خانه اخبار اخبار جهان اتحاد شرکت‌های مطرح دنیا برای تنظیم استانداردهای جهانی توکنیزاسیون

اتحاد شرکت‌های مطرح دنیا برای تنظیم استانداردهای جهانی توکنیزاسیون

اتحاد شرکت‌های مطرح دنیا برای تنظیم استانداردهای جهانی توکنیزاسیون
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

مایکروسافت، آی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ام، هایپرلجر و سایر سازمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فعال در حوزه فناوری و مالی، اتحادیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای جهت توسعه استانداردهای جهانی برای اکوسیستم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های توکن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری تشکیل داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند. مارلی گری (Marley Gray)، معمار اصلی مایکروسافت و رون رزنیک (Ron Resnick)، مدیر اجرایی پیشین اتحادیه بلاک چین اتریوم، روز سه‌شنبه در تفاهم‌نامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای مشترک، سازمان غیرانتفاعی IWA را  راه‌اندازی کردند. هدف این سازمان، عملیاتی کردن استانداردهای جهانی در یک اکوسیستم مبتنی بر توکن است.

استاندارد IWA در زمان راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازی، بیش از 28 سازمان بلاک چینی، فناوری و مالی در سراسر جهان، از جمله مایکروسافت، چین‌لینک، هایپرلجر، آی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ام، نزدک، و... را در بر داشت. IWA اظهار داشت كه شركت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دانش بنیانی كه اكنون در اكوسيستم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های توكن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری فعالیت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌كنند بیشتر متمرکز روی راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های فردی خود بوده و عموما پلتفرم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نرم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌افزاری خود را برای سایر مشاغل بازاریابی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌كنند.

به گفته IWA، تنظیم استانداردهای جهانی به تمرکز بیشتر این نوآوری در مقیاسی گسترده کمک می‌کند که تأثیری جمعی بر کسب و کارها بگذارد. رزنیک، رئیس IWA در این باره اظهار داشت:

برای این رویکرد کاری، استانداردها ضرورتا جهت تعیین اینکه چه توکنی برای چه نوع قراردادی استفاده می‌شود مورد نیاز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشند.

کمک به مشاغل در یک چارچوب مشترک

این تفاهم متقابل قصد دارد در سه چهارچوب مختلف استاندارد جهانی، برای اکوسیستم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های توکن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری عمل کند. اول، «ساختار طبقه‌بندی توکن، که یک زبان و مجموعه ابزار مشترک را فراهم می‌کند تا چندین طرف بتوانند در مورد شرایطی یکسان که یک توکن و کاربرد آن را تعریف می کند، به توافق برسند.

دوم، ساختار InterWork، که به مشاغل کمک خواهد کرد توسط IWA، قراردادهایی چند بخشی متشکل از بندهای استاندارد و جهانی را تنظیم کنند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین را فراموش کنید، آینده در اختیار بلاک چین است

سوم، بستر تجزیه و تحلیل که به مشاغل کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند قراردادهای چند بخشی را تجزیه و تحلیل کرده و از خدمات هوش مصنوعی و گزارش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های داده‌محور بازار استفاده کنند. با این کار، در نهایت IWA با تعامل بین برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های غیرمتمرکز در بستر شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف بلاک چینی عمل خواهد کرد.

استانداردسازی برای پذیرش گسترده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر

سازمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شرکت‌کننده در IWA، نسبت به افزایش پذیرش و مقبولیت طرح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کسب و کار توزیع‌شده، از طریق برقراری استانداردهای جهانی در این اکوسیستم‌ مبتنی بر توکن، بسیار خوشبین هستند. گری خاطرنشان کرد: ارائه استانداردهای توکن به مشارکت‌کنندگان برای انواع موارد استفاده از فناوری توزیع‌شده، می‌تواند به تعامل‌پذیری و پذیرش گسترده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر منجر شود. برایان بلندور، مدیر اجرایی هایپرلجر و عضو IWA در این باره اظهار داشت:

استانداردها نقش مهمی در تکامل و پذیرش هر فناوری نوظهور ایفا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های توزیع شده و سرویس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مبتنی بر توکن به چارچوب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی جهت تضمین راه حل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های متقابل در سطح تجارت، بدون در نظر گرفتن اصول بسترهای تکنولوژیکی احتیاج دارند.

این تفاهم نه تنها به ایجاد یک بنیاد برای فناوری و تجارت، بلکه برای تغییر چشم انداز توکن‌گذاری کمک می‌کند. ناتین گور، مدیر لابراتور دارایی دیجیتال IBM WW گفت:

یک پلتفرم یکپارچه و بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌طرف برای کل این صنعت بسیار ضروری و لازم است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اتحاد شرکت‌های مطرح دنیا برای تنظیم استانداردهای جهانی توکنیزاسیون

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
فروش اثر هنری با استفاده از رمز ارز اتریوم! فروش اثر هنری "نمی توانم نفس بکشم" با استفاده از رمز ارز اتریوم!