خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین با افزایش فومو نهادی، یک میلیارد دلار بیت کوین از کوین بیس خارج شد

با افزایش فومو نهادی، یک میلیارد دلار بیت کوین از کوین بیس خارج شد

با افزایش فومو نهادی، یک میلیارد دلار بیت کوین از کوین بیس خارج شد
زمان مطالعه : 2 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

داده‌های درون شبکه‌ای نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران نهادی و موسسات دچار فومو (FOMO) شده و به خرید و جمع‌آوری عظیم بیت کوین روی آورده‌اند.

بر اساس داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant)، صرافی کوین بیس پرو (Coinbase Pro) که سرمایه‌گذاران نهادی و موسسات مشتری آن هستند، اوایل روز شنبه شاهد خروج 35،000 واحد بیت کوین به ارزش بیش از یک میلیارد دلار بود.

این برداشت عظیم، تنها یک روز پس از خروج 12،063 واحد از صرافی کوین بیس صورت گرفته که به گفته کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل شرکت تحلیل بلاک چین کریپتوکوانت، نشان‌دهنده فومو نهادی یا همان ترس از دست دادن است.

نتیجه فومو نهادی چیست؟

خروج‌های حجیم از صرافی کوین بیس پرو عموما برای حضانت وارد والت سرد Coinbase می‌شود که مستقیما با بخش فرابورس (OTC) این صرافی ادغام شده است. موسسات معمولا برای جلوگیری از تاثیرگذاری روی قیمت بازار اسپات، به صورت فرابورس معامله می‌کنند. آغاز رالی BTC از کف قیمت 10،000 دلاری در ماه اکتبر (مهر ماه)، نشات گرفته از تقاضای نهادی بوده است. این صعود در 4 هفته اخیر شدت گرفت و منجر به عبور قیمت از سطح 30،000 دلار شد.

با اینکه آقای جو ادعا می‌کند ورود موسسات به بازار بیت کوین اکنون به‌خاطر فومو و ترس از دست دادن فرصت خرید بوده و امکان به چالش کشیدن آن وجود دارد، اما برخی شواهد نشان می‌دهند که تقاضای نهادی مستمر از سوی بازیگران بزرگ، منجر به کاهش عرضه و ادامه رشد قیمت شده است. به‌عنوان مثال، در دو روز اول سال میلادی جدید حداقل 47،000 واحد BTC از صرافی کوین بیس خارج شده، این در حالی است که مقدار بیت کوین‌های استخراج شده توسط ماینرها، کمی بیشتر از 1،700 واحد بوده است. این ارز دیجیتال در سال جاری 10 درصد افزایش قیمت داشته و در سال گذشته نیز رشد 300 درصدی را به ثبت رساند.

با افزایش فومو نهادی، یک میلیارد دلار بیت کوین از کوین بیس خارج شد

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
جنگ میان خرس و گاو بازار رمز ارزها؛ ۱.۱ میلیارد دلار لیکویید شد جنگ میان خرس و گاو بازار رمز ارزها؛ ۱.۱ میلیارد دلار لیکویید شد