خانه مفاهیم پایه آلت کوین ها ارز دیجیتال فکتوم (Factom)

ارز دیجیتال فکتوم (Factom)

ارز دیجیتال فکتوم (Factom)

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

ارز دیجیتال فکتوم (FCT) رمزپایه‌ای است که برای عملیات پروژهٔ فکتوم استفاده می‌شود. توسعه دهندگان قصد طراحی ارز دیجیتالی را داشتند که بتواند بسیاری از نواقص ارزهای دیجیتال شناخته شده را برطرف کند.

ارز دیجیتال Factom

سازندگان فکتوم توانستند یکی از اصلی ترین نواقص اغلب ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۱۵ شناسایی کنند. آن‌ها موفق شدند مشکل مقیاس پذیری را با افزایش حجم یک بلاک برطرف کنند. در بلاک چین فکتوم حجم هر بلاک برابر با ۱ مگابایت است.

مزیت

  • حجم بلاک. با افزایش حجم بلاک، اطلاعات بیشتری را می‌توان در آن ذخیره کرد که این امر باعث می‌شود تا جذابیت فکتوم دو چندان شود.
  • فرصت‌های شغلی فراوان. تمامی شرکت‌ها اعم از بزرگ و کوچک با استفاده از سیستم فکتوم می‌توانند اسناد خود را جابجا کنند. از این رو، قیمت ارز دیجیتال با رشد جمعیت شبکه افزایش خواهد یافت.
  • سرعت تراکنش بالا. با افزایش حجم بلاک، سرعت تراکنش‌های فکتوم از بسیاری از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین بیشتر است.
  • ماینینگ. روش استخراج فکتوم نسبت به سایر ارزهای دیجیتال بسیار ساده تر است.

بیشتر بخوانید: فورک بیت کوین چیست؟

نحوه نگهداری

سیستم دارای یک کیف پول رسمی است که سازندگان آن را در سه نسخه ارائه می‌دهند. نسخهٔ اندروید و ios برای تلفن همراه. نسخهٔ دسکتاپ که شامل ویندوز، مک و لینوکس می‌شود. مزیت استفاده از نسخهٔ دسکتاپ این است که تنها در یک IP و بر روی یک سیستم اجرا می‌شود. و در آخر نسخهٔ آنلاین که نسبتا از امنیت کمی برخوردار است. 

نحوهٔ خریداری

مانند سایر ارزهای دیجیتال فکتوم نیز در فهرست بسیاری از صرافی‌های دیجیتال از جمله بیت رکس، بیت زد، پولونیکس و غیره وجود دارد. ارز دیجیتال فکتوم تنها با بیت کوین و اتریوم قابل خرید است و برای خریداری کردن ابتدا باید پول‌های فیات خود را به ارز دیجیتال مربوطه تبدیل کنید.

ارز دیجیتال فکتوم (Factom)

منبع: changenow

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • محمد محمد
    forward-like 25 تیر 99

    ممنون از سایت خوبتون