خانه اخبار اخبار ایران وزیر بهداشت ایران: ممنوعیت استفاده از اسکناس بخاطره شیوع کرونا!

وزیر بهداشت ایران: ممنوعیت استفاده از اسکناس بخاطره شیوع کرونا!

وزیر بهداشت ایران: ممنوعیت استفاده از اسکناس بخاطره شیوع کرونا!

زمان مطالعه : 

3 دقیقه

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران ، به دلیل بحرانی تر شدن وضعیت کنترل ویروس کرونا در ایران ، اعلام کرد که شهروندان از اسکناس استفاده نکنند . پول نقد را از سیستم حمل و نقل و تاکسیرانی حذف کنند و بدون اینکه تبادل به صورت فیزیکی انجام شود ، کرایه ها پرداخت و دریافت شود .  

در ایران از اسکناس استفاده نکنید

هم اکنون موضوع قابل بحث این است که ویروس کرونا در سطوح گوناگون تا چه زمانی می‌تواند زنده بماند . در این شرایط بحرانی تنها توصیه ای که می توان به شهروندان کرد تا از سرعت انتقال شیوع ویروس بکاهد این است که استفاده از اسکناس را کاملا کنار بگذارند .

تا به امروز ، هنوز هیچگونه درخواست تجدیدنظری برای ایرانیان به منظور استفاده از ارزهای دیجیتال به جای اسکناس صورت نگرفته است . با توجه به شرایط فعلی ایران ، بحث استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مطرح می شود ، زیرا ارزهای دیجیتال علاوه بر اینکه فیزیکی نیستند بلکه می توانند جایگزین خوبی برای پول نقد در شرایط سخت و بحرانی باشند.

مستقل بودن ارزهای دیجیتال از سیستم های مالی دولتی ، موجب می شود در دوران بحران اقتصادی، ارزش آنها حفظ شود و دچار افت نشوند . این امکان وجود دارد در روزها و ماه های آینده ، استفاده از بیت کوین بیشتر شود ، زیرا مدت شیوع این بیماری طولانی است و استفاده از پول نقد را دچار مشکل کرده است.

وضعیت بیت کوین در ایران چگونه است ؟

مدتی است که ایران از نزدیک با صنعت استخراج بیت کوین آمیخته شده است . در سال گذشته در ماه جولای ، بعد از اینکه ماینرها به شدت سرکوب شدند ، مقامات تصمیم گیرنده ، محدودیت‌هایی برای فعالیت‌های مربوط به استخراج ایجاد کردند و میزان استخراج را کاهش دادند و برای برق ماینرها ، تعرفه های جدیدی تعیین نمودند و استخراج کنندگان فقط با صادر شدن مجوز اجازه فعالیت دارند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین بهترین سرمایه گذاری از 1200 سال قبل تا به امروز!

با این اوصاف ، به دلیل محدودیت هایی که دولت برای دسترسی به بیت کوین در نظر گرفته است ، تمامی افراد امکان دسترسی به بیت کوین را ندارند.

بعد از ترور سردار ارشد ایران “قاسم سلیمانی” توسط ایالات متحده ، بیت‌کوین به همراه طلا و نفت افزایش قیمت داشت . بعد از پایان کشمکش ها، مجددا قیمت بیت کوین کاهش یافت. این امر موجب شد تا دوباره این کوین برتر به عنوان دارایی امن ثابت شود.

در حال حاضر به دلیل شدیدتر شدن وضعیت بحرانی به خاطر شیوع ویروس کرونا، هیچ مدرکی در دست نیست که ایرانیان در این شرایط بیت کوین خریداری کرده باشند و هم اکنون نگرانی های حیاتی تر دیگری دارند که به شدت درگیر آن هستند.

هم اکنون به دلیل خطرات ناشی از استفاده از ارزهای چاپی فیات که در حال حاضر توسط وزارت بهداشت کشور ممنوع اعلام شده ، می توانیم بگوییم ارزهای دیجیتال در ماه های آتی علاقه مندان بیشتری در ایران پیدا می کند.

نظر دولت چین در خصوص استفاده از اسکناس ها 

دولت چین اعلام کرده است که به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی بانک ها باید کلیه ی اسکناس هایی که دریافت می کنند ضدعفونی کنند و مجددا در اختیار مشتریان قرار دهند . همچنین می توان با استفاده از کارت های اعتباری، تماس مستقیم با پول را به حداقل رساند اما کارت ها هم می توانند عامل گسترش ویروس باشند.

وزیر بهداشت ایران: ممنوعیت استفاده از اسکناس بخاطره شیوع کرونا!

منبع: beincrypto

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • شهاب مرتصوی شهاب مرتصوی
    forward-like 24 تیر 99

    چقدر رعایت کردیم😅😅