خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین رقابت طلا و بیت‌کوین برای افزایش محبوبیت!

رقابت طلا و بیت‌کوین برای افزایش محبوبیت!

رقابت طلا و بیت‌کوین برای افزایش محبوبیت!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

قیمت طلا در سال 2022 به 2300 دلار خواهد رسید آیا بیت‌کوین هم با چنین افزایشی روبرو خواهد شد؟

با کاهش ارزش دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره‌ای، سرمایه‌گذاران به دنبال راهی مناسب برای سرمایه‌گذاری هستند. آنها دو راه پیش رو دارند سرمایه‌گذاری در طلا یا بیت‌کوین.

بازار معاملاتی کالا در 31 جولای بالاترین رکورد را داشت و قیمت هر اونس طلا به 2000 دلار رسید. اغلب شرکت‌های سرمایه‌گذاری بر این باورند که با یک رشد 20 درصدی، قیمت طلا در اواخر سال 2022 به 2300 دلار خواهد رسید. بر اساس گزارش سایت بلومبرگ، در 12 ماه آینده با توجه به نگرانی‌هایی که در مورد رکود دلار وجود دارد، قیمت طلا مرز 2300 دلار را رد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: پیتر شیف درس مهمی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین گرفت! related_content

تحلیلگران بر این باورند که میزان بدهی‌های دولت و همچنین نگرانی درباره طول عمر دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره، بر قیمت بازار معاملاتی کالا تاثیر گذاشته است. اکنون قیمت هر اونس طلا 1975 دلار است. به گفته تحلیلگران گلدمن، اقدامات دولت آمریکا برای کاهش تأثیر اقتصادی ناشی از بیماری همه‌گیر کرونا، موجب افزایش بدهی این دولت می‌شود که به دنبال آن قیمت طلا و نقره افزایش می‌یابد. 

در شرایطی که روز به روز ارزش دلار کاهش می‌یابد، ارز‌های فیات دیگر گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شوند. طبق گزارش کوین‌تلگراف در 30 جولای، بیت‌کوین روش مناسب‌تری برای مقابله با تورم در مقایسه با طلا بوده و همچنین از ماه مارس در رقابتی تنگاتنگ با دلار قرار گرفته است.

رقابت طلا و بیت‌کوین برای افزایش محبوبیت!

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت بایننس کوین، 31 اکتبر (10 آبان) تحلیل قیمت بایننس کوین، 31 اکتبر (10 آبان)