خانه اخبار ارزها اداره تحقیقات جنایی هند چهار سازنده‌‌ی ارز دیجیتال را دستگیر کرد

اداره تحقیقات جنایی هند چهار سازنده‌‌ی ارز دیجیتال را دستگیر کرد

اداره تحقیقات جنایی هند چهار سازنده‌‌ی ارز دیجیتال را دستگیر کرد

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

اداره تحقیقات جنایی هند چهار سازنده‌‌ی ارز دیجیتال کی بی سی (KBC) را دستگیر کرده است. این خبر را منابع خبری هند در 4 جولای 2019 گزارش کردند.

پلیس هند ۴ نفر را به اتهام فعالیت در رمزارزی بر پایه ترفند پانزی دستگیر کرد

همانطور که در گزارش‌ها آمده است، اداره تحقیقات جنایی هند معتقد است کی بی سی (KBC) همان "ترفند پانزی" ( یک عملیات سرمایه گذاری کلاه بردارانه که در آن به سرمایه گذاران سودهایی برگردانده می‌شود که از بهره‌های متعارف به شیوه‌ای غیرعادی بالاترند. ترفند پانزی سال ۱۹۲۰ از نام چارلز پانزی گرفته شد) است.

کی بی سی (KBC) طبق گزارش‌ها ۶ ماه پیش راه اندازی شد و قیمت آن از آن موقع تغییری نکرده است. بنا بر گزارش‌ها، کی بی سی (KBC)‌ هر کدام به ارزش ۱۰ پایتاس صادر شده است و خالقان آن وعده داده‌ بودند قیمت آن به زودی به ۱۰ روپیه برسد. سود صد برابری در سرمایه گذاری. 

طبق گزارش اداره تحقیقات هند، یک شخص معروف به نام بالجیس لشکریا این رمزارز را بر مبنای طرح هرمی پایه گذاری کرده است. این شخص اعتراف می‌کند:

اولین سرمایه گذار در زنجیره از سرمایه گذاران زیر دست درصد دریافت می‌کند. این امر نقش اصلی را در چرخه ایفا می‌کند و باعث جذب سرمایه گذاران بیشتر به چرخه می‌شود. 

طبق گزارش‌ها، لشکریا و دیگر خالق این طرح موهان پاتل متواری و تحت تعقیب هستند. بنا بر گزارش‌های اخیر کوین تلگراف، قانون گذاران هند به تازگی لایحه‌ای را پیشنهاد کرده‌اند که فعالان رمزارز را مجازات و به مدت ۱۰ سال روانه زندان خواهد کرد.

این سیاست بازدارنده ظاهرا بخشی از مفاد لایحه‌ی پیشنهادی "ممنوعیت خرید ارزهای دیجیتال و نظارت بر ارز دیجیتال رسمی ۲۰۱۹" است. پیش نویس اولیه این لایحه حاکی از آن است که این طرح حداقل تا اواخر آوریل عملی شود و مانع فعالیت رمزارزها در هندوستان شود.

اداره تحقیقات جنایی هند چهار سازنده‌‌ی ارز دیجیتال را دستگیر کرد

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • چجوری بیت کوین بخریم چجوری بیت کوین بخریم
    forward-like 25 تیر 99

    چجوری بیت کوین بخریم