خانه اخبار ارزها تورم، ریال ایران را از بین می برد و باعث ایجاد ارز جدید می شود

تورم، ریال ایران را از بین می برد و باعث ایجاد ارز جدید می شود

تورم، ریال ایران را از بین می برد و باعث ایجاد ارز جدید می شود
زمان مطالعه : 3 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

در اقدامی که به اثبات ارزش اصلی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کمک می کند، دولت ایران پس از گذشت سال ها از تورم شدید در پاسخ به شرایط نامساعد اقتصادی، سرانجام ریال را از پول ملی حذف می کند.

ایران، ریال را برای داشتن تومان از بین می برد

طبق خبر نیویورک تایمز، مجلس ایران به تازگی حمایت خود را از اقدامی برای جایگزینی تومان با ریال اعلام کرده است که طبق سیستم جدید پول فیات، ارزش آن به اندازه 10,000 ریال خواهد بود. این اقدام تایید بر این مسئله است که تورم چشمگیری ایران را دربرگرفته است.

سال گذشته CNBC گزارش داد که طبق یک حساب بانکی از یک سرآشپز در تهران، هزینه خرید هفتگی او در سه ماه دو برابر شده و به 14 میلیون ریال رسیده است که این مقدار حدود نیمی از حقوق متوسط مردم ایران می باشد.

وارد کردن بیت کوین به معاملات

بیت کوین را وارد معاملات کنید، ارزی که کاملا کمیاب است و حداکثر عرضه آن 21 میلیون سکه است و بانک مرکزی ایران می تواند با این مقدار نامحدود یک تفاوت قابل توجهی را در نظام بانکی کشور ایجاد کند.

بیت کوین را وارد معاملات کنید، ارزی که کاملا کمیاب است و حداکثر عرضه آن 21 میلیون سکه است و بانک مرکزی ایران می تواند با این مقدار نامحدود یک تفاوت قابل توجهی را در نظام بانکی کشور ایجاد کند.

بنابراین جای تعجب ندارد که برخی ادعا می کنند که بیت کوین پتانسیل جایگزینی با پول فیات را دارد. به عنوان مثال، پارکر لوئیس، تحلیلگر سابق صندوق پوشش ریسک و مدیر اجرایی فعلی این صنعت، نوشت که بیت کوین تمام اشکال پول را از بین می برد.

همان طور که کریپتو استیل گزارش داد، نویسنده این خبرگزاری عوامل زیر را برای حمایت از این علاقه مشخص کرده است:

  • بیت کوین را می توان به راحتی از تمام ارزها انتقال داد، زیرا می تواند بدون نیاز به شخص ثالث مورد اعتماد به عنوان واسطه، به صورت قطعی از طریق کانال ارتباطی منتقل شود.
  • بیت کوین، برخلاف بسیاری از سایر اشکال پول و سیستم های پرداخت دیجیتالی، جهانی است و کاملا قابل دسترس می باشد.
  • نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین این اطمینان را به افراد می دهد که برخلاف ارزهای فیات که توسط علاقه و هوس بانک های مرکزی چاپ می شوند، این ارز دیجیتال روند سختی از استخراج را دارا می باشد.

ایده به این صورت است که اگر زیرساخت مناسب وجود داشته باشد، مردم ایران می توانند به سمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال روی بیاورند، زیرا آنها همچنان با تورم و عدم اعتماد به دولت دست و پنجه نرم می کنند.

بیشتر بخوانید: تراکنش‌های بیت کوین به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

پذیرش ارز دیجیتال آغاز شده است

اگرچه هنوز پذیرش انبوه ارز دیجیتال در ایران رخ نداده است، گزارش ها نشان می دهد که دولت و مردم در حال آماده شدن برای پذیرش بیت کوین هستند و ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در گذشته وجود داشته است اما اکنون این ممنوعیت برداشته شده است.

بر اساس گزارش تابناک نیوز در روز 9 اردیبهشت توسط یک منبع محلی ایرانی نوشت، یک شرکت ترکی با نام iMiner توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت ایران برای شروع بهره برداری از 6,000 دستگاه استخراج بیت کوین به تصویب رسیده و آغاز به کار کرده است.

تابناک همچنین اظهار داشت که در کنار تصویب راه اندازی مزرعه توسط دولت، آی ماینر امکان تجارت بیت کوین را برای ایرانیان فراهم کرده است و این امر بسیار مهمی برای مردم است زیرا این کشور مدت های زیادی به مبادلات ارز دیجیتال و سایر خدمات دسترسی بسیار کمی داشته است.

تورم، ریال ایران را از بین می برد و باعث ایجاد ارز جدید می شود

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
مستند رمز ارزها: همکاری دیزنی و کانال Discovery مستند رمز ارزها: همکاری دیزنی و کانال Discovery