خانه اخبار ارزها نامهٔ استیو فوربس به زاکربرگ درباره لیبرا

نامهٔ استیو فوربس به زاکربرگ درباره لیبرا

نامهٔ استیو فوربس به زاکربرگ درباره لیبرا
زمان مطالعه : 2 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

استیو فوربس، رئیس و سر دبیر رسانه فوربس، ۲۵ ژوئن طی یک نامه سرگشاده به زاکربرگ به او پیشنهاد داده که ارز دیجیتال فیس بوک،  برای پشتوانه Libra از طلا استفاده کند.

استیو فوربس به زاکربرگ گفته است:

 

از طلا به عنوان پشتوانه لیبرا استفاده کن و اسم آن را "مارک" بگذار.

در این نامه، فوربس به شدت ابتکار عمل فیس بوک را تشویق کرد و به توانایی لیبرا برای تبدیل شدن به یکی از بزرگترین اختراعات در جهان، که در نهایت می‌تواند جایگزین دلار آمریکا به عنوان یک ارز جهانی شود، تاکید کرد.

در همان زمان، برای تبدیل شدن به "یکی از آثار شناخته شده تاریخی"، لیبرا باید طلا را به عنوان پشتوانه‌ی اصلی خود انتخاب کند. فوربس در این نامه به برنامه فیسبوک برای پشتیبانی شدن لیبرا توسط سبدی از ارزهای دیجیتال، معترض شد.

نشریات عمده آمریکایی توضیح دادند که فلز زرد متناسب با این عملکرد در ماموریت "لیبرا" قرار خواهد گرفت تا یک "رمزنگاری واقعا پایدار" فراهم کند. "فوربس نوشت:

 

بنا به دلایل مختلفی، طلا ارزش ذاتی خود را بهتر از هر چیز دیگر حفظ می‌کند. مثل یک میله اندازه‌گیری است. بیش از ۱۲ اینچ در یک فوت، اندازه ساختمانی که ممکن است بسازید را محدود نمی‌کند. همه این‌ها بدان معنی است که لیبرا آن چیزی که بقیه ارزها ندارند را خواهد داشت: یک قیمت ثابت!

طبق گفتهٔ‌ فوربس، ثبات لیبرا، آن را تبدیل به مناسب‌ترین وسیله برای مبادله در سراسر جهان می‌کند چرا که هم در معاملات روزانه و هم دراز مدت می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: بازگشت میلیارد دلاری: جنبه مثبت ارز دیجیتال فیسبوک "لیبرا"

در این پیام، فوربس همچنین به زاکربرگ هشدار داد که مشاوران لیبرا به احتمال زیاد از ایده پشتیبانی طلا انتقاد خواهند کرد، با این حال، استدلال می‌کند که این کار قطعاً سودآور خواهد بود زیرا آن‌ها ""پیشگامان سرمایه‌‌آور" را دور نگه می‌دارند.

در انتهای نامه، فوربس با اشاره به تاریخچه بدشانسی واژه "لیبرا" از  زاکربرگ خواسته است که در رابطه با نام آن تجدید نظر کند و آن را به "مارک" تغییر دهد. همچنین، او یادآوری کرد که "لیبرا" برای اشاره به اندازه گیری وزن امپراطوری نابود شده رم استفاده می‌شده. از طرفی دیگر مارک، واحد پول امپراتوری آلمان که ۲۰ سال پیش جای خود را به یورو داد در حال حاضر آمادهٔ استفاده است.

در همین حال، در گفت و گو اخیر با استاد دانشگاه هاروارد، کاست سانستین، زاکربرگ بر ماهیت مشارکتی لیبرا تأکید کرد و اظهار داشت که ارتباط این پروژه با ۱۰۰ شرکت کننده از ۲۷ شرکت از جمله Visa و Uber، خواهد بود.

براساس گزارش نیویورکر، برخی موسسات بزرگ بانکی آمریکایی از جمله Goldman Sachs، JPMorgan Chase و Fidelity عضویت در انجمن لیبرا را رد کرده‌اند.

نامهٔ استیو فوربس به زاکربرگ درباره لیبرا

2
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
خوش بینی‌‌ها و بد بینی‌ها نسبت به لیبرا فیسبوک خوش بینی‌‌ها و بد بینی‌ها نسبت به لیبرا فیسبوک