبلیغات خود کند.

براساس این گزارش، Bitisis یک طرح هرمی بوده و برای کاربران این امکان را فراهم کرده بود که برای دستیابی به تتر (USDT)، بیت‌کوین خود را به توکن این صرافی (IRRT) تبدیل کنند. در عین حال، کاربران برای تبدیل توکن IRRT، به تعداد زیادی تأییدیه برای برداشت برخورد کردند. پس از مدتی، کاربران این صرافی ایمیلی دریافت کردند که در آن از تعلیق این صرافی و لزوم رجوع به مراجع قانونی برای پیگیری را اعلام کرده بود.

طبق گزارش 8btc، اپراتور صرافی Bitisis در واقع در کشور چین مستقر بوده‌است، چرا که این پلتفرم از سرور‌های اینترنت ابری علی بابا (Alibaba)در ابتدا استفاده کرده‌ بود.

طبق گزارشات، اپراتور این صرافی در واقع عضو یک باند کلاهبرداری است که فعالیتشان احداث این چنین صرافی‌هایی در کشورهای مختلف می‌باشد.

گفته شده‌است که احتمالاً طرح پانزی Bit-Ven که در کشور ونزوئلا راه اندازی شد، به دلیل شباهت‌های آن به طرح Bitisis توسط همین گروه طراحی شده بود.

 

صرافی دیجیتال وابسته به ایران در چین متهم به کلاهبرداری شد!

منبع: 8btc

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • هاسکی هاسکی
    forward-like 12 تیر 99

    صرافی دیجیتال رو لطف کنید توضیح دهید