خانه اخبار اخبار جهان مدیرعامل تلگرام: مقاومت جهانی در مقابل تحریم تکنولوژی ها، "تازه شروع شده" است.

مدیرعامل تلگرام: مقاومت جهانی در مقابل تحریم تکنولوژی ها، "تازه شروع شده" است.

مدیرعامل تلگرام: مقاومت جهانی در مقابل تحریم تکنولوژی ها، "تازه شروع شده" است.
زمان مطالعه : 4 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

در پستی که روز اول تیر ماه در کانال تلگرام منتشر شد، دوروف اعلام کرد که این کمپانی از کار نمی ایستد و قصد دارد برای حمایت از تلگرام در کشورهایی مثل چین و ایران، بیشتر تلاش کند. بنابر اعلام دوروف، تیم تلگرام از همین حالا کار روی ابزار های ضد فیلتری را در برخی از کشور هایی که تلگرام در آن فیلتر است، شروع کرده.

پاول دوروف در این رابطه گفت:

 

blockquote

مقاومت دیجیتالی تلگرام در کشور روسیه، به مشارکت های ضد سانسوری خود در کشورهایی مثل چین و ایران ادامه خواهد داد.

blockquote

همچنین مدیر عامل پیام رسان تلگرام اضافه کرد:

 

blockquote

تصمیم روسیه برای رفع فیلتر تلگرام بعد از دو سال، به عنوان شروعی برای حرکت‌های گسترده تر در حفاظت از اپلیکیشن‌های متمرکز بر حریم شخصی کاربری مانند تلگرام، خواهد بود.

blockquote

پاول دوروف، موسس و مدیر‌عامل تلگرام، در پاسخ به اقدام رسمی مقامات روس برای رفع فیلتر این اپلیکیشن پیامرسان در هفته گذشته، بیانیه‌ای صادر کرد.

 

blockquote

پیشرفت تلگرام در روسیه، به کشور‌های دیگر نیز کمک خواهد کرد

blockquote

در پستی که روز اول تیر ماه در کانال تلگرام منتشر شد، دوروف اعلام کرد که این کمپانی از کار نمی‌ایستد و قصد دارد برای حمایت از تلگرام در کشورهایی مثل چین و ایران، بیشتر تلاش کند. بنابر اعلام دوروف، تیم تلگرام از همین حالا کار روی ابزارهای ضد فیلتری را در برخی از کشورهایی که تلگرام در آن فیلتر است، شروع کرده.

 

blockquote

ما تصمیم گرفته‌ایم که منابع ضد فیلتر خود را در کشورهایی مثل ایران و چین که تلگرام هنوز از طرف دولت فیلتر است، به کار بگیریم. از این رو، از مدیران سرورهای پروکسی قبلی که برای کاربران روس بود، درخواست کرده‌ایم که تلاشهای خود را روی این کشورها متمرکز کنند.پاول دوروف

blockquote

به بیان ساده‌تر، فیلتر نتیجه‌ای نداد

دیده‌بان مخابراتی روسیه در فروردین 97، تلگرام را در این کشور فیلتر کرد. اگرچه، با تلاشهای تیم تلگرام برای مقاومت در برابر فیلتر، از طریق تعویض سرورهای پروکسی و استفاده از ابزارهای ضد سانسور دیگر، این پیام رسان محبوب در دسترس باقی ماند.

بیشتر بخوانید: روز سخت جهرمی در مجلس: اعتراض نمایندگان به عملکرد وزیر related_content

مدیر عامل تلگرام خاطر نشان کرد:

 

blockquote

به بیان سادهتر، فیلتر نتیجه بخش نبوده و این نکته را اعلام کرد که از سال 97، تعداد کاربران تلگرام در روسیه دو برابر شده است. تلاش های تلگرام برای در دسترس نگه داشتن این اپلیکیشن در روسیه، منجر به تشکیل حرکتی غیرمتمرکز شد که حالا مقاومت دیجیتالی نام دارد.

blockquote

دوروف گفت، به لطف همین مقاومت دیجیتالی است که بعد از اردیبهشت 97، تلگرام به صورت گسترده در روسیه قابل دسترس بود. او همچنین اضافه کرد:

 

blockquote

حرکت مقاومت دیجیتالی، با آتش بس هفته گذشته در روسیه به پایان نخواهد رسید. این حرکت تازه شروع شده و در حال جهانی شدن است.

blockquote

چین از سال 1394 تلگرام را فیلتر کرده است

برنامههای مقاومت دیجیتالی دوروف در کشورهایی مثل چین و ایران، احتمالا از روسیه چالش برانگیزتر خواهد بود. چین، یکی از سانسور شدهترین کشورهای جهان، تلگرام را در سال 1394، و به عنوان بخشی از سیاست "فایروال بزرگ" خود، فیلتر کرد. البته گفته میشود که از طریق ابزارهایی مثل VPN، اپلیکیشن تلگرام قابل دسترس است.

ایران هم که به شدت سانسور میشود، این پیامرسان را به خاطر اعتراضات سراسری خیابانی، در اردیبهشت 97، فیلتر کرد. بنابر گزارشات، تلگرام در زمان فیلتر شدن، حدود 40 میلیون کاربر در این کشور داشت که حدود نیمی از جمعیت این کشور میشود.

چون تلگرام در ایران فیلتر شده بود، کاربران این کشور نسخههای فرعی از تلگرام خلق کردند که به آن اپلیکیشنهای تلگرام غیر رسمی هم میگویند. به علت آسیب پذیری شدید این نسخههای فرعی، تیم رسمی تلگرام استفاده از این نسخهها را توصیه نمیکند. 

مدیرعامل تلگرام: مقاومت جهانی در مقابل تحریم تکنولوژی ها، "تازه شروع شده" است.

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
هیوندا بخش دیگری به اکوسیستم بلاکچین خود اضافه کرد هیوندا بخش دیگری به اکوسیستم بلاکچین خود اضافه کرد