خانه اخبار اخبار جهان آمار گوگل نشان دهنده ورود سیل سرمایه‌گذاران به سمت ارزهای دیجیتال است!

آمار گوگل نشان دهنده ورود سیل سرمایه‌گذاران به سمت ارزهای دیجیتال است!

آمار گوگل نشان دهنده ورود سیل سرمایه‌گذاران به سمت ارزهای دیجیتال است!
زمان مطالعه : 5 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

طی سالیان اخیر، بارها اثبات شده است که سرمایه‌گذاران خرد‌ بسیار قدرتمند و عامل تاثیرگذاری برای ایجاد تحرک در بازار هستند. اولین نمونه بارز از قدرتنمایی آنها را نیز می‌توان در انتقال دارایی‌ها به بازار رمز ارزها در اواخر سال ۲۰۱۷ (دی ۹۶) مشاهده کرد.

اوایل سال جاری نیز، سرمایه‌گذاران کوچک قدرت خود را به رخ بازار کشیدند و سیل عظیمی از آنها روی پلتفرم معاملاتی رابین‌هود (Robin Hood) توانستند قیمت چند سهام را افزایش دهند که از جمله آنها می‌توان به سهام شرکت ورشکسته هرتز (Hertz) اشاره کرد.

اطلاعات و آمارهای جدید دریافتی از گوگل ترندز نشان می‌دهد که سیلی از سرمایه‌گذاران خرد در انتظار فرصتی مناسب برای سرازیرشدن به بازار ارزهای دیجیتال هستند.

بیشتر بخوانید: پنج نکته آموزشی برای سرمایه‌گذاران و تاجران جدید related_content

آن‌طور که پیداست، جست‌وجوی عبارت «خرید ارز دیجیتال» یا buy crypto در گوگل، شاهد افزایش چشم‌گیری بوده است؛ اتفاقی که نشان می‌دهد آن دسته از سرمایه‌گذاران باهوشی که هنوز وارد دنیای ارزهای دیجیتال نشده‌اند، بدشان نمی‌آید شانسشان را در این بازار امتحان کنند.

امسال تا به اینجا بازار رمزارزها روزهای پر فراز و نشیبی را از پشت سرگذاشته است. بیت‌کوین، ارز دیجیتال شماره یک بازار، سال جاری را با قیمتی در محدوده 7000 دلار آغاز کرد و در ادامه توانست از آستانه 10.000 دلار   نیز عبور کند. سپس در اواسط ماه مارس (اسفند) با موجی از لیکویید شدن موقعیت‌های خرید (لانگ) مواجه شد و در سقوطی ناباورانه به 3800 دلار رسید.

از آن زمان، بیت‌کوین توانسته روندی پیوسته و صعودی را طی کند و طی دو هفته گذشته توانست با ثبت رکورد تازه‌ای در سال جاری تا آستانه 12400 دلار نیز بالا برود.

اگرچه بیت‌کوین پس از دستیابی به این قیمت، افت‌وخیزهایی را تجربه کرده، اما همچنان روز‌به‌روز بر شمار سرمایه‌گذارانی که خواهان ورود به بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال هستند، افزوده می‌شود.

بیشتر بخوانید: پیشنهاد پورتنوی برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و چین‌لینک related_content

داده‌های گوگل ترندز در مورد موج جست‌وجوی عبارت «buy crypto» نیز بر این فرضیه مهر تأیید می‌زند. گفتنی است حجم جست‌وجوی این عبارت و نظایر آن به بالاترین سطح از اواخر سال 2017 به این سمت رسیده و بسیار بالاتر از آمار مربوط به اواخر ژوئن سال 2019 (خرداد 98) است.

آرکین ریسرچ (Arcane Research)، موسسه تحقیقاتی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال مدعی است که این داده‌ها نشان می‌دهد که گروه جدیدی از سرمایه‌گذاران در حال آماده‌سازی خود برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند. در گزارش پژوهشی این موسسه آمده است:

 

blockquote

جست‌وجو برای عبارت «buy crypto» اکنون در بالاترین سطح از ژانویه 2018 (دی 96)، به این سو قرار دارد. گفتنی است ژانویه 2018، بازار ارزهای دیجیتال شاهد اوج تاریخی خود بود. این قطعاً نشانگر این است که سرمایه‌گذاران جدیدی کنجکاوند بدانند در بازار ارزهای دیجیتال چه خبر است. با این حال، هنوز با موج اشتیاق فزاینده‌ای که پیش‌تر در ژانویه 2018 از سوی سرمایه‌گذاران کوچک مشاهده شد، فاصله زیادی داریم.

blockquote

همان‌طور که داده‌ها از علاقه روزافزون سرمایه‌گذاران برای یادگیری نحوه خرید ارزهای دیجیتال حکایت دارد، اشتیاق مشابهی نیز باعث شده دفعات جست‌وجو برای عبارت خرید بیت‌کوین (buy Bitcoin) نیز افزایش یابد.

موسسه آریکین در توضیح این روند گفته است:

البته جست‌وجوی بیت‌کوین به‌تنهایی نتوانسته به آماری مشابه با جست‌وجوی «خرید ارز دیجیتال» دست پیدا کند. گفتنی است دفعات جست‌وجو برای بیت‌کوین اکنون نسبت به اوج آن در ماه مه و وقوع هاوینگ، پایین‌تر است.

اگر این‌ها نشانه‌ای از سرازیر شدن سیلی از سرمایه‌گذاران خرد به بازار ارزهای دیجیتال باشد، بعید نیست که شاهد دور تازه‌ای از آغاز روند صعودی در بازار ارزهای دیجیتال باشیم.

 

آمار گوگل نشان دهنده ورود سیل سرمایه‌گذاران به سمت ارزهای دیجیتال است!

2
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
5 برنامه کاربردی بلاک چین که دنیای فناوری را متحول کرده‌اند! 5 برنامه کاربردی بلاک چین که دنیای فناوری را متحول کرده‌اند!