خانه اخبار ارزها کاهش 97 درصدی سرمایه ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نهادی ارزهای دیجیتال

کاهش 97 درصدی سرمایه ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نهادی ارزهای دیجیتال

کاهش 97 درصدی سرمایه ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نهادی ارزهای دیجیتال
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

در حالی طی دو روز گذشته شاهد اصلاح قیمت بیت کوین بودیم که پیش از آن، سرمایه ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نهادی ارزهای دیجیتال 97 درصد کاهش یافت.

سرمایه وارد شده از سوی موسسات به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نهادی ارزهای دیجیتال، در اولین هفته از ماه ژانویه (اواسط دی ماه) و پس از رکوردشکنی قیمت بیت کوین، کاهش چشم‌گیری یافته است. بر اساس داده‌های منتشر شده توسط کوین شیرز (CoinShares) در روز دوشنبه، طی هفته نخست سال 2021، فقط 29 میلیون دلار روی محصولات مربوط به صندوق‌های نهادی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری شده و این مقدار نشان‌دهنده کاهش 97 درصدی نسبت به 1.09 میلیارد دلار سرمایه‌ای است که در هفته ماقبل کریسمس روی این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری شده بود.

با این حال، کوین شیرز خاطر نشان کرده است که با توجه به ورود شدید سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال از طریق این صندوق‌ها، انتظار می‌رفت که چنین ذخیره سودی اتفاق افتد و در اولین هفته از ژانویه، شاهد رکوردشکنی حجم سرمایه خروجی از این صندوق‌ها بودیم. جمعه گذشته موسسه کوین شیرز تخمین زده بود که 34.4 میلیارد دلار روی صندوق‌های نهادی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری شده که از این مقدار، 80 درصد آن معادل 27.5 میلیارد دلار به بیت کوین و 13.5 درصد از آن معادل 4.7 میلیارد دلار، به اتریوم اختصاص یافته است. در این گزارش همچنین یادآوری شده که حجم سرمایه‌گذاری شده روی صندوق‌های بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در قیاس با روند صعودی دسامبر 2017 (آذر 96)، رشد چشم‌گیری داشته و در این باره نوشته شده:

 

blockquote

در حال حاضر شاهد مشارکت بالای سرمایه‌گذاران هستیم، به طوری که ارزش خالص دارایی‌های جدید به 8.2 میلیارد دلار رسیده است. این در حالی‌ست که این مقدار در دسامبر 2017، برابر با 534 میلیون دلار بود.

blockquote

تغییر دیدگاه سرمایه گذاران نهادی ارزهای دیجیتال

اگرچه در هفته نخست سال 2021 شاهد کاهش چشم‌گیر ورود سرمایه به صندوق‌های ارزهای دیجیتال بوده‌ایم، اما روند کلی ورود سرمایه به این صندوق‌ها از می 2019 (اردیبهشت 98) مثبت بوده است. گزارش منتشر شده از سوی کوین شیرز ادعا کرده که استفاده از دارایی‌های کریپتویی به عنوان ذخیره ارزش، افزایش چشم‌گیری یافته است. ژان مری موگنتی (Jean-Marie Mogneti)، مدیر کوین شیرز، درباره تغییر دیدگاه سرمایه گذاران نهادی در مورد ارزهای دیجیتال گفت:

 

blockquote

تغییر دیدگاه سرمایه‌گذاری پیرامون بیت کوین طی شش ماه گذشته بسیار پررنگ بوده است. سرمایه‌گذاران، تخصیص دارایی به بیت کوین را ریسک می‌دانستند. اما حالا عدم انجام این کار ریسک محسوب می‌شود.

blockquote

کاهش 97 درصدی سرمایه ورودی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نهادی ارزهای دیجیتال

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
اولین تراکنش بیت کوین ۱۲ سال پیش در چنین روزی ارسال شد اولین تراکنش بیت کوین ۱۲ سال پیش در چنین روزی ارسال شد