خانه آموزش آموزش تحلیل بازار تعداد شرکت های سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال دو برابر شده است!

تعداد شرکت های سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال دو برابر شده است!

تعداد شرکت های سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال دو برابر شده است!
زمان مطالعه : 4 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

داده‌های تازه بخش دارایی‌های دیجیتال شرکت فیدلیتی  نشان می‌دهد که تعداد سرمایه‌گذاران سازمانی ایالات متحده که در سال ۲۰۲۰ اقدام به خرید ابزارهای مشتقه ارزهای دیجیتال کرده‌اند، به طرز چشمگیری افزایش یافته است. شرکت فیدلیتی می‌گوید که گرایش سازمان‌های مالی به ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. در این گزارش آمده است که تقریبا ۸۰ درصد سرمایه‌گذارانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، احساس خوشایندی درباره این کلاس دارایی جدید داشته‌اند.

اما از همه اینها جذاب‌تر چیزی بود که در دل این نظرسنجی نهفته است. در بخشی از این گزارش به این مسئله اشاره شده است که سرمایه‌گذاران سازمانی در حال افزایش سهم ارزهای دیجیتال و در راس آنها بیت کوین، در سبد سرمایه‌گذاری خود هستند. در این گزارش آمده است:

۲۲ درصد دسترسی پاسخ‌دهندگان آمریکایی در این نظرسنجی که در دارایی‌هایی دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند از طریق قراردادهای آتی با این کلاس از دارایی‌ها آشنا شده بودند. این رقم نسبت به آمار ۹ درصدیِ نظرسنجی مشابه سال ۲۰۱۹ افزایش چشمگیری داشته است.

در این نظرسنجی که در ماه‌های نوامبر (آبان۹۸) تا مارس (فروردین ۹۹) انجام شده است، ۳۹۳ سازمان در آمریکا و ۳۸۱ سازمان در اروپا شرکت کردند. در مقایسه با نظرسنجی سال قبل که تنها ۴۰ سازمان مالی در آمریکا در حوزه قراردادهای آتی ارزهای دیجیتال فعالیت داشتند، شاهد افزایشی قابل توجه بودیم و حالا این رقم به ۸۶ نهاد و سازمان مالی رسیده است.

بیشتر بخوانید: پیش بینی روند صعودی بیت کوین تا 150 هزار دلار و اتر تا 9000 دلار

فیدلیتی در توضیح افزایش قابل توجه گرایش سازمان‌های مالی به سمت قراردادهای آتی ارزهای دیجیتال می‌نویسد:

افزایش اخیر در تعداد ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال، چه شرکت‌های متصدی و چه شرکت‌هایی که به‌طور مستقیم اقدام به ارائه خدمات می‌کنند، و همچنین افزایش پلتفرم‌های تسویه به شکل ارزهای فیات یا ارزهای دیجیتال، احتمالا دلیل این افزایش توجهات است.

شرکت فیدلیتی اینوستمنت که در شهر بوستون واقع شده است، یکی از بزرگترین شرکت‌های مدیریت دارایی در جهان است. فیدلیتی در یک بیانیه مطبوعاتی ادعا کرد که ارزش دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت بالغ بر ۷.۹ تریلیون دلار است.

 این شرکت در سال ۲۰۱۸، از آغاز به کار شعبه دارایی‌های دیجیتال خود که قرار است به ارائه خدمات کاستودین و معاملاتی به سرمایه‌گذاران سازمانی مستقر در خاک آمریکا بپردازد، خبر داد.

 در دسامبر سال گذشته (آذر ۱۳۹۸) هم اقدام به تاسیس یک واحد مستقل دیگر برای ارائه خدمات به سازمان‌های اروپایی کرد. در این نظرسنجی که روز سه‌شنبه منتشر شد، آمده است که ۳۶ درصد از پاسخ‌دهندگان حال حاضر نیز در حال سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستند.

شرکت فیدلیتی اینوستمنت که در شهر بوستون واقع شده است، یکی از بزرگترین شرکت‌های مدیریت دارایی در جهان است. فیدلیتی در یک بیانیه مطبوعاتی ادعا کرد که ارزش دارایی‌های تحت مدیریت این شرکت بالغ بر ۷.۹ تریلیون دلار است.

صندوق‌های پوشش ریسک و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بیشترین میزان گرایش به ارزهای دیجیتال را داشتند. فیدلیتی به این مسئله نیز اشاره می‌کند که این گرایش در میان شرکت‌های خانوادگی و افراد فوق‌العاده ثروتمند هم به چشم می‌خورد.

تام جسوپ (Tom Jessop)، مدیرعامل شرکت فیدلیتی دیجیتال در اظهار نظری گفت:

این نتایج مشاهدات ما در مورد روند رو به رشد گرایش و پذیرش بازار نسبت به دارایی‌های دیجیتال به‌عنوان یک کلاس دارایی جدید را تایید می‌کند. نکته جالب این است که ظاهراً گرایش سازمان‌های اروپایی برای نگه‌داری ارزهای دیجیتال (با۴۵ درصد) بیشتر از رقبای آمریکایی آنها (۲۷ درصد) است. 

این روند در خصوص احساسات سرمایه‌گذاران نسبت به این دارایی‌ها هم صدق می‌کند؛ ۸۲ درصد از شرکت‌های اروپایی ارزهای دیجیتال را فرصتی مناسب می‌دانند و این رقم در ارتباط با سرمایه‌گذاران آمریکایی ۷۴ درصد است.

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین

البته این نظرسنجی مشخص نکرد که چه چیزی باعث افزایش گرایش سرمایه‌گذاران سازمانی آمریکا به قراردادهای آتی ارزهای دیجیتال شده است. کریپتوکامپر در گزارش هفته گذشته خود نوشت که حجم معاملات ابزارهای مشتقه ارزهای دیجیتال در ماه مه (اردیبهشت) با ثبت یک رکورد  تازه به ۶۰۲ میلیارد دلار رسید. در این میان، قرارداد های  اختیار معامله بیشترین افزایش را نسبت به ماه قبل داشت.

چارلز هایتر (Charles Hayter)، مدیرعامل کریپتوکامپر گفت که این رشد می‌تواند نشان‌دهنده ورود سرمایه‌گذاران حرفه‌ای‌تر با سبد دارایی‌ متنوع‌تر به این بازار باشد.

سوال اینجاست که آیا محصولات ارائه‌شده تنها بر پایه قراردادهای آتی بیت کوین هستند؟ چه پلتفرم‌هایی برای انجام این سرمایه‌گذاری‌ها مورد استفاده قرار گرفته است؟

تعداد شرکت های سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال دو برابر شده است!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
فناوری بلاک چین نمی تواند تمام مشکلات را حل کند فناوری بلاک چین نمی تواند تمام مشکلات را حل کند