خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین نخست وزیر سابق کانادا: بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار باشد

نخست وزیر سابق کانادا: بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار باشد

نخست وزیر سابق کانادا: بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار باشد
زمان مطالعه : 2 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

طبق گفته استیون هارپر (Stephen Harper) نخست وزیر سابق کانادا ، بیت کوین می‌تواند به عنوان گزینه‌ای جایگزین برای دلار آمریکا باشد.

استفان هارپر، که به مدت ۹ سال به عنوان نخست وزیر کانادا خدمت می‌کرد، می‌گوید ممکن است جایی برای ارزهای دیجیتال بیت کوین و بانک مرکزی به عنوان بخشی از ارزهای ذخیره جایگزین دلار وجود داشته باشد.

ابراز نگرانی نخست وزیر سابق کانادا در مورد جایگزین دلار

هارپر امروز در مصاحبه با خدمات سرمایه‌گذاری Cambridge House’s Jay Martin در کنفرانس سرمایه‌گذاری منابع ونکوور گفت که امکان جایگزینی دلار آمریکا فقط از طریق ارز‌های بزرگی مانند یورو یا یوان چین حاصل می‌شود. وی ابراز تردید کرد که با توجه به عدم اطمینان طولانی مدت در مورد ارزش یورو و اقدامات خودسرانه دولت چین در مورد ارزش یوان‌، هر یک از آنها می تواند یک ارز جایگزین مناسب باشد:

 

blockquote

دشوار است که بتوان یک ارز را به عنوان اصلی‌ترین جایگزین دلار آمریکا برای ذخیره جهان دانست. غیر از طلا، بیت کوین و … من فکر می‌کنم تعداد مواردی که مردم به عنوان ذخیره استفاده می‌کنند، گسترش می‌یابد، اما دلار آمریکا هنوز بیشترین سهم استفاده را دارد.

blockquote

نخست وزیر سابق کانادا افزود که وی فکر می‌کند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC تا حدی اجتناب ناپذیر هستند اما احتمالاً مشمول سیاست‌های پولی در سراسر جهان خواهند بود. هارپر گفت که او نگران تبدیل شدن بانک های مرکزی به یک نوع بانکداری عمومی است نه فقط نظارت مالی، چیزی که می‌تواند بر روند رونق هر CBDC تأثیر بگذارد:

 

blockquote

درنهایت، اگر ارز دیجیتال دارید و اگر هدف بانک مرکزی کنترل تورم و ایجاد ارز پایدار و قیمت گذاری باشد، بنابراین ارز دیجیتال نوعی تحول در بازار است. 

blockquote

هارپر از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ به عنوان نخست وزیر کانادا خدمت می‌کرد. پذیرش کریپتو و بلاک چین در این کشور از زمان عزیمت وی ​​به طور قابل توجهی در حال گسترش است ، کانادا در ماه سپتامبر اولین صرافی رمزنگاری تنظیم شده خود را به وجود آورد. به گفته تیموتی لین، معاون رئیس بانک کانادا ، این بانک همچنین در توسعه CBDC نیز پیش می‌رود. 

نخست وزیر سابق کانادا: بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار باشد

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
واعظی: وزارت اطلاعات به مسئله استخراج غیرقانونی بیت کوین ورود می‌کند واعظی: وزارت اطلاعات به مسئله استخراج غیرقانونی بیت کوین ورود می‌کند