خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین دارایی های تحت مدیریت گری اسکیل به 25 میلیارد دلار رسید

دارایی های تحت مدیریت گری اسکیل به 25 میلیارد دلار رسید

دارایی های تحت مدیریت گری اسکیل به 25 میلیارد دلار رسید
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

دارایی های تحت مدریت شرکت گری اسکیل اینوستمنتس (Grayscale Investments) با رشد 13 برابری از سه ماهه اول سال 2020، به 25 میلیارد دلار رسید.

شرکت مدیریت دارایی دیجیتال گری اسکیل، در توییتی در روز 13 ژانویه (24 دی) گفت که دارایی های تحت مدیریت (AUM) این کمپانی، به 25 میلیارد دلار رسیده است. این شرکت همچنین پس از تعلیق ورود سرمایه در ماه گذشته، ارائه محصولات به سرمایه‌گذاران جدید را از سر گرفته است.

نقطعه عطف دیگری برای دارایی های تحت مدیریت گری اسکیل

علی‌رغم ریزش قیمت‌ها در روز دوشنبه، این نقطه عطف به دنبال افزایش علاقه به ارزهای دیجیتال ایجاد شده است. قیمت فعلی 38،000 دلاری بیت کوین برای شرکت گری‌اسکیل که از زمان هاوینگ تا کنون در حال جمع‌آوری این ارز دیجیتال بوده، سودآوری قابل توجهی را به دنبال داشته است. گری اسکیل فقط در ژانویه 2021 (دی 99)، مقدار دارایی های تحت مدیریت خود را 10 میلیارد دلار افزایش داده بود. این دارایی‌ها در درجه اول متشکل از بیت کوین به ارزش 21 میلیارد دلار و اتریوم به ارزش 3.1 میلیارد دلار هستند.

اما با توجه به بهبود نسبی قیمت آلت کوین‌ها از زمان ریزش روز دوشنبه به بعد، هنوز جا برای رشد در کوتاه مدت وجود دارد. این شرکت تنها در یک روز در ماه دسامبر (آذر ماه)، بیش از 12،000 واحد BTC خریداری کرد. در مقایسه با سه ماهه اول سال 2020 که شرکت گری اسکیل تنها 2.2 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود داشت، این مقدار تا به اینجای سال 2021 حدود 13 برابر شده است. با اینکه بازار هنوز در معرض اصلاح قیمت قرار دارد، اما نکته اینجاست که Grayscale تا کنون تصمیمات سودآوری گرفته است.

دارایی های تحت مدیریت گری اسکیل بیشتر به‌خاطر فاندامنتال‌های بیت کوین و اتریوم افزایش یافته است که فعالیت قوی در شبکه این رمز ارزها را نشان می‌دهد. این امر در نتیجه می‌تواند سرمایه‌گذاران حرفه‌ای بیشتری را به سوی خود بکشاند.

ثبات قوی علاقه نهادی در کنار پیش‌بینی‌های 6 رقمی قیمت

اما این بار ورود به بازار بر خلاف خریدهای سال 2017 و 2018 که نشات گرفته از سرمایه‌گذاران خرد بود، علاقه نهادی و موسسات را در خود گنجانده است. این شرکت‌ها بیت کوین را بیشتر به‌خاطر نوسان قیمت و نگرانی‌های پیرامون قانون‌گذاری آن تحت نظر گرفته‌اند. به اعتقاد جف کاری (Jeff Currie)، یکی از مدیران ارشد شرکت گلدمن ساکس، بازار رو به بلوغ است و به گفته وی این اتفاق از یک دارایی نوپا انتظار می‌رود.

در کنار افزایش دارایی های تحت مدیریت گری اسکیل، تحلیلگران نیز گویی همین نظر را دارند و برخی از آن‌ها اهداف 6 رقمی را برای BTC در سال 2021 پیش‌بینی کرده‌اند. از جمله این تحلیلگران شرکت جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) است که گفته بود قیمت 146،000 دلاری BTC ممکن، اما «ناپایدار» است. به اعتقاد مدیر عامل بایننس آمریکا، کترین کولی (Catherine Coley)، ارزش بیت کوین می‌تواند به محدوده 75،000 تا 100،000 دلاری برسد.

سرمایه‌گذاری نهادی، نقش بزرگی در رشد تقاضا برای ارز دیجیتال اول بازار داشته است. با افزایش شفافیت قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها و اتفاقات بیشتری که در راه است، آیا بازهم شاهد صعود بازار خواهیم بود؟

دارایی های تحت مدیریت گری اسکیل به 25 میلیارد دلار رسید

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
نخست وزیر سابق کانادا: بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار باشد نخست وزیر سابق کانادا: بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار باشد